Anakart ve işlemci tavsıyesı istıyoru

Bu konuyu okuyanlar

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Selam herkese kolay gelsin su anki anakartim ve işlemcim çagın epey gerisinde kalmış illeriye donuk bir anakart ve işlemci almaya karar verdim su an ilk hedefim 2. El 2080 Super ekran kartı almak bunun için param hazır gibi düşük ayarlarda darboğaz ile belli bir sure idare edip (yeni anakart ve işlemciyi alana kadar) beklemeyi düşünüyorum. Şimdi gelelim kuru fasulyenin faydalarına.? Siz neyi tavsiye edersiniz intellin yeni bir işlemci çıkarmasınımı bekliyeyim yoksa hazırda var olan AMD ve intellin herhangi bır modelini mi seçeyim örnegın intelin 9. Nesil veya 10. Nesil veya AMD nin önerebileceğınız herhangıbı işlemci modeli not: OYUN İÇİN ideal olsun. Birde bu işlemci için anakart tavsiyesi istiyorum benim aklımda gıgabyte var ama sizce nasıl olur ve de sızın tavsiyenız ne olur

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Selam herkese kolay gelsin su anki anakartim ve işlemcim çagın epey gerisinde kalmış illeriye donuk bir anakart ve işlemci almaya karar verdim su an ilk hedefim 2. El 2080 Super ekran kartı almak bunun için param hazır gibi düşük ayarlarda darboğaz ile belli bir sure idare edip (yeni anakart ve işlemciyi alana kadar) beklemeyi düşünüyorum. Şimdi gelelim kuru fasulyenin faydalarına.? Siz neyi tavsiye edersiniz intellin yeni bir işlemci çıkarmasınımı bekliyeyim yoksa hazırda var olan AMD ve intellin herhangi bır modelini mi seçeyim örnegın intelin 9. Nesil veya 10. Nesil veya AMD nin önerebileceğınız herhangıbı işlemci modeli not: OYUN İÇİN ideal olsun. Birde bu işlemci için anakart tavsiyesi istiyorum benim aklımda gıgabyte var ama sizce nasıl olur ve de sızın tavsiyenız ne olur
AMD Ryzen 7 3700X ve Intel Core I7 10700 ve üzeri bütün CPU'lar iyi olur. Intel için Z490, AMD için X570 anakartlar olmazsa olmazdır bu CPU'lar için.

Son düzenleme:

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Asus tuf gaming plus x570 ve ryzen 7 3700x alabilirsin ama bence yeni ekran kartlarının piyasaya sürülmesini bekle yoksa pişman olursun 3070 i 2080s den uyguna bulursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve intelin yeni işlemcileri baya yeni zaten çıkmasını bekleme Intel 1.5-2 senede bir çıkarıyor yeni işlemci

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Dedıgın dogru 3070 degılde 3080 alırdım ama söyle bır sorun var benum anakart işlemcim 6. Nesil 6700 i7 2080 kullanırken ayarları vs. Kısarım darbogaz olsa da bellı bir sure benı ıdare eder sonra ıllerıye donuk anakart ıslemcı aldıktan sonra ekran kartını satar 3000 serısınden bırını alırım

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
2080 super dehşet bi kart .2.el hesaplı bulursan alırsın. Ama yerinde olsam ona bile gerek yok . Çok uç seviye kartları kullanmak ,masraf ve gereksiz. Millet ne e.kartları kullanıyor.
Yine 2. elden bi 2060-2060 super kıstırırsan ,yine fazlasıyla işini görür ve daha ekonomik olur.Hemde işlemcini daha kısa sürede değiştirebilirsin.
İşlemci faslına gelirsek, oyun için intel almalısın. İ5 10400f-10500, oyunda 3700X den bile iyidir.
Benim görüşlerim,bunlar.