Anakart ve all in one konusunda bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum.

Bu konuyu okuyanlar

kadirb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Sorum şu; Bir all in one bilgisayarım var. İçinde laptop anakartı var. Alırken işlemcisi, ramleri, ssd'si değiştirilebilir yazdığı için almıştım fakat amd a10 8780p işlemcinin anakarta lehimli olduğunu öğrendim. Yani değiştirilemiyor. Benim de aklıma sıfırdan bir masaüstü anakartı alıp laptop anakartının yerine monte etmek geldi. Sizce olur mu? Güç kaynağı konusu nasıl olur hiç bilmiyorum, aldığım anakartın içinde gömülü bir grafik kartı gelecek mi, vida yerleri uyar mı? gibi sorular var aklimda. Bu işlerden anlayan arkadaşlarla fikir verirse çok sevinirim.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Öyle kafana göre montaj yapamazsın masaüstü anakartları desteklemesi lazım aio pcnin . Eğer notebook anakartı kullanıyorsa değiştiremezsin . Sadece ram ve ssd ekleyebilirsin .

kadirb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öyle kafana göre montaj yapamazsın masaüstü anakartları desteklemesi lazım aio pcnin . Eğer notebook anakartı kullanıyorsa değiştiremezsin . Sadece ram ve ssd ekleyebilirsin .
Desteklemesi lazım derken hocam ne yönden desteklemesi lazım? aio dediğin önde bir ekran ekranın arkasında da bir anakart değil midir zaten. anakartı söküp yerine yeni bir anakart takacam. benim kafama takılan masaüstü anakartlara kocaman güç üniteleri baglanıyo bu aio ise bildiğin laptop sarj aletiyle çalışıyo. O uyum nasıl olacak o büyük powersuplylerden almak zorunda kalır mıyım falan. Bide bu anakartların üzerinde entegre ekran kartı oluyo mu entegre ekran kartları işlemci üzerinde mi oluyo yoksa anakart üzerinde mi. Cidden anakartlar konusunda hiç bilgim yok. Kusura bakma.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Desteklemesi lazım derken hocam ne yönden desteklemesi lazım? aio dediğin önde bir ekran ekranın arkasında da bir anakart değil midir zaten. anakartı söküp yerine yeni bir anakart takacam. benim kafama takılan masaüstü anakartlara kocaman güç üniteleri baglanıyo bu aio ise bildiğin laptop sarj aletiyle çalışıyo. O uyum nasıl olacak o büyük powersuplylerden almak zorunda kalır mıyım falan. Bide bu anakartların üzerinde entegre ekran kartı oluyo mu entegre ekran kartları işlemci üzerinde mi oluyo yoksa anakart üzerinde mi. Cidden anakartlar konusunda hiç bilgim yok. Kusura bakma.
Hocam anakartı takman için aio da uyumlu olması gerek . Yani gerekli vida yerleri olması gerek o nedenle takamazsın . Dahilj gpu işlemci ile beraber gelir .