Soru Anakart Üzerindeki Yonga setinin aşırı derecede ısınması.

Bu konuyu okuyanlar

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bu gün derste anakart üzerindeki parçaları öğrendim ki bu yonga setiydi yani chipset veri akışını sağlıyan önemli bir parçaymış eve gelince kendi masaüstü bilgisayarımda da incelemek istedim ve şunu fark ettim yonga seti el yakicak derecede aşırı olarak ısınıyor dokunamıyordum diğer parçalarda 10 ila 15 dakikada fazla ısınıyor elinizi uzatsaniz isinirsiniz o derece bunun bir çözümü varmıdır abilerim ? yada yeni bilgisayarmi almalıyım ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartında sarı renkli soğutucu olan kuzey köprü,onun alt ve sağ tarafında kalan ve soğutucusuz olan ise güney köprü. Hangisine dokundun bilemiyorum ama,her ikisinde de çipset vardır.

Kasa içi havalandırman önemli bu durumda O kasa fanını takın.

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Anakartında sarı renkli soğutucu olan kuzey köprü,onun alt ve sağ tarafında kalan ve soğutucusuz olan ise güney köprü. Hangisine dokundun bilemiyorum ama,her ikisinde de çipset vardır.

Kasa içi havalandırman önemli bu durumda O kasa fanını takın.
Ben inceledim sadece dokunmadım da arada temizliyordum neyse teşekkür ederim yeni fan bakacağım.

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
bende şimdi fark ettim benimkide ısınıyor el değmeyecek kadar değil ama kasadaki herşeyin sıcaklığı da normal havalandırması iyi denebilir kapağı açık fan desen psunun fanı nın arkasında dursan uçacaksın sanki neden o kadar hızlı çalışıyor bilmiyorum bi tane de egzoz fan var hiç yükte değilken bile ısınıyor fanla düzelmez bence