Anakart Dahili Grafik Yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

akbal12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bir sorum var çözüm bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

İntel ve AMD nin dahili grafik olmayan işlemci modellerinden alsak, grafik kartlı olanlarla anakartaki enterga grafikle aynı işlevi görür mü? Yani anakarttaki dahili ekran kartı yeterli olurmu?

Bazı forumlarda anakarttaki dahili grafik desteğinin çok eskide kaldığı ve artık anakartlarda ekran kartı olmadığı söylenmiş ancak aşşağıda örneklerini verdiğim toplama pc lerde ekran kartı yok?? Anakarta tıkladığınızda da dahili grafik var deniyor.

Ben PC yi bir okula yardım için topluycam ve 5 yada 6 adet olacak. Bütçemiz sınırlı olduğu ve adetli olduğu için de 100-200 TL nin önemi oluyor. Kötü bir sistemde olsun istemiyoruz çocukların işini 5-6 sene sorunsuz görmesi lazım. Bir PC kasası için ort bütçemiz 2500-3000 TL Mümkünse i5 işlemcili bir şey toplamaya çalışacağız. Yardım ve önerilerinizi yazın lütfen.

Intel i3 9100F 3.6GHz, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Ekran Kartsız Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik

Intel i3 9100F 3.6GHz, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Ekran Kartsız Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Fazlasıyla yeterli olacaktır Intel UHD Graphics 630 bile. Ama "F" ibareli Intel Core CPU'larda I-GPU yoktur. Intel Core i3 9100 almanız lazım. Ek olarak @Görkem Say ın dediği gibi anakartta I-GPU işi 1.nesil Intel Core CPU'lar ile bitti.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O dahili grafik anakartta olan değil, onlar artık kalmadı. Ancak bu üründen görüntü alamazsınız. Bu bilgisayar elinde ekran kartı bulunan veya sonradan eklemek isteyen kişiler için yapılmış. Eğer dahili grafik birimiyle görüntü almak istiyorsanız, sonunda F ibaresi olmayan bir Intel işlemci veya AMD APU işlemci kullanmak zorundasınız.

aquabothqers

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Merhaba bir sorum var çözüm bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

İntel ve AMD nin dahili grafik olmayan işlemci modellerinden alsak, grafik kartlı olanlarla anakartaki enterga grafikle aynı işlevi görür mü? Yani anakarttaki dahili ekran kartı yeterli olurmu?

Bazı forumlarda anakarttaki dahili grafik desteğinin çok eskide kaldığı ve artık anakartlarda ekran kartı olmadığı söylenmiş ancak aşşağıda örneklerini verdiğim toplama pc lerde ekran kartı yok?? Anakarta tıkladığınızda da dahili grafik var deniyor.

Ben PC yi bir okula yardım için topluycam ve 5 yada 6 adet olacak. Bütçemiz sınırlı olduğu ve adetli olduğu için de 100-200 TL nin önemi oluyor. Kötü bir sistemde olsun istemiyoruz çocukların işini 5-6 sene sorunsuz görmesi lazım. Bir PC kasası için ort bütçemiz 2500-3000 TL Mümkünse i5 işlemcili bir şey toplamaya çalışacağız. Yardım ve önerilerinizi yazın lütfen.

o olay öyle olmuyor anakartta gpu yok... işlemcide varsa o çıkışları kullanıyor yoksa boşta...