Anadolu Parsı kükremeye hazırlanıyor!

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
güzel görünüyor.Birde şu pencelerdeki gri renkten kurtulsa daha ferah bir renk ile gelse çok daha güzel olacak ve göze hitap edecek bence

Burock98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pek umutlu deilim ama umarım bunlar yaşanır :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
pardusun gelişmesini çok isterdim ama güzelim projeyi ziyan ettiler
bu saatten sonra iflah olmaz

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
"Deb'li Pardus" derken, pardus'un tekrar geliştirilmesine mi başlandı?

sezmen

Asistan
Reaksiyon puanı
200
"Deb'li Pardus" derken, pardus'un tekrar geliştirilmesine mi başlandı?

pardus artık debian tabanlı olarak tübitak tarafından geliştiriliyor.

ziyan olmuş diyen arkadaş; şuanki duruma bakınca geçen 7 yıl ziyanmış ve taa baştan debian taban olarak alınmalıymış aslında.

pek umutlu değilim diyen arkadaş; aksine umudumuzun daha artması gereken bir zamandayız.
pencerelerdeki griliği beğenmeyen arkadaş; bu tamamen sizin elinizde olan bir durum. istediğiniz renge çevirebilirsiniz. bu microcort ürünü değil...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
pencerelerdeki griliği beğenmeyen arkadaş; bu tamamen sizin elinizde olan bir durum. istediğiniz renge çevirebilirsiniz. bu microcort ürünü değil...

Ciddimisiniz istediğimiz renge giriyormu bu allah allah !! Ayrıca microsoft ürünü olmadığı belli oluyor çünkü standat görünümü win98'e benziyor. Bende bu yüzden değiştirsin demiştim. Sıradan bir kullanıcı; ilk görünümünden vaz geçer kullanmaktan . bknz ubuntu

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ciddimisiniz istediğimiz renge giriyormu bu allah allah !! Ayrıca microsoft ürünü olmadığı belli oluyor çünkü standat görünümü win98'e benziyor. Bende bu yüzden değiştirsin demiştim. Sıradan bir kullanıcı; ilk görünümünden vaz geçer kullanmaktan . bknz ubuntu
sen de ayıp etmişsin üstad.
Windows 98'i unutmuşsun.
w95-1.png

Linux'un sorunları farklı.
Mesela standart olmaması, xorg'un kendisi
Ben de çok linux bildiğim yok ama bunları bilmek için de uzman olmaya gerek yok.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
pardus artık debian tabanlı olarak tübitak tarafından geliştiriliyor.

ziyan olmuş diyen arkadaş; şuanki duruma bakınca geçen 7 yıl ziyanmış ve taa baştan debian taban olarak alınmalıymış aslında.

pek umutlu değilim diyen arkadaş; aksine umudumuzun daha artması gereken bir zamandayız.
peki final sürümün ne zaman çıkacağı belli mi?

sezmen

Asistan
Reaksiyon puanı
200

komik mi oldu şimdi?????

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
her pardus çıkışında indirip kurdum ve bir kaç gün denedim. ancak bilgisayarı oyun için kullanan biri olmasamda ara mutlaka oynuyorum. bu noktada windowsla iletişimimi kopartamıyorum. windowstan vazgeçmem zor ama linuxa dönersem mutlaka pardus kullanırım. çünkü hiçbir Linux sürümüne Windows kadar alışık değilim ve alışacaksam pardus olmasını istiyorum. sorunları yok mu var... bir kere pardusun en büyük sorunu türklere ait olması. biz kendimizden olana çok acımasız yaklaşırız. çünkü hepimiz maaşallah bilgisayar kompetanıyız ya... iyi niyetli davranın burada pardusun en iyi sistem olduğu iddiası yok. milletin 40-50 yıldır yaptığı bir işi 10 yıldır yapmaktayız ve bunun getirdiği acemilikler olacak tabi. önce iyi niyetli yaklaşım. sonra hiç bir sistemle kıyaslamadan eleştirelim. elbette ki bir ubuntu bir win7 olması için daha erken. ama neden günlük kullanımda özellikle web tabanlı çalışlan devlet kurumlarında kullanılmasın?

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
sonucunda ne olacağı belli, bir 5-10 sene de debli pardusla uğraşılacak en sonunda proje rafa kaldırılacak.
o kadar emeğe harcanan paraya yazık
türk mantığıyla, memur zihniyetiyle iş yaparsan böyle olur.

thex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
en kısa sürede pardusumuza kavuşuruz inş

mutluçocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Debian tabanlı pardustan pek umudum yok.Hiç yenilik getirmden debianın orasını burasını değiştirip ortaya sürecekler.Öyle olursa uğraşacaklarına debian kullanılsın.