Soru Anadolu Lisesinden Mesleğe Geçmek ?

Bu konuyu okuyanlar

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Merhaba
11. sınıf öğrencisiyim ve meslek lisesine geçiş yapmayı planlıyorum. Oldum olası matematikten nefret etmişimdir ve hiç becerememişimdir. Özellikle bu senenin konularını görünce meslek lisesine geçme isteğim daha da arttı. 2 Yıl boyunca harıl harıl çalışıpta istediği yeri tutturamayan bir tanıdığımı görünce kendimden iyice umudu kestim. Üstelik benim üniversite sınavına gireceğim sene normalden daha fazla öğrenci girecek sınava. Yani zaten yüksek olmayacak puanıma birde düşük sıralama eklenecek. Yani tahminim bu şekilde. Son zamanlarda çoğalan üni mezunu işsizler muhabbetlerininde buna etkisi büyük tabi. Size sorum şu
Meslek lisesine geçiliyor mu 11.sınıftayken
Sizce geçmeli miyim ?
Yoksa derslere odaklanıp Üniversite mi hedeflemeliyim ?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Merhaba
11. sınıf öğrencisiyim ve meslek lisesine geçiş yapmayı planlıyorum. Oldum olası matematikten nefret etmişimdir ve hiç becerememişimdir. Özellikle bu senenin konularını görünce meslek lisesine geçme isteğim daha da arttı. 2 Yıl boyunca harıl harıl çalışıpta istediği yeri tutturamayan bir tanıdığımı görünce kendimden iyice umudu kestim. Üstelik benim üniversite sınavına gireceğim sene normalden daha fazla öğrenci girecek sınava. Yani zaten yüksek olmayacak puanıma birde düşük sıralama eklenecek. Yani tahminim bu şekilde. Son zamanlarda çoğalan üni mezunu işsizler muhabbetlerininde buna etkisi büyük tabi. Size sorum şu
Sizce geçmeli miyim ?
11'de mesleğe geçilebiliyor mu ki? El becerin var ise ve orada istediğin şey var ise geçebilirsin istersen.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
11'de mesleğe geçilebiliyor mu ki? El becerin var ise ve orada istediğin şey var ise geçebilirsin istersen.
Aslında ben web geliştiriciliği yada bilgisayar programlama istiyordum ama matematiğim kötü olduğu için imkansız gibi bir şey. Geçiş hakkında ise; Geçiliyor ama 11.sınıf tekrarı yapmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Ayrıca geçtiğimde 9 ve 10.sınıfı da sorumlu geçmiş oluyorum, yani baya bir sınav beni bekliyor olacak geçersem.
1663856503937.png

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Güncel, fikirlerinize ihtiyacım var

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Merhaba
Sizce geçmeli miyim ?
nakil icin başvuru yapacan kabul edilirse biraz zor oluyor genelde ama şansına baglı11.sınıfı tekrardan okuyacan ayrıyetten mantıksız bulmuyorum ama gecmeni önermem nedeni ise onlardan cok geride olacan ve sorumlu gececen benim önerim bilgisiyar proglama yada web geliştiriciligi istiyormuşsun öyle yazdın belirli siteler Udemy gibi onlardan kurs alabilirsin kendini geliştirirsin Anadoluda kalmanı mantıklı bulurum nedeni orda fizik ve matemeki geliştirirsin udemyden kurs alıpta proglama dillerini ögrenirsen üniversiteye bomba gibi geciş saglarsın

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
nakil icin başvuru yapacan kabul edilirse biraz zor oluyor genelde ama şansına baglı11.sınıfı tekrardan okuyacan ayrıyetten mantıksız bulmuyorum ama gecmeni önermem nedeni ise onlardan cok geride olacan ve sorumlu gececen benim önerim bilgisiyar proglama yada web geliştiriciligi istiyormuşsun öyle yazdın belirli siteler Udemy gibi onlardan kurs alabilirsin kendini geliştirirsin Anadoluda kalmanı mantıklı bulurum nedeni orda fizik ve matemeki geliştirirsin udemyden kurs alıpta proglama dillerini ögrenirsen üniversiteye bomba gibi geciş saglarsın
Web geliştirme konusunda dediğiniz gibi kendim kurslar alıp bir şeyler öğreniyorum ancak bu işin okulunu bitirip diploma almak iş imkanı için daha iyi olur belki diye düşünüyordum. Sayısal derslerde odaklanma sorunu yaşıyorum ve kafam almıyor, birazda bu sebepten dolayı geçmek istiyordum. Matematik tarafında oldum olası beceremedim. Bir kere yapıyorum diyorum ama sonra yine gidiyor. Zorluk yaşadığım derslere ağırlık verip anadoluda kalsam bile istediğim bölümü kazanmam zor gibi çünkü sayısal değil eşit ağırlık bölümündeyim. Bu sebeple fizik kimya gibi dersleri evde kendim çalışmam gerekiyor. Hangisi geleceğim için daha iyi olur bunu düşünüyorum sürekli :D