Soru Anadolu lisesinde 12.sınıfa geçtim şuan çıraklığa geçmeyi düşünüyorum Sizce ne yapmalıyım?

EnessR

Öğrenci
8 Haziran 2024
1
0
1
Ben çokta iyi olmayan anadolu lisesinde eşit ağırlık okuyorum ve okumak istediğim pek bölüm yok 3 bölüm var sadece gastronomi,raylı sistemler makinistlik,Yönetim bilişim sistemleri fakat tyt konuları yok 9 10 boş geçti hatta 10.sınıfta sınıfta kalıyordum ucu ucuna geçtim 11in ilk dönemi az çok hafiften var çoğunuda unuttum çıraklığa geçsem şuan 10.sınıftan başlicam ve 2 yılım gitmiş olacak ama zararın neresinden dönersem kardır gözüyle bakıyorum hem o 2 yılda para kazanmış ve elimde bir zannat meslek olacak ilerde çalışabileceğim bir meslek olmuş olucak üniversite tutturamasamda
Sanayide kime sorsam çırak bulamadıklarından ve şuan bile memurdan iyi para kazandıklarını ve ileride şuanki çırakların iyi para kazanacağını ve bu işleri yapacak doğru düzgün kimse olmadığından bahsediyorlar ve 1 yada 2 yıllık çalışmayla raylı sistemler kazanabilceğimi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım buna değermi? Gelecek hakkında şu sıralar çok stressliyim bazı geceler düşünmekten uyuyamıyorum lütfen yardım edin yol gösterin