ana karttan gelen ince tiz ses (elektirik kaçağı olabilir mi?)

Bu konuyu okuyanlar

bayraktar35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
toshiba satellite c855 1r5 bilgisayarım var. bilgisayarı bataryasız kullanmaya başladığım zamanlarda yani çok ısınıyor diye çıkardım bataryayı sonra fark ettim bilgisayardan artık ses geliyor ilk zamanlar çok araştırdım. hdd den geliyor olabilir dediler ssd aldım bilgisayara fandan geliyor olabilir dediler ama bilgisayar kapalı diyelim sadece sarj olması için prize taktığımda gene ses geliyor içinden bilgisayarın içini açıp baktım ses anakart üzerinden geliyor çok ince bir ses ve ortam çok sessiz olursa rahatsız ediyor.. oyun açınca ses dahada artıyor..
teknik servise götürdüm adamlar ses yok diyor daha doğrusu ilgilenmiyorlar bilgisayarda işlevsel bir sıkıntı olmadığı için sorun yok diyip geri veriyorlar.. şu da var ki arada bi cd room kendi kendine açılıyor. mesela bilgisayara flash bellek taktığım anda acılıyor veya başka bir kablo bağladığımda veya kafasına göre.. bir bilgisayarcıya götürdüğümde bana şey demişti usb girişlerinde bilmem neyde arıza yapmış elektirksel bir sorun servise götür dedi ama servis bir sorn yok diyor... ses kaydı aldım böyle kulak çınlamaası gibi bir ses ince.
bilgisayarı uyku moduna aldım diyelim güç ışığı yanıp sönüyor yandığı zaman sesin ritmi artıyor söndüğü zaman azalıyor.. yardımlarınız bekliyorum arkadaşlar

Ses00009 - Dosya Web

Ses00010 - Dosya Web