Ana Kart Üzerindeki Bağlantılar Nasıl Yapılır ?

Bu konuyu okuyanlar

can2861

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı geceler
Bu gün yeni kasam elime ulaştı ama anakart bağlantılarını nasıl yaparım hiç bir fikrim yok yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Anakart modeli hcs h61h2 -mv
Mesaj otomatik birleştirildi:

Power reset tuşu panel F panel kısmına takılacak sanırım ama sıralamasını bilmiyorum

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı geceler
Bu gün yeni kasam elime ulaştı ama anakart bağlantılarını nasıl yaparım hiç bir fikrim yok yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Anakart modeli hcs h61h2 -mv
Mesaj otomatik birleştirildi:

Power reset tuşu panel F panel kısmına takılacak sanırım ama sıralamasını bilmiyorum
Anakartın yada kasanın kullanım kılavuzunda neyin nereye geleceği vardır.

can2861

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartın veya kasanın internette kullanım kılavuzu veya kabloların yerlerini gösteren bir şeyi vardır biraz araştırın derim.
Araştırdım ama bulamadım anakartımın modelini yukarda verdim zahmet olmazsa siz bakabilirmisiniz

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Eğer ön panel için olan bağlantıları kastettiyseniz genelde anakartın üzerinde panel bağlantıları için yönlendirme oluyor.

Siz sadece kasanın ön panel bağlantılarını mı yapamamıştınız?

can2861

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ön panel için olan bağlantıları kastettiyseniz genelde anakartın üzerinde panel bağlantıları için yönlendirme oluyor.

Siz sadece kasanın ön panel bağlantılarını mı yapamamıştınız?
Evwt şuanda sadece ön panel bağlatisi yapamadım ama anakart üzerinde malesef sadece f panel yazıyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
power reset tuşu ile power tuşu ayrıdır. Sana şimdilik acilen power yani açma düğmesi bağlantısı lazım. RESET ,LED IŞIKLAR falan,onları bırak kalsın şimdilik. Yanlış bi şeyeler yapabilirsin Ama power kablosunu taktınmı pc açılacak hale gelir. Gerisi teferruat.
24 pinlik kabloyu tak. 4 pin ,CPU yazan kabloyu anakarta karşıdan baktınmı sol üst köşedeki 4 pine tak Bi de şu verdiğim resimdeki 6 ve 8 nolu pinlere ,açma düğmesinden gelen, 2 pinli pwr sw kablosunu taktınmı makinan ateşlemeye hazırdır.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme: