Amiral Sınıfı Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba bir süreliğine foruma ara vermiştim ama geri döndüm. Sizden önerim
- iPhone 6 16 GB ( Sosyal medya ve 2-3 oyun oynayacağım. )
- iPhone SE 16 GB
- Sony Xperia X
- Samsung Galaxy S7

Beni bilenler bir süre Samsung Galaxy S6 kullandığımı bilir. Şimdi telefon değiştireceğim ve bu 4'ü arasında kaldım. Babam iPhone kullandığı için az çok alışkınım. Onun için değişiklik olsun diye Sony Xperia X düşünüyorum. Ama sizin kendi düşüncelerinizi sormak ve kararımı öyle vermek istiyorum.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
HUAWEİ ASCEND P9 öneririm.

Speedster

Müdavim
Reaksiyon puanı
319
iPhone SE ama 64 GB al 16 yetmeyebilir bir süre sonra.

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Huawei Çin menşei olduğu için düşünmüyorum maalesef.

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
64 GB için bütçem yok 16 GB mecbur.

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
G5'i bilerek yazma ihtiyacı duymadım çünkü LG klasik LG G3 G4 G5 tasarımları hep benzer geliyor ama G5'teki o 2 kameralı olan kısım beni aşırı derecede rahatsız etti onun için düşünmüyorum ama önerin için teşekkür ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Xperia x snapdragon 650 ile hepsinden geride güç olarak bu listede en güçlü ve kaliteli ürün s7 diğer modeller dengi değil güç olarak en yakın SE bile bir çok yönden kamera(o kadarda değil) ekran batarya vb konularda s7den inanılmaz geride on kamerası hiç bir iphone nin s7 ile mukayese edilemez s7 dümdüz eder benim tavsiyem s7

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba bir süreliğine foruma ara vermiştim ama geri döndüm. Sizden önerim
- iPhone SE 16 GB
- Sony Xperia X
- Samsung Galaxy S7

Beni bilenler bir süre Samsung Galaxy S6 kullandığımı bilir. Şimdi telefon değiştireceğim ve bu 4'ü arasında kaldım. Babam iPhone kullandığı için az çok alışkınım. Onun için değişiklik olsun diye Sony Xperia X düşünüyorum. Ama sizin kendi düşüncelerinizi sormak ve kararımı öyle vermek istiyorum.
aralarında en iyisi s7 kardeşim...

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
- iPhone SE 16 GB
- Sony Xperia X
- Samsung Galaxy S7

Merhaba,

İphone se: Özellikle küçük ekran isteyen bir kullanıcı değilseniz bu seçeneği eleyin. 4" ekran gerçekten küçük. Pil performansı iyi değil. Ön kamerası 5s ile aynı yani 2000 tl gibi bir fiyata yakışmıyor.

Sony xperia x: Performans olarak lg g4, lg v10 ayarında bir cihaz. Bu donanım gücüne göre fiyatı pahalı. Yanlış hatırlamıyorsam 2400 tl civarından satılıyordu. 2400 tl'ye hepsiburada'dan samsung s7 alırsınız. Xa ultra'yı uygun fiyattan satışa çıkardılar ama x biraz pahalı olmuş. Fiyata göre donanıma bakınca bu modeli de eleyin.

Tercihinizi s7 veya 6s'den yana kullanın. Peki hangisini ? Onuda kategorilere göre hangisi iyi onu yazalım size hangisi uygun isr ona yönelin;

Performans: 6s daha iyi
Ekran: s7 daha iyi
Kamera: s7 daha iyi
Pil: s7 daha iyi
Kasa malzeme kalitesi: ikiside iyi
Ekstra: s7 (suya dayanıklı, daha fazla dahili hafıza. ) 6s (daha stabil, uzun vadede performans düşüşü daha az, parmak izi sensörü daha iyi)

Hangi kriterler sana daha çok uyuyorsa ona yönel bu ikisi içinden.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
- iPhone SE 16 GB
- Sony Xperia X
- Samsung Galaxy S7

İphone se öneririm zira performansı diğerlerini eziyor.Ama ekranı küçük yani sorun etmem diyorsan.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Amiral gemisi nedir biliyor musun ?
SE amiral gemisi değil 6S amiral gemidir. android telefonlar hakkında bilgim yok

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
- iPhone SE 16 GB
- Sony Xperia X
- Samsung Galaxy S7

iPhone SE nin bataryasına sıkıntılı demişler. Tamam iyi bir bataryası yok ama yerin dibinde de olmadığını bilmeni isterim. lg g5 ten vs iyi gidiyor. ip6 dan da iyi gider. ip6 aslında boyut olarak şahsi fikrim en ideali. donanım olarak diğerlerinden biraz geri kalsa da idare eder. ip6 bütçesine tahmin ediyorum ki 100tl ekleyerek 64 SE alabilirsiniz. 16 kesinlikle önermem.
Fakat Şöyle de bir durum var. Bir akrabam ip 5 kullanıyor. 3 senedir kullanıyor ve telefon görünüşe göre bir o kadar daha gidecek. kasma donma yok. şimdi burada ki arkadaşların çoğu derki 6 nın donanımı eksik kesinlikle alınmaz diyor ama hala 5 i çatır çatır kullanan var ki forumlarda 5s i bile alma öldü vs diyorlar. tamamen kullanıma bağlı. Şahsen sadece 3 sosyal medya kullanıyorum ve mail whatsapp vs. oyun bir tane bile yüklemem. bu durumda 6 da elbetteki götürecektir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hay
iPhone SE nin bataryasına sıkıntılı demişler. Tamam iyi bir bataryası yok ama yerin dibinde de olmadığını bilmeni isterim. lg g5 ten vs iyi gidiyor. ip6 dan da iyi gider. ip6 aslında boyut olarak şahsi fikrim en ideali. donanım olarak diğerlerinden biraz geri kalsa da idare eder. ip6 bütçesine tahmin ediyorum ki 100tl ekleyerek 64 SE alabilirsiniz. 16 kesinlikle önermem.
Fakat Şöyle de bir durum var. Bir akrabam ip 5 kullanıyor. 3 senedir kullanıyor ve telefon görünüşe göre bir o kadar daha gidecek. kasma donma yok. şimdi burada ki arkadaşların çoğu derki 6 nın donanımı eksik kesinlikle alınmaz diyor ama hala 5 i çatır çatır kullanan var ki forumlarda 5s i bile alma öldü vs diyorlar. tamamen kullanıma bağlı. Şahsen sadece 3 sosyal medya kullanıyorum ve mail whatsapp vs. oyun bir tane bile yüklemem. bu durumda 6 da elbetteki götürecektir.
Size katılmıyorum g5in bataryası ciddi manada daha iyi gidiyor