Amerikadan PS4, öğrendiklerim araştırdıklarım önerilerim öneri isteklerim

Bu konuyu okuyanlar

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar forumu uzun zamandir takip eden ancak yeni uye olan biriyim sebebini bende bilmiom neyse amerikadan dayim gelicek amazondan linkleri ver alip getiririm dedi bende arastirdim biraz... tekrar tekrar sorulmus hem ogrendiklerimi yazayim millet yararlansin hem hepsi tek baslik altinda bulunsun hemde arada bilmediklerimi sorayim birkac da oneri alayim diye yaziyorum... Bu arada yanlis bildigim birsey varsa duzeltirseniz sevinirim...

Almayi dusundugum ps4

Soru: pal ntsc-u ntsc-j bunlar nedir amerikada farklimi neyime yarar...

Cevap: arkadaslar pal ntsc konsollarimizin goruntuyu verme standartlari bi cihaz ya paldir ya ntsc yani degistirilemez... Ntsc-u amerika standardi, ntsc-j japon, turkiye ve avrupa pal , region free ise istedigine tak calistirir demek :)) ... Ps4 icin oyunlarda pal ntsc ayrimi yok (ps3 de varmis) istediginizi alin oynayin... Blu ray filmler icin bazi filmler varmis onlar pal cikiomus ama genelde region free oluyor filmler genelde izlersiniz sorun yok yani yinede filme saranlar us den alicaksa bi daha dusunebilir... Bu arada cihazin arkasinda bi dunya isareti var icerisinde 1-2-3 rakamindan biri bulunur bunlardan 1 amerika kodu 2 avrupa (tr dahil) 3 heralde japon falandir tam bilmiom

Soru:2 amerkayla voltaj sorunu olurmu
Cevap: ps4 adaptoru cihazin icinde standart bi radyo kablosu adi verilen kablo ile calistirilir yada ps3 kablosu varsa oda ayni sey zaten... Amerikayla voltaj farki yok kabloyu degistir oyna yani...

Soru: cihaz turkce olurmu
Cevap: her cihazda tr dil destegi varmis sorun yok o konuda da...

Soru: tuslarda farklilik varmi
Cevap: amerika cihazlarda yok ama ntsc-j olan cihazlarda x secme tusu o olarak degisikmis...

Soru: ps3 aksesuarlari ile uyumluluk durumu nedir
Cevap:ds3(dual shock 3 yani ps3 joystickleri) ps4 de calismiyor... Ds4 ps3 de kablolu sekilde calisiyor( yeni guncelleme ile kablosuzda calisiyomus)... Move controller ps4 de de calisiyor... Eye camera da sanirim ps4 de cakisiyor ancak ps4 camerasi daha hos bence... Bu arada ds4 ps4 un en iyi yani eger imkan varsa alin derim ...

Soru: ps4 mu yeni bi pc mi

Cevap: simdi kardesler egri oturup dogru konusalim ps4 fiyatina alacagin pc seni en cok 3 yil goturur bu da pixel shadder yada directx physx falan gibi bisi cikip senin kartini onemsiz kilmazsa vaktinde basima gelmis bir olaydir bu ki herkes yasayabilir... Daha sonrasinda artik oyunlar acilmamaya tam verim alinamamaya baslanir ancak su anki ongoru ile ps4 seni 8-10 yila yakin goturur daha sonra ps5 cikinca bile 2 yil falan sony destegini cekmez ve buda 10-12 yil yapar... Bunu bi kenara koy... sadece konsola cikan god of war, uncharted, infamous, gta5 gibi saglam oyunlari oynayamazsin ki ben su an bile ps3 dusunuyorum sirf gow ve uncharted icin...
Bunun da disinda ps4 tarayicisi pc kadar hizli tak bi klavye al sana internet eksigi yok net konusunda ha torrent program falan o konular tabi yok ama tarayici konusunda da basarili bi is cikardigini belirtelim sony nin. Ben normalde ve hala da pc sahibi evinde laptop bulunan adamim istede laptop var ve bunlar oyunlari rahatlikla aciyo iyi yada kotu hatta watch dogs assasins creed black flag gibi oyunlari oynadim yap hesabini ama ps4 mantikli geliyor abicim... Secim sizin... ha paran cok kiymetliyse pc den devam zira ps cephesinde her oyun ayri para ( jb gelene kadar ) ogrenci arkadaslar dikkat!!!...

Bu arada dedigim gibi ps3 vs hicbi konsolum yok...bi suredir xbox 360 var onunla takiliyorum buda 3 haftadir falan onun disinda bi konsol vs deneyimim yoktur buradaki bilgilerin hepsi arastirarak ogrendiklerimdir yanlis olanlar icin duzeltmeler gelebilir biline...

Ds4 ile ilgili: arkadaslar ds4 su ana kadarki en iyi joysticklerden biri dokunmatik ve tiklanabilir bi yuzeyi ve kendi uzerinde ayri bi hoparlor var oyunlarda buradan sesler falan gelip iyi bir etkilesim sunuyor on tarafindaki isikli bi panel var burasimove controller gibi is goruyo (bu isik kapatilamiyor bazilari bundan rahatsiz oldugunu belirtmis)... Tetik tuslari basinca duyarli ancak deki x , o , ucgen , kare ( sembol yapamadim tapatalkdan :)) basinca duyarli degil ( ds3 de 24 kademeli duyarliydi )... Bende xbox360 var su an yaklasik 3 haftadir oynuyorum ve kollar sahane ama bence ds4 su ana kadarki en iyi joystick 2. Xbox360 kontroller leri... Ds4 uzerinde standart 3.5mm kulaklik girisi var ve size gonderilen sony kulaklik 5 para etmez iste burada bu standart girisin guzelligi isteyen telefon kulakligini falan takip kullanabilir :)) bu arada xbox demisken xbox one joystick inden de bahsedelim adamlar keske xbox 360 in kolunu aynen verseydi dedirten dandik otesi bi joystick yapmislar bu konuda xbox geri gitmis resmen...
Ds4 de be eksik ne olabilirdi derseniz mesela bence tetik tuslarinda xbox one gibi titresim olsa her ates ettigimizde tepki verse guzel olabilirdi ama inşAllah ds5 e diyelim onada

Oyunlar ile ilgili:

Soru: amerikadan oyun alsam tr cihazda calisirmi yada tersi...

Cevap: her oyun her cihazda calisir sorun yok arkadaslar bolge sinirlamasi yok

Soru: tr dublajli oyunlar, amerika cihazda calisirmi dublaj olurmu
Cevap:arkadaslar cihazlar gibi oyunlarda bolge kodlu kisaca sadece bolge kodu 2 olanlar tr dublajli digerleri degil ve bu nedenle amerikadan alacaginiz oyunlarda tr dublaj yoktur ama ingilizce olarak oynanabilir daha oncede dedigimiz gibi... Tr dublaj (yada altyazi kisaca dil destegi iste) kisaca alacaginiz oyunla alakali cihazin ne oldugunun onemi yok bolge sinirlamasi olmadigi icin...

Soru: oyunlar nasil alinir cihaza kaydedilirmi vs..

Cevap: oyunlar teknoloji marketlerden (teknosa,mediamarkt) veya psn hesaptan alinabilir... Blu ray yada psn den alinan oyunlar hdd e kaydedilebiliyor istediginde acip oynuyosun bluray i takmadan... Bu arada bi oyun yaklasik 50gb yani indirince his kotasini astiginizdan direk 8mbit internet hiziniz dusuyor...bu arada ps4 500 gb dahili ve ayrica hdd takilabilio...

Soru: 2 kisi beraber oyun alsak oynanirmi

Cevap: oynanir bunu psn paylasimi ile yapabiliriz arkadaslar buda kolay anlasilir bi yontem burada anlatmiom isteyen netten bulabilir ayrintisini malum telden bu kadar yazabiliom...

Not: Oyunlarda multide kol uzerinden kulaklikla konusulabiliyoruz...buda kabolu kulaklikla kablosuzkeyfi yapiyor bunuda belirtelim

Not2:arkadaslar oyunu amerikadan aldiniz , psn hesap tr ise amerikada cikan yada tr ye cikan bi dlc paketi psn iniz tr oldugundan indiremezsiniz o nedenle bi oyun psn hesabinizla ayni bolgede olsa iyi olur ha derseniz ki dlc ile isim olmaz siz bilirsiniz...

Psn hakkinda

Nedir?: arkadaslar psn (playstation network) bi cesit online uyelik sistemi ucreti psn tr icin yillik 100 tl...bununla ne yapabiliriz bi kere olmazsa olmaz multi icin psn sart buda demekki hepimiz psn e mecburuz ama uzulmeyin.... Soyle ki psn ile online oyunun keyfini surerken verilen para aylik 1-2 sigara parasi (kamu spotu: sigara sagliga zararlidir -vurucu kamu spotu: sigara sperm sayisini azaltir- :)) arti olarak psn her ay ucretsiz bir oyun veriyor ki bu ucretsiz oyun disinda bircok oyunun demosunu alip oynayabilirsiniz ( mesela fazla futbolla arasi iyi olmayan arkadaslara bi fifa demosu gayet yeterli gelebilir ) ps3 oyunculari icin ise daha deli bi olay olarak psn onlara cok daha deli oyunlari ucretsiz veriyor bu oyunlar mesela uncharted 3 gibi oyunlar olabiliyor... Bu arada 1 yillik yada be kadar zamanliksa psn uyelik bittigi anda psn den beles aldiginiz oyunlar oynanamaz hale geliyor bilginize...

Soru: amerikadan Psn hesap acsammi (psn us)

Cevap: mantikli cunku us psn de oyunlar daha ucuz ama eksi olarak dlc paketlerini tr hesabinizla indiremeyeceginizi belirtmek isterim bu nedenle ben hem tr hemde us pan acmayi planliyorum

Soru: ps3 ve ps4 um var ayni psn hesabini kullanabilirmiyim

Cevap: ps3 u kaca birakirsin haci:)) ulan para bol harcamaya yer ariyosun ha hem ps3 hem ps4 ohhh neyse... İstersen ps3 ps4 hatta psvitada bile kullanabilirsin ayni anda sorun yok hepimiz sonyiz bu kavgaaaa ne diyeee diri rimmm...

Soru : psn hesabi gercekten gereklimi...

Cevap: bana ps4 verseler ve deselerki en cok istedigin 4 oyunu verelim yada psn deseler derimki psn... o kadar yani... Hem yillik 100 tl bisi diil yani...

Soru: psn e para nasil yuklenir...

Cevap: psn actiktan sonra hesabinizla oyun falan satin alacaksaniz ( kutulu oyun almaktan daha ucuz ) bence us psn acin derim en ucuzu o... Not:tr oyun olmayacagini tekrar vurguluyorum tr ler 2. Bolge adb(us) 1. Bolge... Buraya parayi da amazon gibi sitelerden psn card alarak yada abd adresli bi kredi kartiyla yukleyebilirsiniz baska yontemler de var tabi arastirirsaniz bulursunuz iste sanal kartlar amercan express ler falan da is gorur... Yalniz dikkat!!! Amazon.com dan alinan cardlar us psn hesabinda kullanilabilir amazon.co.uk dan alinanlar ingiliz psn hesapla kullanilabilir... Ha diyeceksiniz ki tr psn de nasil yapcaz onu da teknosada falan su an satiliyormu bilmiyorum ama oralardan yada varsa sony turkiyeden psn card alarak veya normal kredi kartiniz ile psn uzerinden para yukleyerek yapabilirsiniz ( kredi karti konusunda tr pan icin en sorunsuz mastercard ile imis bilginiz ola ben kredi kartindan pek cakmiyorum)... Tekrar hatirlatma psn tr pahali en ucuzu us bildigim....

Benim arastirdiklarim bulduklarim bunlar arkadaslar hatamiz varsa affola iphone 5s kullaniyorum ekran biraz ufak saat 6:08 imla hatalarindan dolayi kusura bakmayim olabildigince sikilmadan okuyun diye kendi tarzimda yazdim hatalarimiz affola

Anam benim sorunlarimi unutuyordum:
Arkadaslar benim sorunum oyun konusunda amazondan dayim araciligi ile istekde bulunup ps4 + 2.Ds4 + fifa15 + eye camera alacagim o getirecek gelirken kendisi abd de su an ve arti olarakta oyun alacagim ama pre-order olmasin istiyorum onerileriniz varmi knack istemiyorum genelde tps den hoslanirim gow uncharted tarzi ... İnfamous alicam ama oyunlarin tr olmasi benim icin onemli oldugundan tr den alicam baska varmi tr yada us oyun onerisi olan ( not: gta5 cikmamis daha ps4 e ) fps su an beceremiom xbox da denedim ama alismaya calisiyorum....

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ilk mesajim ve ilk konumdu hayirli ugurlu olsun :)

sessizkavun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş roman yazmışın sanki :biggrin: okumaya üşendim.

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardesim saat 12 de yazmaya basladim aralar falan aklima geldikce daha yeni tamamladim genelini biliyorsundur sanirim sadece sonundaki oyun kisminda bi oneri istegim var onerin varsa sevinirim...

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Hoş geldiniz ve konu çok kapsamlı olmuş. Bu tarz sorular için birebir cevap konusu.

Oyun için deus ex:universe beklemenizi öneririm, yakında çıkmalı

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Soru:2 amerkayla voltaj sorunu olurmu
Cevap: ps4 adaptoru cihazin icinde standart bi radyo kablosu adi verilen kablo ile calistirilir yada ps3 kablosu varsa oda ayni sey zaten... Amerikayla voltaj farki yok kabloyu degistir oyna yani...

Soru: ps4 mu yeni bi pc mi

Cevap: simdi kardesler egri oturup dogru konusalim ps4 fiyatina alacagin pc seni en cok 3 yil goturur bu da pixel shadder yada directx physx falan gibi bisi cikip senin kartini onemsiz kilmazsa vaktinde basima gelmis bir olaydir bu ki herkes yasayabilir... Daha sonrasinda artik oyunlar acilmamaya tam verim alinamamaya baslanir ancak su anki ongoru ile ps4 seni 8-10 yila yakin goturur daha sonra ps5 cikinca bile 2 yil falan sony destegini cekmez ve buda 10-12 yil yapar... Bunu bi kenara koy... sadece konsola cikan god of war, uncharted, infamous, gta5 gibi saglam oyunlari oynayamazsin ki ben su an bile ps3 dusunuyorum sirf gow ve uncharted icin...
Bunun da disinda ps4 tarayicisi pc kadar hizli tak bi klavye al sana internet eksigi yok net konusunda ha torrent program falan o konular tabi yok ama tarayici konusunda da basarili bi is cikardigini belirtelim sony nin. Ben normalde ve hala da pc sahibi evinde laptop bulunan adamim istede laptop var ve bunlar oyunlari rahatlikla aciyo iyi yada kotu hatta watch dogs assasins creed black flag gibi oyunlari oynadim yap hesabini ama ps4 mantikli geliyor abicim... Secim sizin... ha paran cok kiymetliyse pc den devam zira ps cephesinde her oyun ayri para ( jb gelene kadar ) ogrenci arkadaslar dikkat!!!...

Bu arada dedigim gibi ps3 vs hicbi konsolum yok...bi suredir xbox 360 var onunla takiliyorum buda 3 haftadir falan onun disinda bi konsol vs deneyimim yoktur buradaki bilgilerin hepsi arastirarak ogrendiklerimdir yanlis olanlar icin duzeltmeler gelebilir biline...

1. ABD 110 V, Türkiye 220/240 V kullanıyor. Ayrıca adaptör girişleri çok farklıdır. Şarj cihazları için bu problem yaratmayabilse de, cihazı Türkiye'de kullanabilmek için bir çözüm bulmak zorunda kalabilirsiniz... ABD'den fotoğraf makinası aldım oradan biliyorum.

2. PS4 mü PC mi derken... PS4 ve XBox1'ın grafik özellikleri orta üst bir PC'nin altındadır. 4K gibi üst çözünürlükler mümkün değildir ve olmayacaktır. (5-10 yıl içinde PC'lerde bu çözünürlükler standartlaşabilir.). Makinalar 1080p çalışsa da çoğu oyun bu çözünürlüğe upscale ile erişir: http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

Elbette konsolların avantajları var. Ama konsol maliyetleri düşük olsa da oyun maliyetleri hiç de düşük değil. Aynı oyuna PC'de ödediğiniz para PS4'de ödeyeceğiniz paradan her koşulda düşük oluyor. Bu arada sadece PC'de olan oyunlar varken, sadece konsolda olan oyunlar daha az, PC'de olmayan oyunların ise bir benzeri muhakkak oluyor.

O yüzden PC...

İyi günler,

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
1. ABD 110 V, Türkiye 220/240 V kullanıyor. Ayrıca adaptör girişleri çok farklıdır. Şarj cihazları için bu problem yaratmayabilse de, cihazı Türkiye'de kullanabilmek için bir çözüm bulmak zorunda kalabilirsiniz... ABD'den fotoğraf makinası aldım oradan biliyorum.

2. PS4 mü PC mi derken... PS4 ve XBox1'ın grafik özellikleri orta üst bir PC'nin altındadır. 4K gibi üst çözünürlükler mümkün değildir ve olmayacaktır. (5-10 yıl içinde PC'lerde bu çözünürlükler standartlaşabilir.). Makinalar 1080p çalışsa da çoğu oyun bu çözünürlüğe upscale ile erişir: http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

Elbette konsolların avantajları var. Ama konsol maliyetleri düşük olsa da oyun maliyetleri hiç de düşük değil. Aynı oyuna PC'de ödediğiniz para PS4'de ödeyeceğiniz paradan her koşulda düşük oluyor. Bu arada sadece PC'de olan oyunlar varken, sadece konsolda olan oyunlar daha az, PC'de olmayan oyunların ise bir benzeri muhakkak oluyor.

O yüzden PC...

İyi günler,

Konsollarda God of War, Halo ,Gears of War , The Last of Us , Uncharted, Heavy Rain , Final Fantasy, Red Dead Redemption gibi oyunlar var ve bunların yerini tutacak bir PC oyunu olduğunu zannetmiyorum.

Normalde PC oyuncusuyumdur ama sadece Last of Us, God of War, Uncharted,Halo konsol aldırır.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Konsollarda God of War, Halo ,Gears of War , The Last of Us , Uncharted, Heavy Rain , Final Fantasy, Red Dead Redemption gibi oyunlar var ve bunların yerini tutacak bir PC oyunu olduğunu zannetmiyorum.

Normalde PC oyuncusuyumdur ama sadece Last of Us, God of War, Uncharted,Halo konsol aldırır.
Football Manager, Total War serisi benim için PC'yi seçilir kılan oyunlar. Ayrıca FPS'yi mouse + klavye ile oynamak çok daha güzel... Paran varsa, her ikisini de elbette alabilirsin, ama seçeneğin tek ise her zaman PC...

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Football Manager, Total War serisi benim için PC'yi seçilir kılan oyunlar. Ayrıca FPS'yi mouse + klavye ile oynamak çok daha güzel... Paran varsa, her ikisini de elbette alabilirsin, ama seçeneğin tek ise her zaman PC...

FPS yi isterseniz konsolda mouse + klavye ile oynayabilirsiniz.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Oynayabiliyorum biliyorum ama konsol evde salonda televizyonun altında durur genel olarak. Orada klavye ve mouse'u nereye nasıl yerleştireceğim? Demek istediğim cihazlar aslında yapı olarak çok farklılar. Benim için alınabilecek tek konsol Wii ki burada konuştuğumuz da aslında bu değil. Kişisel tercihler sözkonusu burada... Mesela konsollarda third person oynanır oyunlar genelde ki, ben third person oynayamıyorum...

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dedigim gibi tercih meselesi bende pc ciyim ama ps3 deki su gow infamous uncharted gibi oyunlari uynayamamanin eksisini cok yasadim ha diyeceksin ki ps alinca geri mi kalacaksin ya dedigim gbi bende laptop zaten var iste evde ps4 bana arti o yuzden pc dede oyundan cok zevk aliyorum ben klavyeyle oynayamayanlardan degilim pes bile oynarim klavye ile tabi starcraft diablo elder scrolls bence bunlar pc de oynanmasi gereken oyunlar ama pc de gow vardida bizmi oynamadik...

Bu arada hicbi konsola takilan klavye mouse pc gibi randuman vermiyormus dipnot olarak belirtelim

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Final Fantasy ve Halo gibi oyunlar artik steam'e yani pcye gecmeye basladi.

Bunun yani sira sevdigim bazi xbox oyunlarini da steamde görüp aldim.

Konsollarda belirli bir kar elde ettikten sonra muhakkak pcye cikariyorlar.

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony oyunlari hicbizaman pc ye cikmaz demisti bi arkadasim ama bisi diyemem peki gow yada uncharted oynayabilecegim bi sekil varmi malesef yok gta5 inde sadece konsollara gelmesiyle oyun ureticilerinin daha az korsan yaygin olan konsollara yonelmesi bence normal...soyle soyleyeyim 98 den beri pc var bende ve her oyunu korsan oynadim...her oyun diyorum dikkat ve ben iyi oyun oynarim yaw wow u bile korsan oynadim hesabini yapin... Neyse bundan bu ise milyon dolarlar harcayan oyun ureticileri ne kazandi hic e peki bunu ps 3 de bu kadar rahat yapabilirmiydim... Yapilamaz demiyorum ama bu kadar rahat olamazdi bu nedenle oyun sektoru konsollara kayiyor e adamla haklida ne diyeyim

Not: bu durumdan memnun oldugum cikmasin ortaya ilk kez bi konsol alicam onunda siparisi verildi gelmesi aguztosu bulacak keske infamous gow uncharted gibi oyunlar pc ye de gelseydide almak zorunda kalmasaydik...

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
PS4 exclusive oyunlar için alınır. Bugüne kadar oynadığım en iyi oyunu PS3 üzerinde oynadım. (The Last of Us)

PS4'ün oyun grafiği de oldukça başarılıdır. Yapımcılar PS3'ün gücünü çok sonraki yıllar da orataya çıkarabilmişti. Aynı durum PS4 için de geçerlidir.

Bu görüntü direkt PS4 üzerinden capture olarak alınmıştır. Ayrıca yapımcının verdiği bilgiler de oyunun yayınlanan bu görüntülerden çok daha iyisini hedeflediklerini söyledi.

1080p olarak izleyin.

[video=youtube;y1Rx-Bbht5E]http://www.youtube.com/watch?v=y1Rx-Bbht5E[/video]

Bu oyun da şu an PS3'den PS4 remakeli bir şekil de geliştiriliyor, Yeniden yapılsaydı bundan çok daha iyi grafiğe sahip olurdu.

[video=youtube;AaOWRvmtEFQ]http://www.youtube.com/watch?v=AaOWRvmtEFQ[/video]

ps4-5.jpg

Uncharted oyunlarından bu yana yaşanan grafik gelişimi. Oyun 1080p/60fps saniye kare oranında olacak.

character-comparison-3.png

character-comparison-2.png

iih8xQe.png

ibkxyQ8KweMa7j.png

i6FriupAwGRXL.png

iKIlpjzmPduRV.png

XOUMmTd.png

AeFJbmp.png

dviEEey.png

Uncharted-4-A-Thiefs-End_2014_06-09-14_001.jpg

The order 1886, Oyun sinematik görüntü kalitesinde.

1401021255-1.jpg

1401021258-4.jpg

Oyun içi görüntülerdir..

Infamous_screens.jpg

i1rgNOt0v8e68.jpg

ix4aA26TWvHh6.jpg

iREXkuxYygPKU.jpg

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi soru cevap daha
Soru: ps3 oyunlarini ps4 oynatirmi
Cevap: hayir malesef ama yeni bir sistem ile artik oynatabilecek duruma getirilecek bircok oyun oldugunu ozellikle canimin ici god of war serisi ve uncharted serisinin ps4 e uyarlanacagini (remake) ve psn uzerinden verilecegini ( yuksek ihtimal ucretli olabilir) duydum ancak garantisi yok bilginiz olsun...

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Oyun onerisi alamadim hic??

The Last of Us (Özellikle tavsiyemdir) 29 temmuz da PS4 çıkacak.

infamous second son

Metal Gear Solid Ground Zeroes

Bu konuda bende bilgi vereyim

Şu an için PS3 oyunlarını PS4 de oynamak mümkün değil, Birçok PS3 oyunu remake edilip PS4 çıkıyor.

Sony'nin ileride çıkaracağı bulut sistemi benzeri playstation now ile PS3 oyunlarını PS4 de oynamamız mümkün olacak. Bu sistem şu an beta aşamasında.

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cok tesekkurler bas belasi pm de de belirttigim gibi uncharted ve gow serilerinin listede oldugu konusunda duyumlar var umarim dogrudur ama seri olmasada iki serinin de 3. Oyunlari kendi kanaatimce gelecektir... Bu arada last of us listeme girdi cok tesekkurler ama tr den alicam dili de turkce olsun :)

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Öyle duyumlar var hatta birkaç kez haberleri de yapıldı. Uncharted ve God of war remakeli, collection şeklinde çıkabilir. Çıkmasada playstation now sistemi üzerinden bunları yine PS4 de oynayabileceğiz.

Yeni God of war oyunu E3 etkinliğinde duyurulmadı ama 2 ay sonra yapılacak gamescom fuarında kesin duyurulur.

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Playstation now dediginiz gibi hala beta asamasinda ama su kesin ki ps4 oyunculari 2015 de bayram edecek hem remake ler hemde yeni oyunlar olarak...

06yusuf06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
the Last Of Us acayip bi oyun çok süper yaww
peki uncharted 4 sadece ps oyunu mu yoksa pcye de çıkıyor mu?

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uncharted, god of war, infamous bunlar malesef pc ye cikma ihtimali bile olmayan oyunlar diyebiliriz zira bu serilerden su an 6-7 oyun hicbi sekilde pc ye gelmedi...

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Oyunlar sony'e mi ait ki cikmasin? Adamlar catir catir final fantasy oynuyor steamde.

Sony'nin kendi özel oyun stüdyoları var. Bu stüdyolar sadece PS için oyun çıkarıyor. Örneğin santa monica stüdyosu god of war oyunlarını yapıyor. Naughty dogs da uncharted oyunlarını yapıyor.

The last of Us Naughty dogs stüdyosu yaptı. Bu oyunlar hiçbir zaman PC'ye çıkmaz.

Red dead redemption efsane bir oyun aradan yıllar geçmesine rağmen Rockstar oyunu hala PC ye çıkarmadı. Bu oyun için o kadar da kampanya düzenlendi.

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunlar sony'e mi ait ki cikmasin? Adamlar catir catir final fantasy oynuyor steamde.

Sony e ait degil o kesin ama naughty dog un bildigim pc oyunu bile yok arti her ne kadar oyunlar sony e ait degilse de dostumun lafi bence gecerli bu seriden hangi oyun pc ye gelmis... Steam de final fantasy oynanmasi bu oyunun oynadikca ode metoduyla mecbur online olmasindan mi acaba kisaca korsan ihtimali olmayan (wow gibi anca belki private server ile oynanan) bi oyun olmasi mi?? Final fantasy oyunu hakkinda cok bilgim yok ama sanirim bahsettigim gibi mmorpg degil mi?

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Naughty dogs Sony'e ait bir oyun stüdyosu yukarıda da söyledim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

the Last Of Us acayip bi oyun çok süper yaww
peki uncharted 4 sadece ps oyunu mu yoksa pcye de çıkıyor mu?

The Last of Us bir şaheser. Bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi oyun. Bu oyundan sonra hiçbir oyun sarmadı. devam oyununu merakla bekliyorum.

Uncharted serisinin hiçbir oyunu PC ye çıkmadı çıkmayacakta. Uncharted 4 de sadece PS4 özel olacak.

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Naughty dogs Sony'e ait bir oyun stüdyosu yukarıda da söyledim.

Ben sony e ait olduugu bilmiyordum ayni anda yazdigimiz icin senin yazdigini okumadan yazmis bulundum bilgi icin tesekkurler... Zaten belliydi crash zamanindan beridir bilirim bu firmanin baska hicbir platforma oyun cikarmamasi baska sekilde aciklanamazdi...

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
God of war'ı yapan santa monica stüdyosu da Sony'e ait. Sony'nin daha birçok oyun stüdyosu var.

Bu stüdyo şu an PS4 özel olarak The order 1886 geliştiriyor.

[video=youtube;vA-D3hQ3G6A]http://www.youtube.com/watch?v=vA-D3hQ3G6A[/video]

oomegaak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Su an yurtdisindan fifa disinda alacagim oyun yok
Tr den
The last of us
İnfamous
Cikinca da
Metal gear solid v
Order dusunuyorum

Baska oneri varmi ozellikle abd den alabilecegim (tr dil destegi varsa tr den aliyorum tr dil olmayan cikmis oyunlardan )

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ben The Last of Us ve DriveClub bekliyorum. Diğer Next-Gen yapımlar 2015 kaldı.

The order 1886'dan beklentim yüksek. Oyun harika görünüyor.