Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Amerika'da gündemde olan olay kan donduracak cinsten. Mobilya mağazası olan Wayfair'in insan kaçakçılığı yaptığı belirtiliyor. Mağazanın sitesinde satılan mobilyalara daha önce kaybolan çocukların soyadlarının ismi verilerek satışa çıkarılınca o mobilyanın fiyatının diğer mobilyalara oranla oldukça yükseldiği kanıtlarla belirtiliyor. Bunun için twitter'da şöyle bir bilgilendirici flood oluşturulmuş.? Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Amerika'da gündemde olan olay kan donduracak cinsten. Mobilya mağazası olan Wayfair'in insan kaçakçılığı yaptığı belirtiliyor. Mağazanın sitesinde satılan mobilyalara daha önce kaybolan çocukların soyadlarının ismi verilerek satışa çıkarılınca o mobilyanın fiyatının diğer mobilyalara oranla oldukça yükseldiği kanıtlarla belirtiliyor. Bunun için twitter'da şöyle bir bilgilendirici flood oluşturulmuş.? Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
Bilinen en prestijli teyit sitesi olan
@snopes
iddianın doğru olmadığını yazarak komplocuları üzdü
yorumlarda bunu buldum umarımda doğru değildir

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Trendyolda da olduğu iddia ediliyor ?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu konuyu görmüştüm twitterda. Doğru ise kan dondurucu. Türkiye ve trendyol hakkında ise emin değilim. Dedektiflerimiz yine çalışmaya başlamış. Fiyatı yüksek her ürünün altında böyle bir şey aramak bana pek doğru gelmiyor. Teyit konusuna gelirsek böyle bir konuda ne snopes ne başka bir siteye ben güvenmem. Hafife alınacak bir konu değil. Amerika hakkında atılan floodda parçalar birbiriyle eşleşiliyor, araştırılması gerekir.
Tabii ki Türkiye'de de bir araştırma yapılmalı. Amerika'da olanlar doğru mu? Bu bir şebeke işi mi? Farklı ülkelerde benzer yapılanmalar var mı? Türkiye'de bu durum kullanılıyor mu? Araştırılmalı.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Cidden korkunç bir olay. Hani desem ki yalandır da verilen kodlar kayboldan çocukların adları ile birebir aynı ve çocukların adlaeı yazılınca ürünlerin fiyatlarında artış yaşanıyor. Trendyol'un birçok ürününe girince de ilginç biçimde çocuk bedenleri çıkıyor ve neden erkek ya da kadın bedenleri değil de çocuk ?
Ne günlere kalmışız yüce Rabb.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bu konuyu görmüştüm twitterda. Doğru ise kan dondurucu. Türkiye ve trendyol hakkında ise emin değilim. Dedektiflerimiz yine çalışmaya başlamış. Fiyatı yüksek her ürünün altında böyle bir şey aramak bana pek doğru gelmiyor. Teyit konusuna gelirsek böyle bir konuda ne snopes ne başka bir siteye ben güvenmem. Hafife alınacak bir konu değil. Amerika hakkında atılan floodda parçalar birbiriyle eşleşiliyor, araştırılması gerekir.
Tabii ki Türkiye'de de bir araştırma yapılmalı. Amerika'da olanlar doğru mu? Bu bir şebeke işi mi? Farklı ülkelerde benzer yapılanmalar var mı? Türkiye'de bu durum kullanılıyor mu? Araştırılmalı.
Umarım yalandır hepsi uykum kaçtı tekrar görünce. Açıklansın, teyit edilsin ama yalan olduğu ortaya çıksın yoksa cidden çok iğrenç bir dünyada yaşıyormuşuz resmen kanım dondu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cidden korkunç bir olay. Hani desem ki yalandır da verilen kodlar kayboldan çocukların adları ile birebir aynı ve çocukların adlaeı yazılınca ürünlerin fiyatlarında artış yaşanıyor. Trendyol'un birçok ürününe girince de ilginç biçimde çocuk bedenleri çıkıyor ve neden erkek ya da kadın bedenleri değil de çocuk ?
Ne günlere kalmışız yüce Rabb.
Evet halılarda çocuk bedenleri çıkıyor ne alaka yani ne yaşıyoruz biz ya

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Umarım yalandır hepsi uykum kaçtı tekrar görünce. Açıklansın, teyit edilsin ama yalan olduğu ortaya çıksın yoksa cidden çok iğrenç bir dünyada yaşıyormuşuz resmen kanım dondu.

Maalesef bu haber yalan olsa bile, ki umarım öyledir. DeepWeb denilen bir gerçek var. Ora hakkında anlatılanların pek iç açıcı olmadığını biliyorsunuzdur. Müstehcen içerikler, çocuk tacizleri vs. Üstelik anlatılanlar bir komplo teorisi değil, maalesef büyük yüzdesi gerçek. Dünya zaten bence kötü bir yer, başımıza taş yağmadığı için şükretmek lazım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Peki bu ürünleri alan kişilerin yazdığı yorumları gördünüz mü ? Çok saçma ve ilginç...

20200713_023415.jpg

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Peki bu ürünleri alan kişilerin yazdığı yorumları gördünüz mü ? Çok saçma ve ilginç...

Bu yorumlar fiyatla dalga geçmek için yapılmış yorumlar bence olaydan haberleri yoktur çünkü Trendyolda yorumlarda ürünü satın aldığı belirtiliyor bu yorumlarda belirtilmemiş

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu yorumlar fiyatla dalga geçmek için yapılmış yorumlar bence olaydan haberleri yoktur çünkü Trendyolda yorumlarda ürünü satın aldığı belirtiliyor bu yorumlarda belirtilmemiş
İnşallah öyledir ve doğru değildir ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu sadece yorumlar için ama geriye kalanlar için dua ediyorum ben okuyunca bile delirdim gerçekten yaşayanlar var bir de
Hayır zaten ha bire çocuklar kayboluyor başlarına kötü şeyler geliyor bir de bu olursa yuh artık.
Ayırca Trendyol şu an o ürünleri kaldırmaya başlamış. Aynı şey N11'de de varmış.
İnşallah yetkililer görür de araştırılar nedir bu olayın aslı astarı.

Ama gördünüz mü bilmiyorum bir tane yabancı tweet atmış ve kod yerine saçma sapan bir şey yazınca da fiyat aynı çocukların adını yazar gibi artmış. Sayfayı yenileyince kayboldu bulup atarsanız iyi olur ben de bakıyorum.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Hayır zaten ha bire çocuklar kayboluyor başlarına kötü şeyler geliyor bir de bu olursa yuh artık.
Ayırca Trendyol şu an o ürünleri kaldırmaya başlamış. Aynı şey N11'de de varmış.
İnşallah yetkililer görür de araştırılar nedir bu olayın aslı astarı.

Ama gördünüz mü bilmiyorum bir tane yabancı tweet atmış ve kod yerine saçma sapan bir şey yazınca da fiyat aynı çocukların adını yazar gibi artmış. Sayfayı yenileyince kayboldu bulup atarsanız iyi olur ben de bakıyorum.
Maalesef görmedim o tweeti:( umarım hepsi boş çıkar boşuna karışmıştır ortalık

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Polisler 3-4 tane müşteriyi yoklarsa ne olduğu ortaya çıkar, ben gerçek olduğunu pek sanmıyorum umarım yanılmıyorumdur.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Umarım bunlar gerçek değildir :(

İkaya

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Olabilir, Reddit’in topluluğunu cidden seviyorum. Zeki insanlarla dolu.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kayıp insanların isimlerini/soyisimlerini ilanda görmek kan dondurucu bir şey. Bence Wayfair’de cidden insan kaçakçılığı yapılıyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Wayfair olayını bilemem, ancak Trendyol'da böyle bir şey olduğuna inanan varsa şimdiden geçmiş olsun diyebilirim. Konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapmıştım.

Yusuf Alp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
korkunç bunun legal sitelerden yapılıyorsa daha korkunç

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye'de böyle şeylerin olmadığına inanan var mı?
Şeriatçı denilen ( ki alakası yok) Suudi Arabistan'da bile buna göz yumulur çünkü dünya üzerinde bu tür gizli kapalı işler çeviren para babalarının tüm kanını vücudunda binlerce delik açıp çekebilecek bir devlet yapılanması yok.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Lütfen dalga geçmeyin ama konuyu tam anlayamadım? Anlatabilir misiniz?
wayfair diye bir marka çok pahalı birkaç ürün satıyormuş ve bu ürünlerin adlarının kaçırılan çocuklar ile aynı olması