AMD'nin Combo Anakartı Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Şahin-1

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
AM3 anakartların çıkmasıyla birlikte kullanıcılarda yeni bellek almak zorunda kalıyorlar. Bunu fırsat bilen firmalar Combo ürünler çıkartarak kullanıcılara ellerindeki DDR2 bellekleri kullanma şansı sunuyor.

Jetway firması tarafından pazara sürülen MA3-79GDG Combo anakart türünün ilk ve tek örneği. DDR2/DDR3 bellekleri destekleyen ürün AMD 790GX yonga setini üzerinde barındırıyor. İlk olarak Japonya da satışa çıkan ürün AM2/AM2+ ve AM3 işlemcileri destekliyor. Üzerinde dört bellek yuvası bulunana ürünün ikisi DDR2 ve ikisi DDR3 bellekleri destekliyor. DDR2 ve DDR3 belleklerin aynı anda çalışmıyor. İki bellek slotuna maksimum 4 GB bellek takabiliyorsunuz.
amd ssam1[1]1234173498.jpg

:: AM3 işlemciler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
İşte AMD'yi bu yüzden seviyorum. Eski işlemcimi (5600+) bunda kullanibilirim ve sadece bir anakart alarak yeni platformun(Dragon) temelini atabiliyorum. Sonra performansını yetersiz görürsem yeni bir işlemci daha alarak bir adım daha atmış olurum.

Yalnız bu anakart için konuşmak gerekirse ya DDR2 yada DDR3 için 2 slot max. 4GBmış biraz düşük bu sayı.Bu ileriye dönük bir ürün olarak alınacaksa madem sistemi kullanabilmek iiçin hiç değilse 8GB olmalıydı. Windows XP'de 2 GB rahat rahat yetiyor ama Vistada öyle değil. Windows 7 de ne getirir bilinmez.