Amd veya ryzen odaklı ram önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Cidelii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sadece ryzen odaklı ram önerisi 1x8
B450m s2h
R5 1600 af
Rx570 8gb
Amd ryzen vs odaklı ram almak istiyorum önerilerinizi bekliyorum 1x8gb
(Bazı kişilerde bazı ramler çalışmıyor bu parçalar ile oyüzden amd odaklı veya ryzen odaklı ram arıyorum)
Önerilerinizi bekliyorum..
Geçen gün corsair vengance lpx 1x8 ram ile monitöre görüntü alamadım oyüzden çok tedirginim lütfen bana yardımcı olunuz amd tabanlı veya ryzen için üretilmiş ram öneriniz lütfen:(

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Corsair velegance lpx, gayet iyi bir ramdir aslında ve sisteminizle gayet uyumlu, ram sorunlu yüksek ihtimal.(Veya anakartın slotların biri sorunlu)
Şu an alacağınız 3000mhz üstü çoğu ram sisteminiz için uyumludur.

Amd, intel uyumlu ram diye bir şey uzun zaman sonra sizden duyuyorum.

Cidelii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Corsair velegance lpx, gayet iyi bir ramdir aslında ve sisteminizle gayet uyumlu, ram sorunlu yüksek ihtimal.(Veya anakartın slotların biri sorunlu)
Şu an alacağınız 3000mhz üstü çoğu ram sisteminiz için uyumludur.

Amd, intel uyumlu ram diye bir şey uzun zaman sonra sizden duyuyorum.
Hocam bu corsair ram bi arkadaşda aynısını yaptı (sinerji bilgisiyardan islemci almıştım oraya sordum onlar kingston ram önerdi pazartesi gidip onu alicam iyice sorup satın alacağım)
Bios f50 ondan kaynaklı olabilirmi f51 gelmiş

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Sadece ryzen odaklı ram önerisi 1x8
B450m s2h
R5 1600 af
Rx570 8gb
Amd ryzen vs odaklı ram almak istiyorum önerilerinizi bekliyorum 1x8gb
(Bazı kişilerde bazı ramler çalışmıyor bu parçalar ile oyüzden amd odaklı veya ryzen odaklı ram arıyorum)
Önerilerinizi bekliyorum..
Geçen gün corsair vengance lpx 1x8 ram ile monitöre görüntü alamadım oyüzden çok tedirginim lütfen bana yardımcı olunuz amd tabanlı veya ryzen için üretilmiş ram öneriniz lütfen:(
Anakartınızın slotlarından biri veya ekran kartınız sorunlu olabilir.Veya montajda bir sorun çıkmış olabilir.Ram uyumu diye bir şey duymadım ben bugüne kadar.Corsair Vengeance gayet performanslı bir ramdir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu corsair ram bi arkadaşda aynısını yaptı (sinerji bilgisiyardan islemci almıştım oraya sordum onlar kingston ram önerdi pazartesi gidip onu alicam iyice sorup satın alacağım)
Bios f50 ondan kaynaklı olabilirmi f51 gelmiş
Bios'u güncelleyip denemenizi öneririm

Cidelii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Anakartınızın slotlarından biri veya ekran kartınız sorunlu olabilir.Veya montajda bir sorun çıkmış olabilir.Ram uyumu diye bir şey duymadım ben bugüne kadar.Corsair Vengeance gayet performanslı bir ramdir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios'u güncelleyip denemenizi öneririm
Montajda ne gibi sorun çıkabilirki

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Ben hala ramin sorunlu olduğuna inanıyorum,
O ramle B450M S2h kullanan çok kişi tanıyorum

Bildiğim kadarıyla F51 güncellemesi 3***XT desteği için geldi. Yani ramle alakalı değil

Cidelii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben hala ramin sorunlu olduğuna inanıyorum,
O ramle B450M S2h kullanan çok kişi tanıyorum

Bildiğim kadarıyla F51 güncellemesi 3***XT desteği için geldi. Yani ramle alakalı değil
Sinerji ile konuştum bizim başımıza çok geldi kingston ramleri öneririz dediler test edildi dediler pazartesi günü onu satın alamaya gidceğim.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Bence XPG alabilirsin kendimde kullanıyorum (d30) ama şuan ki aklım olsa d41 veya d60g alırdım çok hoş gözüküyorlar gerçekten.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569