AMD Ryzen 5 3600XT yük altında 85 derece

Bu konuyu okuyanlar

Pasaygt

Öğrenci
Merhabalar, AMD Ryzen 5 3600XT adlı işlemciyi stok fanıyla kullanıyorum. Yaklaşık 2 saat Battlefield 1 oynadıktan sonra işlemcimin sıcaklığının 85 dereceye kadar çıktığını gördüm. Bu değer bu yük altında normal midir yoksa işlemci soğutucu almalı mıyım?
(Edit:MSI Afterburner uygulamasından baktım, maksimum 92 derece görmüş işlemcim.)

ThorJ

Dekan
Özel başlık
biraz üzgün
Merhabalar, AMD Ryzen 5 3600XT adlı işlemciyi stok fanıyla kullanıyorum. Yaklaşık 2 saat Battlefield 1 oynadıktan sonra işlemcimin sıcaklığının 85 dereceye kadar çıktığını gördüm. Bu değer bu yük altında normal midir yoksa işlemci soğutucu almalı mıyım?
(Edit:MSI Afterburner uygulamasından baktım, maksimum 92 derece görmüş işlemcim.)
Stok soğutucu ile normal gibi. Ama yine de yüksek sıcaklıklar bu işlemci için. Bence soğutucu değiştirin.

HalukSonmez

Profesör
İçerik Ekibi
Benim de 3600'üm var. Maalesef o işlemcilere stok fan yetmiyor. Size çok yakın değerlerle kullanıyordum, eğer bütçeniz varsa kule tipi/sıvı soğutucu şart.

BordoKing

Profesör
İçerik Ekibi
Özel başlık
The Ghost
Stock Fandan kaynaklı kule tipi bir soğutucu halledecektir

SDN Son Haberler