Öneri amd ryzen 5 1600 iyi sıvı soğutma önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Maich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 yıl boyunca sıfır bakımla beni idare eden sıvı soğutucum xigmatek scylla 120 ile 2 haftadır uğraşıyorum aşırı işlemci ısınması aşırı derece bağırma vs bütün denemelere ragmen bilgisayarcı kurtaramadı belliki yeni sıvı soğutma alma vakti geldi fakat ne alacagımı bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum bütçe 800-1100 arası 50 60 lira oynamalar yapılabilir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ryzen 160 e o kadar para verip soğutucu almanız,çok israf olur.
Bu fazlasıyla yeterli.
Ama yerinde olsam yok pompasıyla ,yok sıvı sesiyle ,yok tıkırtı vs ile uğraşacağıma ,evladiyelik şu muazzam hava soğutmayı alırdım. Tabi kasanıngenişliğinin iyi olması lazım.

Maich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ryzen 160 e o kadar para verip soğutucu almanız,çok israf olur.
Bu fazlasıyla yeterli.
Ama yerinde olsam yok pompasıyla ,yok sıvı sesiyle ,yok tıkırtı vs ile uğraşacağıma ,evladiyelik şu muazzam hava soğutmayı alırdım. Tabi kasanıngenişliğinin iyi olması lazım.
hocam önerilerinize baktım fakat ben beni uzun süre idare edebilicek sağlam bir soğutucu arıyorum aldımmı tam olsun istiyorum yani açıkcası
COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2 (120MMX2) RGB LED SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
mesela şunu buldum nasıl sizce

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Uzun süre idare edecek kavramı ,aldığınız soğutucunun kalitesi ,sağlamlığı için diyorsanız, NZXT, CORSAİR gibi firmalar zaten şu an sıvı soğutma da liste başlarında olan firmalar.

İlerde işlemci değiştiririm,o yüzden 240 mm olsun derseniz o zaman farklı tabi ,olay.

240 mm için şunu tavsiye edebilirim.Son 23 saat.

Maich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
açıkcası rgbli olmasını istedigim için COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2 (120MMX2) RGB LED SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
bu sıvı sogutmanın iyi olup olmadıgını sordum çünkü iki fanlı sıvı sogutma alınca kasamın üstündeki 2 ışıklı fanı çıkarmış olucagım için kasada hiç ışık olmayacak öylede sevmiyorum açıkcası sizce bu alınmazmı ? yada bu fiyatlarda iyi rgbli bir fan varmıdır önericeginiz? teşekkürler

Reaksiyon puanı
8,023
Ryzen 5 1600 için sıvı soğutma gereksiz bir masraf. Kaliteli bir hava soğutma almayı düşünür müsünüz sıvı soğutma yerine?