AMD Phenom™ II X4 işlemciyi nerden alabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

Hikmet Uğurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşlemci değiştirmek istiyorum şimdiki işlemcim yetersiz kalıyor anakartımın internet sitesinden baktım en son bu işlemciyi desteklediğini fark ettim anakartım eski olduğu için pek işlemci bulamıyorum anakart modelim Biostar MCP6PB M2+ bu anakarta AMD Phenom™ II X4 x945 HDX945WFK4DGI
işlemci almak istiyorum en sonu bunu kabul ediyor :) bunu r7 240 ile birlikte kullanıcam arkadaşlar internet üzerinden nerden satın alabilirim bu işlemciyi birde sorun yaratırmı bana bu ekran kartı ile birlikte cevaplarsanız çok sevinirim.

Reaksiyon puanı
16,118
bakkal amcalara bak pc katlimaı yapmışlarsa ellerinde olur belki.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
benden demesi yeni bir bilgisayar almaya kalksan daha uygun. Bizim millet eski ürün ve özellikle eski ürünlerin yedek parçalarında adamın ölüsünü soyar çünkü kolay bulunmazlar. Beğenmiyorsan git başka yerden al derken içinden bulabilirsen der adam. XP zamanından kalma bilgisayarlara 200-400 arası istiyorlar. Sıfır bilgisayar fiyatına cıvka çıkmış Windows 7 bilgisayarı 2. elden satıyorlar. Millet bunları geri dönüşüm merkezine atıyor başka ülkelerde, hatta bu merkezlerden fakirler alabiliyor bu ürünleri bedavaya. Bence eğer ki yükseltme yapacaksan direk bilgisayarı komple değiştir ya da bozulana kadar elindekini kullan, bozuldukça (İhtiyaç doğdukça) da parça değiştir. Bence ihtiyaç doğdukça parça değişimi hem daha verimli, hem de daha bütçe dostu :)

Hikmet Uğurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Güzel anladık espiri anlayaşınız kuvvetliymiş şimdi yeni bir sistem hem oyun hemde günlük işlerde kullanılabilecek sistemler 1500 Tl aşığı yok doların fiyatınıda göze alırsak 1500 2000 arası değişir. Benim o kadar bütçem olsa site site gezmem gider basarım bütçeyi fıstık gibi sistemleri alırız rehberler vasıtasıyla şu anda kullanmış olduğum parçalar güzel kullanışlı yıpranmamış parçalar işlemci ve ekran kartını giriş seviyesine çektiğimiz zaman gta 5 orta ayarlarda fazla zorlamadan rahat oynatır. Benim burda bilginiz ve önerebileceğiniz siteleri öğrenmekti espiri sözler için başka yerlere müracat etmelisiniz. Konu dışı yorum yapacak yoksa önerilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Hikmet Uğurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@Hikmet Uğurlu Şakamdan dolayı özür dilerim.
İşlemciyi yurt dışından almanız mümkün mü? Eğer yurt dışından işlemciyi alacaksanız size linkini paylaşayım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Link: AMD Phenom II X4 965 3.4GHz Quad-Core (HDZ965FBK4DGM) Processor | eBay
Teşekkürler link için alma imkanım olursa deneyeceğim. Türkiye'de satış yapmakta olan bir yer veya mağaza bilen varsa onlar daha uygun olur ilgin için teşekkürler yinede.