AMD işlemciyi yerine takamamam

Bu konuyu okuyanlar

Tufan Burak Kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Abilerim,ablalarım ve kardeşlerim.Bugün işlemciyi ilk defa söktüm ve macunu kalmışmı diye kontrol ettim ve macunun yenilenmesi gerekiyordu lakin macundan önce tekrardan yerine oturtabiliyor muyum diye denemek istedim ama olmadı.İşlemci AMD Ryzen 5 2600X ve Ankart ise Asus B450m-k.Nasıl yapmam lazım tırnak gibi oturma yerleri mi var?Bayağı bastırarak yapmaya çalıştım ama bastırmakla olmuyor gibi,işlemciye zarar veririm diye korkuyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20201129_161701.jpg
    IMG_20201129_161701.jpg
    168.4 KB · Görüntüleme: 65

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
işlemcinin bi köşesinde üçgen işareti vardır. Soketin bi köşesinde de aynı işaret vardır. ikisi aynı köşeye denk gelecek şekilde işlemciyi yukardan aşağıya hafifçe oturt. Belli belirsiz, sağa sola elinde titreterek; zaten şak diye oturması lazım. Bastırıp zorlarsan işlemci üzerindeki pinleri eğersin,çöp olur.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,107
Dostum yapamıyorsan bence elleme. Benim eş"ek kafama uyup eski sistemimin bazı parçalarını söküp temizledim. Sıra işlemci fanına geldi , fanı takamadım ? Allah'tan PC eskiydi. İşlemci pinlerini yamultmamaya özen göster.

Tufan Burak Kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Çok ozur dilerim acelem vardı tam yazamadım işlemci değil işlemcinin soğutucu fanını takamıyorum.Kusura bakmayın çok az bir vaktim vardı hızlı yazınca anlatamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vidalar denk gelmiyor işlemci fanının oturmuyor işlencinin uzerine işlemci fanı

Son mesajlar