AMD-Intel Savaşında Yeni Raunt

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
AMD, 45 nanometrede ilk kozlarını oynuyor. Test merkezimize ulaşan Phenom II X4 940, Intel'in Core 2 Quad işlemcilerinden bir tanesiyle aynı testte. Bakalım galip kim?

AMD uzunca bir süredir masaüstü ve sunucu işlemcileri konusunda Intel'i birkaç adım geriden takip etmek zorunda kaldı. Hem 45 nanometre üretim sürecine geç gelmesi, sebebiyle hem de saat hızına göre performans konusunda geri kalması, AMD'nin orta ve üst seviye işlemciler konusunda çuvallamasına sebep olmuştu. Şimdi ise, Phenom serisi, hatalardan sıyrılarak ve 45 nanometre üretim sürecinden geçerek Phenom II olarak karşımıza çıkıyor. Test merkezimize uğrayan Phenom II X4 940'ı, Intel'in Core 2 Quad Q9550 işlemcisiyle benzer platformlarda kıyasladık.

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
o 10-15 avro burada 50-100TL den döner bence başarılı bi iş çıkarmış amd :)

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Güç tüketimi ve sıcaklık hakkında birşey var mı?

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sözlerime SND Teknik ekibini tebrik ederk başlıyorum. Bu şekildeki hardware karşılaştırmalarının ve testlerinin daha sık yayınlanması dilerkerimide iletiyorum.

Evet testlere bakıldığında AMD yarim adimda olsa:D tarihinde nadir gorünür şekilde Inteli gecmeyi başarmış gözüküyor. Fakat şunuda görmek gerek ki intelin de i7 kozu hala elinde 2009 da AMD nin hamlesine karşı "gördüm" diyerek "Rest" diyebilir. :sweatdrop:

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Su anda pc alacak olsam bu test sonuclarina dayanarak amd p2 olurdu diye düsünüyorum.. Hem daha ucuz hem daha hizli.. oc a da daha meyilli..