AMD Ekran Kartı Mavi Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

furkanx78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HP Pavilion g6 bilgisayarım var. (windows 7) Bilgisayarımın iki ekran kartı var ( Intel hd graphics 4000 ve harici olarak AMD Radeon 7670M ) . Intel tamamen güç tasarrufu için tasarlanmış olan bir ekran kartı.

Önceden hiç olmayan bir şey olmaya başladı , bir video veya oyun açtığım an bilgisayar mavi ekran veriyor.(atikmpag.sys)
AMD ekran kartının sürücüsünü en güncel hale getirdim. Sonuç yok.

AMD ekran kartımı devre dışı bıraktığım zaman hiç bir sıkıntı olmuyor ama aktif ettiğim an yeniden mavi ekran alıyorum ne yapmam lazım acaba arkadaşlar?

Yardımlarınızı bekliyorum..

ArdaDag1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorunu bende yaşıyorum.BİOS üzerinden Uma Only yapınca AMD ekran kartı devre dışı kalıyor ve bilgisayara girebiliyorum.Ama BİOS tan amd kartını aktif edince bilgisayar açılmıyor mavi ekran hatası veriyor...

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Selam arkadaşlar bellki AMD ekran kartının driveriyle ilgili windows bir problem yaşıyor. Bunun için aygıt yöneticisinden AMD Ekran kartını bir önceki sürümüne çevirin ve bu şekilde test edin. Ayrıca AMD ve NVIDIA sürücülerini artık win 10 için optimize ediyor işletim sistemin win10 değilse temiz kurulum yaparak win10 yüklemeni öneririm.

furkanx78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun sebebini nasıl bulabilirim sizce?

Kaganemre07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede aynı problem var ama oyuna değil direkt pcyi açınca geliyor nasıl çözülüyor acaba?