Amd Ekran Kartı Driver Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Emre EH1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dün Laptopuma 120 Gb ssd taktım ve bilgisayarımı formatladım format sonrası her yazılımı yükledim fakat bir yazılım sorun çıkardı oda AMD RADEON HD 7400M Series Ekran Kartımın Driveri bu driveri kurmadan önce yani formattan sonra çok rahat çalışan bir laptoptu açılma süresi 30 saniyelere kadar gerilemişti fakat driverleri kurduktan sonra böyle yavaşlama programlarda takılma başladı nedenini bilemiyorum şu anki ekran kartımın güncel bir driveride yok yardımcı olursanız sevinirim çünkü ssd den sonra yuksek performans almam gerekirken aksine performans düştü. Oyunlar vs açılmıyor bile açılsada oluşan kasmanın haddi hesabı yok şuan sorun ekran kartında gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim.

resim_2021-02-02_154739.png
1612270103008.png

sistemim bu şekilde Marka:HP Model:pavilion G6

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Dün Laptopuma 120 Gb ssd taktım ve bilgisayarımı formatladım format sonrası her yazılımı yükledim fakat bir yazılım sorun çıkardı oda AMD RADEON HD 7400M Series Ekran Kartımın Driveri bu driveri kurmadan önce yani formattan sonra çok rahat çalışan bir laptoptu açılma süresi 30 saniyelere kadar gerilemişti fakat driverleri kurduktan sonra böyle yavaşlama programlarda takılma başladı nedenini bilemiyorum şu anki ekran kartımın güncel bir driveride yok yardımcı olursanız sevinirim çünkü ssd den sonra yuksek performans almam gerekirken aksine performans düştü. Oyunlar vs açılmıyor bile açılsada oluşan kasmanın haddi hesabı yok şuan sorun ekran kartında gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 137543Ekli dosyayı görüntüle 137544

sistemim bu şekilde Marka:HP Model:pavilion G6
Normalde bilgisayar günlük, yorucu olmayan işlerde Intel HD Graphics'i kullanır. Büyük ihtimalle oyuna girerken ekran kartı değişmesi gerekirken değişmiyor.

Arama çubuğuna "Grafik Ayarları" yaz. Çıkan seçneğe girip "Masaüstü Uygulaması" seçiliyken göz at de. Oynadığın oyunun launcherini seç ve yüksek performans'ı seç.

Emre EH1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Normalde bilgisayar günlük, yorucu olmayan işlerde Intel HD Graphics'i kullanır. Büyük ihtimalle oyuna girerken ekran kartı değişmesi gerekirken değişmiyor.

Arama çubuğuna "Grafik Ayarları" yaz. Çıkan seçneğe girip "Masaüstü Uygulaması" seçiliyken göz at de. Oynadığın oyunun launcherini seç ve yüksek performans'ı seç.
Öncelikle Cevap verdiğiniz için Teşşekür ederim fakat ordaki iki seçenektede intel çıkıyor aksi taktirde tek oyunlarda değil her programda kasma başladı driverde sanırım sağlam bir driver indirmedim faka ssd takmadan once format oncesıde bu driver vardı pes 21 de 60 fps alıyordum şuan açılmıyor bile sanırım bir yerde bir şeyi eksik yaptım veya eksik bir şey yükledim oyunu harici hard diskime atmıştım acaba ondan dolayı bir kasmamı doldu yenidenmi yüklesem diye düşündüm fakat bir alakası olduğunu düşünmüyorum ve bu driveri silip pc yi yeniden başlattığımda inanaılmaz hızlı başlıyor kapanması 10 açılması 20 saniye sürüyor ama driveri tekrar yukledıgımde bilgisayar inanılmz yavaşlıyor güncel bir driver veya drive yükleyici program biliyoriseniz paylaşırsanız sevinirim .

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Driverler güncel değilmi? ve ısı problemi fln var mı?

Emre EH1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Driverleri silip tekrar kurmayı denermisin(klasik türk taktiğidir bazen işe yarar ama :D )
yaramadı hocam maalesef bir driver control programı falan varmıdır bildiğin ben ekran kartımın güncel driverini bulamıyorum bir bakarmısnız sizde zahmet olmaz ise

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283

Son mesajlar