AMD Athlon II X2 220 Sistem geliştirme tavsiyeleri

Bu konuyu okuyanlar

Sefa Cc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm.
Konuyu size anlatıyım öncelikle.
Şimdi benim bilgisayarım fazla iyi değil bende uygun fiyata geliştirmek istiyorum.
Ve şu an elimde olan sistem şu:
İşlemci: Dualcore AMD Athlon II X2 220 2800 MHz Processor
Ekran kartı: Asus EAH6570 1 gb
Ram: 2 gb 1333MHz DDR 3
Anakart: Foxconn 6A GMV
Şu an kafamda oluşturduğum plan şöyle arkadaşlar yeni bir adet 4 GB 1333 MHz RAM alıp 2 GB'lik RAM'imin yanına ekleyeceğim ardından
kasamdaki fanları güzelce değiştirip işlemcimin bakımını yapacağım daha sonra daha iyi bir ekran kartı alıp (özellikle uygun ekran kartını bulmam için tavsiyeleriniz gerekli)
daha sonra da HDD'me format atıp Windows 10 64 bit iştetim sistemi yükleyeceğim.
Kafamdaki plan bu arkadaşlar eksiklerimi ve tavsiyelerinizi söylerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartın modelinde bi hata var sanırım. Tam yazarsan desteklediği işlemcilere bakabilirim.

Sefa Cc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartın modelinde bi hata var sanırım. Tam yazarsan desteklediği işlemcilere bakabilirim.
Kusura bakmayın Marka Foxconn A6GMV olucak. işlemcinin yanında ekran kartı da önerebilirmisiniz rica etsem.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Tamam şimdi oldu. Bi bakayım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcin çk zayıf. Çift çekirdek ve AMD nin ilk güçsüz athlon serilerinden. Anakartının ,phenom II X4 hatta X6 desteği bile var. Ancak 95 watt TDP li işlemci olacak. Bu bağlamda 100 tl civarları ,Phenom II X4 925 veya 945 bi işlemciyi ,2 elden bulabilirsiniz,rahatça.

İşlemci işini halledince, sıra e.kartına gelir. ne kadar bütçe ayırabilirsin e.kartına. Bi de kullandığın güç kaynağı kaç watt ve markası ne.

Son düzenleme:

Sefa Cc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam şimdi oldu. Bi bakayım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcin çk zayıf. Çift çekirdek ve AMD nin ilk güçsüz athlon serilerinden. Anakartının ,phenom II X4 hatta X6 desteği bile var. Ancak 95 watt TDP li işlemci olacak. Bu bağlamda 100 tl civarları ,Phenom II X4 925 veya 945 bi işlemciyi ,2 elden bulabilirsiniz,rahatça.

İşlemci işini halledince, sıra e.kartına gelir. ne kadar bütçe ayırabilirsin e.kartına. Bi de kullandığın güç kaynağı kaç watt ve markası ne.
Bilgi için teşekkürler peki 0 olarak alabileceğim fiyat/performans işlemcisi önerebilir misiniz ?
Güç kaynağım hakkında fazla bilgi edinemedim ancak üzerinde yazanlardan yola çıkarak 250 w PRO 2000 LPJ9 Modeli olduğunu düşünüyorum ve e. kartı olarak da fazla bı bütçem yok 300-900 TL arası oyunlarda güzel performans alabileceğim varsa mükemmel olur.