Soru Amazon Japonya'dan Ekran Kartı Alınır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Merhaba,

Biz bir arkadaş için ekran kartı arayışına girdik. Rx 6600 ekran kartını çok uyguna amazon Japonya da bulduk. Vergiler dahil 1000 - 2000 TL daha ucuza geliyor. Ama ben daha önce yurtdışından alışveriş yaptığımda tl ödeme yaptığımda banka döviz çevirirken çok ciddi kar payı ekledi. Satın almak için direk dolar hesabımdan dolarla ödeme yapmak durumunda kalmıştım. Şimdi bunu japonya'dan almak istiyorum. Direk japon yeni hesabı açmalı mıyım? Direk japon yeniyle almam gerekiyorsa hangi bankadan japon yeni hesabı açabilirim. Yada bankaya otomatik çevirtmeli miyim? Papara vb. kartlarla yapılabilir miyiz bu alışverişi.

Link:
Arkadaşlar ciddi bir durum, genel kültür olarak az bilginiz varsa bile fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Merhaba,

Biz bir arkadaş için ekran kartı arayışına girdik. Rx 6600 ekran kartını çok uyguna amazon Japonya da bulduk. Vergiler dahil 1000 - 2000 TL daha ucuza geliyor. Ama ben daha önce yurtdışından alışveriş yaptığımda tl ödeme yaptığımda banka döviz çevirirken çok ciddi kar payı ekledi. Satın almak için direk dolar hesabımdan dolarla ödeme yapmak durumunda kalmıştım. Şimdi bunu japonya'dan almak istiyorum. Direk japon yeni hesabı açmalı mıyım? Direk japon yeniyle almam gerekiyorsa hangi bankadan japon yeni hesabı açabilirim. Yada bankaya otomatik çevirtmeli miyim? Papara vb. kartlarla yapılabilir miyiz bu alışverişi.

Arkadaşlar ciddi bir durum, genel kültür olarak az bilginiz varsa bile fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
Link atabilir misiniz?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Merhaba,

Link:
Evet bal gibi alınır.
Ben şu anda Japonya'dan gelme ELSA RX 580 8 GB kullanıyorum ve hiç bir sorunu yok. Lakin satın alırken ban yeme ihtimaliniz bir hayli yüksek. Hatta yüzde 80 oranla ban riski var öyle diyeyim.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Alınır ama yüksek ihtimal banlanacaksın.

(Alıntıdır):Amazon TR haricinde başka ülkeden sipariş verirseniz hesap askıya alınır. Askıya alınmasının sebebi kişinin doğrulama yapması.
Mail adresinize sizden TC Kimlik kartı ve Kartınızın yalnızca son 4 hanesini atmanızı isteyen bir mail gelir.
Bunları attığınızda kontrol edilir, onaylanır, hesap tekrardan açılır.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Adresi flan full girdikten sonra en son ödeme ekranında ne çıkıyor fiyat ?

Saf halde Japon yeni fiyatı bile 4k civarı. Buna kargo ne kadar çıkacak ? Üstüne vergi çıkacak mı ?

Şuan Türkiye'de benzer ekran kartlarının 10k bandında olduğunu düşünürsek bence bu işte bir iş vardır. Kimse bunu görmedi bilmiyor oradan almıyor bir siz gördünüz bir sizin aklınıza mı geldi diyede düşünmüyor değilim :)

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Evet bal gibi alınır.
Ben şu anda Japonya'dan gelme ELSA RX 580 8 GB kullanıyorum ve hiç bir sorunu yok. Lakin satın alırken ban yeme ihtimaliniz bir hayli yüksek. Hatta yüzde 80 oranla ban riski var öyle diyeyim.
Ödemeyi nasıl yaptınız acaba? TL banka hesabınızlamı yoksa yen hesabı açıp direk yen ile mi ödeme yaptınız?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ödemeyi nasıl yaptınız acaba? TL banka hesabınızlamı yoksa yen hesabı açıp direk yen ile mi ödeme yaptınız?
Şimdi durum şöyle,
Ben bu kartı ikinci el olarak satın aldım, alan kişi kutusunu açmamış ama henüz.
Satın aldığım kişinin dediğine göre normal TL hesabı ile almış sanırım. 3 haftada da geldiğini demişti.