• Tesla, Türkiye’de! Şimdi ne olacak?

    Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, web sitesindeki şarj istasyonları sayfasını düzenleyerek Türkiye'de 10 farklı şehirde şarj istasyonu konumu ekledi.

Yurt dışı alışverişte hangisini tercih ediyorsunuz? Amazon Global vs Alibaba, Aliexpress ve Bangood


  • Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Can_AKA

Öğrenci
Katılım
3 Aralık 2021
Mesajlar
10
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
3
Puanları
3
Yaş
25
Daha önce Aliexpress'den olumlu sonuçlanan alışverişler yaptım. Amazon TR'nin de prime kullanıcısıyım. Fakat global versiyonunu denemek istiyorum. Pek çok kişinin bu noktada Alibaba ve Bangood gibi Asyalı rakipleriyle kıyasladığını gördüm. Ancak asıl merak ettiğim, olumsuz sonuçlanan veya sonrada olumluya dönen alışverişleriniz.

Yani örneğin satıcı sebebiyle mi bir olumsuz sonuç yaşandı, yoksa bu milyar dolarlık şirketler mi sizleri mağdur etti. Ya da tam aksine belki satıcı sizi umursamazken şirketler araya girip mağduriyetinizi mi engelledi. (hediye çeki, para iadesi, ürün sizde kalabilir paranızı iade ediyoruz vb daha önce aldığım duyumlar) Bunu merak etme sebebim, Çinli sitelerde satıcı faktörü çok önemli. Bu sebeple yüklü miktarda bir alışveriş yapacaksam satıcı seçimimde muhakkak ince eleyip sık dokuyorum. Ancak öbür tarafta yalnızca satıcısı Amazon olan ürünleri aldığım için bir problem yaşamıyorum. Global'de durumlar nasıl merak ediyorum.
33.jpg
 
Üst