Yardım Amazon global üzerinden alışveriş

Bu konuyu okuyanlar

Ege Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba, devamlı bir Amazon kullanıcısıyım daha önce yurtiçinden alışverişlerde bulundum. Bilgisayarım için sıvı soğutma arayışına girdiğimde Amazon global ile karşılaştım, sanırsam sistem şu şekilde işliyor; Amazon bizden ürün fiyatına dahil olarak bi depozito kesiyor ve sonrasında ürün yurt dışından ülkemize girene kadar bütün vergi işlemlerini kendisi hallediyor. Aşağıya linkini bıraktığım ürünün fiyatı depozitosu dahil 830₺ gözüküyor Amazon Germany üzerinden gönderiliyor ve teslimat ücreti olarak da ekstra 99₺ kesiyor. Yani ürün bana totalde 929₺'ye elime ulaşıyor. Benim çıkarımlarım bunlar herhangi bir ekstra evrak işiyle vs. uğraşmak istemiyorum. Kaçırdığım bir nokta varsa lütfen beni aydınlatın.

Ürünün linki:
ARCTIC AR-ACFRE00046A 240 Sıvı Soğutucu Intel/AMD İşlemci Destekli ARCTIC AR-ACFRE00046A 240 Sıvı Soğutucu Intel/AMD İşlemci Destekli : Amazon.com.tr: Ev ve Yaşam

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Garanti sadece Almanya'da geçiyorsa göndermeye kalkarsan Amazon - DHL kargo anlaşma kapsamında 128 TL'ye kadar ödeme geri veriyor sonrası senden, ya da şansın varsa hediye çeki veriyor. Ben aldığım ürünü geri verme konusunda bu şekil oldu. Amazon'a sor durumu.

Ege Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Garanti sadece Almanya'da geçiyorsa göndermeye kalkarsan Amazon - DHL kargo anlaşma kapsamında 128 TL'ye kadar ödeme geri veriyor sonrası senden, ya da şansın varsa hediye çeki veriyor. Ben aldığım ürünü geri verme konusunda bu şekil oldu. Amazon'a sor durumu.
Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra ürün elinize geçene kadar bütün işlemleri Amazon kendisi hallediyor değil mi? Siz herhangi bir ekstra ödeme ya da evrakla uğraşmadınız.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra ürün elinize geçene kadar bütün işlemleri Amazon kendisi hallediyor değil mi? Siz herhangi bir ekstra ödeme ya da evrakla uğraşmadınız.

Parası neyse veriyorsun amazon'a eğer gümrüğe takılmazsa sana geliyor. Geri göndereceğim ya da gönderebileceğim ürünü yurt dışından almam ben artık.