Amazon.com üzerinde alınan laptop un şarjı nasıl olacak ?

Bu konuyu okuyanlar

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hayırlı sabahlar dilerim,

Lenovo Legion 5 15 Gaming Laptop, 15.6" FHD (1920 x 1080) Display, AMD Ryzen 7 5800H Processor, 16GB DDR4 RAM, 512GB NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050Ti, Windows 10H, 82JW0012US, Phantom Blue​

Adlı ürünü dün itibari ile almış bulunmaktayım, şarj konusunda nasıl bir yol izlemeliyim bilgisi olan arkadaşlar varsa eğer yardımcı olabilirler mi ?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Oyun oynarken şarja bağlı olmalı onun dışında normal kullanımda şarj takılı kullanmana gerek yok şimdiki bataryalar kolay kolay bozulmuyor zamanla şarj süresi azalıyor..

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyun oynarken şarja bağlı olmalı onun dışında normal kullanımda şarj takılı kullanmana gerek yok şimdiki bataryalar kolay kolay bozulmuyor zamanla şarj süresi azalıyor..
Hacim ben yanlış izah etmişim metinde, şarj girişi bizim turkiyedeki prizlere uygun değil ya bu sebeple ne yapmam gerekir en doğrusu ve verimlisi ne olur demek istedim

FakeGamer48

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Yok. Ama yüksek ihtimalle gümrükten geçerken üstüne dönüştürücü aparat yapıştırılcak.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Hacim ben yanlış izah etmişim metinde, şarj girişi bizim turkiyedeki prizlere uygun değil ya bu sebeple ne yapmam gerekir en doğrusu ve verimlisi ne olur demek istedim
Adaptör satılıyor ama çeviriciler olduğu için bir sorun olmaz..

FakeGamer48

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bazen yapıştırıyorlar bazen yapıştırmıyorlar. Canları isterse

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Adaptör satılıyor ama çeviriciler olduğu için bir sorun olmaz..
Çevirici ise yariyorsa eğer tekrar bir adaptör almak yerine onu kullanmak daha uygun ( maddi açıdan) olur diye düşünüyorum. Eğer çevirici laptopa giden elektrik noktasında temassizlik ve düzensizlik yapmazsa sorun olmadan her manada laptop u kullanabilirim insAllah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazen yapıştırıyorlar bazen yapıştırmıyorlar. Canları isterse

Umarım canları bu sefer ister :D

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Çevirici ise yariyorsa eğer tekrar bir adaptör almak yerine onu kullanmak daha uygun ( maddi açıdan) olur diye düşünüyorum. Eğer çevirici laptopa giden elektrik noktasında temassizlik ve düzensizlik yapmazsa sorun olmadan her manada laptop u kullanabilirim insAllah

Umarım canları bu sefer ister :D
Pek iyi olmayan dönüştürücülerde var iyi olanlarda var..

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Öyleyse sizden iyi olanlar ile alakalı öneri bekliyorum bilginiz varsa eğer :)
Ben sana internet üzerinden aldığım çeviricinin amerika prizinin girdiği taraf boşluklu gibiydi temazsızlık yapıyordu o kısmın sıkı geçmesi lazım ben elektrikçiden gittim kemdim aldım deneyerek aldım aldığım ürüne benzer bir ürün linki vereceğim bir çok çevirici var yorumlara bakarak alabilirsin

Priz Dönüştürücü..

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Voltajlarına dikkat ederek bir dönüştürücü almanız lazım.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Voltajlarına dikkat ederek bir dönüştürücü almanız lazım.
Dönüştürücü sadece priz in giriş şeklini türk prizlerine uyarliyor diye biliyorum ama ? Tam anlatmak istediğinizi anlayamadim

Hemen bakiyorum, tabi deneyerek görmekte fayda var
Ben sana internet üzerinden aldığım çeviricinin amerika prizinin girdiği taraf boşluklu gibiydi temazsızlık yapıyordu o kısmın sıkı geçmesi lazım ben elektrikçiden gittim kemdim aldım deneyerek aldım aldığım ürüne benzer bir ürün linki vereceğim bir çok çevirici var yorumlara bakarak alabilirsin

Priz Dönüştürüc

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyler laptop geldi çok şükür, laptop un prizi bu şekilde, benim bunun için aldığım ürün bu şekilde, sizce sıkıntı oluşur mu laptop a veya bataryaya ?

Ekli dosyalar

• IMG_20210906_214533.jpg
    IMG_20210906_214533.jpg
    58.1 KB · Görüntüleme: 61

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Beyler laptop geldi çok şükür, laptop un prizi bu şekilde, benim bunun için aldığım ürün bu şekilde, sizce sıkıntı oluşur mu laptop a veya bataryaya ?
Hocam bu tarz dönüştürücüler ile herhangi bir sıkıntı çıkması mümkün değil.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam bu tarz dönüştürücüler ile herhangi bir sıkıntı çıkması mümkün değil.
Çok teşekkür ederim görkem, hacim sende taktir edersin ki herhangi bir probleme tahammul edecek durumda değilim, ürün uzaklardan geldi, tek korkum işte bu pakette europe yazıyor fiş Amerika 3 linki fiş acaba sıkıntı olur mu, laptop sarjsiz geldi, henüz takamadim prize?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Hocam pek çok insan Çin ve Avrupa'dan telefon ve konsol alıyor. Gelen ürünlerde sadece çevirici kullanmak yeterli. Lenovo aynı adaptörü hem Avrupa, hem ABD, hem Çin hem de Türkiye için yolluyor. Sadece ucu farklı o kadar.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam pek çok insan Çin ve Avrupa'dan telefon ve konsol alıyor. Gelen ürünlerde sadece çevirici kullanmak yeterli. Lenovo aynı adaptörü hem Avrupa, hem ABD, hem Çin hem de Türkiye için yolluyor. Sadece ucu farklı o kadar.
Allah razı olsun hacim ya, deneyeceğim insAllah ???