Aman Tanrım Buda Nedir? Şaka olsa gerek !!!

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
o_O o_O o_O o_O

VIDEO
http://www.metacafe.com/watch/250400/liger/

Liger
Liger, aslanla kaplanın çiftleşmesinden ortaya çıkan yavruya verilen isim. Bu isim ingilizce Aslan (lion) ve kaplan (tiger) kelimeleri birleştirilerek türetilmiştir. Bu melez yaratık doğada büyük kediler familyasının en dev üyelerinden biri olarak yer almaktadır. Ortalama bir erkek aslan 250, bir erkek kaplan 300 kilogram olarak yaşamlarını sürdürürken, aslan baba ile kaplan anneden doğan bu melez yaratıkların vücudunda büyümeyi durdurucu bir şey bulunmaz ve ölene kadar büyüyüp serpilebilme yetenekleri vardır. Sibirya Kaplanı'nın iki katı büyüklüğüne erişebilirler.

Genellikle hayvanlar dünyasindaki melez canlıların kısır olmasına karşılık, ligerler az rastlansa da üretkendirler. Hem kaplan gibi çizgileri hem de aslanlardan aldıkları noktaları vardır. Ayakta durduklarında 4 metre kadar olabilirler.

Ortaya Çıkışları

Aslında Ligerlar insanların laboratuvarlarda özellikle ürettikleri bir tür olmamasına rağmen hayata gelmelerinde insan payı da yok değildir.

Ligerler kaza eseri oluşan durumlar sonucu ortaya çıkmışlardır. Normal şartlar altında aslanların ana vatanının Afrika, kaplanlarınkinin ise Asya olduğunu düşünürsek zaten ligerların hayata gelmeleri imkansız gibi görünüyor. Fakat 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana bu hayvanların doğal bulundukları yerlerden ayırılıp hayvanat bahçeleri ya da sirkler gibi merkezlerde bir arada tutulmalarının sonucunda Ligerler dünyaya gelmişlerdir.
 
Yanlış anlamadıysam Aslan ve Kaplanın birleşiminden oluşan bir tür ilk defa görüyorum.Doğrudur sanırım.
 

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
Mr.Fastfinger dedi ki:
Yanlış anlamadıysam Aslan ve Kaplanın birleşiminden oluşan bir tür ilk defa görüyorum.Doğrudur sanırım.

Aynen öyle dostum.Erkek Aslan ve dişi Kaplanın çiftleşmesi sonucu oluşmuş bir canlı !!!
 

wbmstr

Asistan
insanlar artık ne yapcaklarını şaşırmış ya yakında fille fareyi birleştirirler felan manyak bunlar ya...
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Gerçekten bu kadar iri oluyorlar. Medrano Sirki'ne gitmiştik Jengar ile beraber. Ordakiler de bundan aşağı kalmıyorlardı.

Bir de Jengar, bunların bebekleriyle fotoğraf çektirdi hemi de bebiş kucağındaykene.
 

mavil

Üyecik
Ufff bu ne ya! World of Warcraft taki ustunue binilen kaplan lar varya ayni onlargibi bin ustune gez...
 
Üst