Yardım AltYapı Yok En İyi Çözüm?(Acil)

Bu konuyu okuyanlar

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Merhaba benim sorunum yeni bir ev aldık ama bina biteli birkaç gün oldu kredi çekiceğimiz için üstümüze alamıyoruz, adresi alamayınca internete başvuramıyorum alt yapı yoktur çözüm olarak neyapabilirim 3,4 ay sonra üstümüzü alıcaz ozamana kadar wifibox düşündüm ama pahalı onuda geçtim türkcel 15 türk telekom 12 megabit veriyor yardım edin!
Üniversiteye hazırlanıyorum internetsiz olmuyor :(

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba benim sorunum yeni bir ev aldık ama bina biteli birkaç gün oldu kredi çekiceğimiz için üstümüze alamıyoruz, adresi alamayınca internete başvuramıyorum alt yapı yoktur çözüm olarak neyapabilirim 3,4 ay sonra üstümüzü alıcaz ozamana kadar wifibox düşündüm ama pahalı onuda geçtim türkcel 15 türk telekom 12 megabit veriyor yardım edin!
Üniversiteye hazırlanıyorum internetsiz olmuyor :(
Yazından anladığım kadarıyla altyapı olmadığı için evine sabit internet çekemiyorsun
Turkcell SuperBox'u değerlendirebilirsin?

hrion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Turkcell Superboxtan başka altyapisiz internet sağlayıcı maalesef yok yani varda Turkcell kadar hız veremiyorlar

zetian93

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Evde internete erişim konusunda yaşadığın zorlukları anlıyorum. İşte bu durumu çözmek için düşünebileceğin bazı çözüm önerileri:

1. Mobil Veri Kullanımı:
    • Eğer cep telefonunuzda yeterli mobil veri kotasına sahipseniz, mobil veri kullanarak internete erişebilirsiniz. Ancak, bu çözümün kotasını kontrol etmeyi unutmaman önemlidir.
  2. Mobil Modem (Wifibox):
    • Wifibox veya mobil modem kullanarak kendi taşınabilir Wi-Fi ağını oluşturabilirsiniz. Farklı operatörlerin sunduğu taşınabilir modem paketlerini değerlendirerek, bütçenize uygun bir çözüm bulabilirsin.
  3. Wi-Fi Paylaşımı:
    • Yakın çevrenizde Wi-Fi ağına erişimi olan bir akrabanız, komşunuz veya arkadaşınız varsa, onlardan Wi-Fi şifresini paylaşarak internete erişim sağlayabilirsiniz.
  4. Kafeler ve Kamu Wi-Fi:
    • Yakınınızdaki kafeler, kütüphaneler veya diğer kamusal alanlarda ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan yerleri kullanabilirsiniz. Ancak, bu yerlerin çalışma saatlerine ve güvenlik kurallarına dikkat etmelisiniz.
  5. İnternet Kafeler:
    • Üniversiteye hazırlık sürecinde internet kafeleri kullanabilirsiniz. Ancak, sürekli bir çözüm olmayabilir ve ekstra maliyetleri beraberinde getirebilir.
  6. Kablolu İnternet:
    • Eğer alt yapı imkanları uygunsa, kısa vadede kablolu internet hizmeti almayı düşünebilirsin. Ancak, bu durumun kredi çekme sürecinize nasıl etki edeceğini değerlendirmelisin.
İnternete geçici çözümler ararken, uzun vadeli bir plan yapmak da önemli. Üstünüzü aldığınızda kalıcı bir internet hizmeti sağlamak için uygun bir servis sağlayıcı ve paketi seçebilirsin.