Altyapı Ve verilen hız

Bu konuyu okuyanlar

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle selamünn aleyküm.Bir konu hakkında görüşünüze ihtiyacım var.Bu altyapı sistemi bina içinde değişiklik gösterir mi?
Altyapı sorgulamada 50 MBPS(VDSL) kadar gözüküyor.Fakat internet sağlayıcıları ile görüştüğümde 16(max) verebileceklerini söylüyorlar.
Bina tesisatı yenilenebilir mi? 6 daire var ne kadar tutar? Yardımcı olursanız sevinirim

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Buradan sorguladığında 50 mi çıkıyor? Ben de önceden 16 yazmışlardı ama o yazılan genelde apartman içerisindeki komşuların en yüksek hızını baz alıyolar... Komşu o hızı alıyorsa o kadara garanti veriyolar ama deneme yanılma ile hız sokak altyapısı ile uyumlu bir hıza çıkabiliyor. Bazen iyi bağlantılar ile kablolar bağlanmamışsa internet tam performansta verilemiyor ama komşudan komşuya fark da olabilir.

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet 50 mbps çıkıyor ordan. Nasıl bir yol izlemeliyim

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
Bina tesisatı derken ? daire kablonu değişebilirsin sıkıntısı yoksa boşa masraf.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tırt telekomdan bağlatacaksan bi şey demem ? diyemem çünkü onlarda yalan dolan sorun bitmez... Ama şöyle kaliteli, işini güzel yapan bi firma ile anlaşırsan önce bi bağlarlar sonra değerlere göre sistemi güncellerler veya iyi hız olmaz ise en son çare bina içi tesisatı yenilersiniz.

Son düzenleme:

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tırt telekomdan bağlatacaksan bi şey demem ? diyemem çünkü onlarda yalan dolan sorun bitmez... Ama şöyle kaliteli, işini güzel yapan bi firma ile anlaşırsan önce bi bağlarlar sonra değerlere göre sistemi güncellerler veya iyi hız olmaz ise en son çare bina içi tesisatı yenilersiniz.
Son çare öyle yaparız artık.Peki altyapım türknet de 50mbps kadar destekliyor.Şuan türk telekomda 6 mbps hipernet kullanıyorum 60 tl ye 50 mbps interneti türknet 90 tl ye veriyor. Nasıl bir firma sıkıntı yaratır mı?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
türknet iyi diyenler var ama ben şahsen kullanmadım, türknetin çağrı hizmetleri biraz sorunlu imiş diyolardı...

Benim kullandığım ve hizmet kalitesi olarak turkcell ile yarışır bulduğum netspeed firması var, gayet iyi hizmet veriyolar:

1578056558351.png

35 mbps sınırsız, kotasız olan 76 tl, taahhüt yok dene istersen :) 35 mbps ile saniyede 4buçuk megabayt veri indirmede veriyor. Başlangıç için ideal, hele ki hipernet ( ? ) denilip 6 mbps hız veren tırttelekomun hızının 5-6 katı hız alacağın kesin.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
türknet iyi diyenler var ama ben şahsen kullanmadım, türknetin çağrı hizmetleri biraz sorunlu imiş diyolardı...

Benim kullandığım ve hizmet kalitesi olarak turkcell ile yarışır bulduğum netspeed firması var, gayet iyi hizmet veriyolar:

Ekli dosyayı görüntüle 84432

35 mbps sınırsız, kotasız olan 76 tl, taahhüt yok dene istersen :) 35 mbps ile saniyede 4buçuk megabayt veri indirmede veriyor. Başlangıç için ideal, hele ki hipernet ( ? ) denilip 6 mbps hız veren tırttelekomun hızının 5-6 katı hız alacağın kesin.
smart olan paketi çok hoşuma gitti he iyiymiş, ek 1gb 50kr nedirr :D üstelik sınırsız paket fiyatına ulaşınca da sınırsız. her yerde hizmet veriyor mu bu firma ya eve çıkınca bağlatayım bari :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
smart olan paketi çok hoşuma gitti he iyiymiş, ek 1gb 50kr nedirr :D üstelik sınırsız paket fiyatına ulaşınca da sınırsız. her yerde hizmet veriyor mu bu firma ya eve çıkınca bağlatayım bari :D
Tırttelekom altyapısı olan heryerde hizmet veriyor benim bildiğim :) Telefonla ayrıntı alabilirsin.