altenatif işletim sistemlerinden biri FreeBSD

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
FreeBSD Nedir?

FreeBSD x86 Uyumlu, DEC Alpha, IA-64, PC-98 ve UltraSPARC® mimarileri için ileri seviye bir işletim sistemidir. Berkeleydeki Kaliforniya Üniversitesinde geliştirilmiş UNIX® türevi olan BSD 'yi temel almıştır. FreeBSD birçok kişi tarafından geliştirilmekte ve devam ettirilmektedir. Ayrıca başka mimariler için geliştirim değişik aşamalardadır.

En Büyük Özellikleri

FreeBSD ileri seviyede ağ, performans, güvenlik ve uyumluluk özelliklerisunar. Bu özellikler ticari olan bazı işletim sistemlerinde bile bulunmamaktadır.
Güçlü İnternet Çözümleri

FreeBSD ideal bir İnternet ya da İntranet sunucusu olabilir. Ağır ağ yüklerinde sağlam ağ hizmetleri verecek yapıdadır ve aynı anda çalışan binlerce işleme cevap vermek için sistem hafızasını verimli bir şeklilde kullanır. FreeBSD ile çalışan uygulama ve servisler için galeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Binlerce Uygulamayı Çalıştırabilirsiniz

FreeBSD kalitesi günümüzde kullanılan düşük maliyetli PC donanımları ile birleşince mevcut ticari UNIX® masaüstü sistemlere çok ekonomik bir alternatif olmaktadır. FreeBSD masaüstü ve sunucu uygulamaları için hazır durumdadır.
Kolay Kurulum

FreeBSD CD-ROM, DVD-ROM, flopi disk, manyetik teyp, ve MS-DOS® disk bölümünden ya da bir ağ bağlantınız mevcutsa direk anonim FTP ya da NFS ile kurulabilir. Bütün ihtiyacınız bir çift 1.44MB flopi ve bu dokümandır.
FreeBSD Ücretsizdir

Bu özelliklere sahip bir işletim sisteminin yüksek fiyatlar ile satılacağını düşünebilirsiniz fakat FreeBSD ücretsiz bir işletim sistemidir ve bütün kaynak kodu ile beraber gelir. Eğer denemek isterseniz daha fazla bilgi mevcuttur.

Kaynak: http://www.freebsd.org/tr/

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
başlıkların ilk harfi büyük olacak
KİLİT!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar