Almeida'dan sürpriz imza! İşte yeni takımı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş ile sözleşmesi sona erdikten sonra yeni kulübünü arayan Hugo Almeida, İtalya Serie A ekiplerinden Cesena ile anlaşmaya vardı.

almeida_avrupanin_11inde13862345580_h1102303.jpg

İtalya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'un haberine göre; 3 Ekim günü Cesena ile masaya oturan Portekizli oyuncu, maaş talebinde indirime gitti ve anlaşma sağlandı.

Geçtiğimiz aylarda Galatasaray'ın dışında, İtalya, İngiltere, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden birçok takımla görüşen tecrübeli golcünün, maaş konusunda istediği rakamlarda teklif alamadığı ve Cesena ile yaptığı anlaşmada da, bir önceki talebinin yarısına tamam dediği kaydedildi.

Cesena'nın, Almeida transferini 5 Ekim günü resmen açıklayacağı da belirtilirken, Beşiktaş ile 85 karşılaşmaya çıkan ve 36 gol atan 30 yaşındaki oyuncunun 26 Ekim'de Inter ile oynanacak olan karşılaşmada sahada olmayı amaçladığı ifade edildi.

İtalya Serie A'da, transfer döneminin dışında bir serbest oyuncu transferine izin veriliyor.

KAYNAK

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
acaba kac para alacak cok merak ettım emınım bızden aldıgının 3 te 1 ıne ancak oynayacaktır .....

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
700 bin euro alacakmış sanırım.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Türkiyede 4 milyon isterken iyiydi. Verirler iste böyle 700bin

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Serie A ekibi Cesena, Hugo Almeida ile anlaştıklarını, imzaların Çarşamba günü atılacağını duyurdu. SPORX

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Cesena mı ? naptın almeida sen?

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Adam resmen kendini harcamış.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
MALmeida iyikide gittin takımımızdan pis paragöz , hanzo.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
alacagı para 400 bin euro diye bi yerde okumuştum ....

işte bizim mallıgımız mı bunların mı pazarlama dehası yada menajerlerin üstün başarısı mı bilemem ama bildiğim tek şey kuluplerimizin kaz gibi yolunduğu halen dahi öle maalesef ...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
92099.jpg

Almeida, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Cesena'nın bir parçası olduğu için büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Geçmiş geçmişte kaldı, artık yalnızca geleceğe bakıyorum. Bu benim için Cesena ile adım attığım serüvenin başlangıcı. Ufak bir sakatlık yaşadım. Maç formuna ulaşabilmek için çalışıyorum. İki hafta içinde formuma dönmeyi amaçlıyorum" ifadelerini kullandı.

Porto ve Werder Bremen takımlarında da forma giyen Almeida, yeni kulübünün Milan ve Udinese'ye karşı oynadığı maçlardaki performansından etkilendiğini de dile getirerek, "Küçüklüğümden beri hep İtalya'da oynamanın hayalini kurardım. İdolüm ise Christian Vieri'ydi" diye konuştu.

Anlaşmanın ayrıntılarına dair herhangi bir açıklama yapılmasa da Serie A'nın 6. haftası sonunda 13. sırada yer alan Cesena'nın Almedia'ya sezon başına 400 bin avro ödeyeceği öne sürüldü.

Portekizli milli futbolcunun, 2013-2014 sezonu sonunda Beşiktaş'ın yaptığı senelik 2,5 milyon avroluk teklifi reddettiği ayrıca Galatasaray ile de görüştüğü iddia edilmişti. TRTSPOR