Almanyadan telefon getirtirmek

Bu konuyu okuyanlar

Yanlız adam..

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba forum almanyadan yakın akrabamdan telefon isteyeceğim Android modellerini düşünüyorum kendisi gelirken getirse gümrükte sorun olur mu ben burda direk imei atarım cihaza hallederim yanlız ülkeye girerken sorun olur mu? Nasıl Olur? Yada kargolarsa ülkeye girsin gerisini hallederim ben..

Reaksiyon puanı
342
hocam ben telefonu almanyadan aldım , 1 sene sonra mı ne SİM kartı kullanamıyorsun . yani türk telekom felan takarsın ama bir süre sonra Hat kullanamıyorsun .

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Yurt dışından getirilen telefonlardan alınacak olan kayıt ücreti 1 Ocak 2020 tarihinden sonra yüzde 22.58 oranında zamlı oldu. Yani yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu için 1.838 liralık kayıt ücreti ödenecek.

gamercat

Finest Сasual Dating - Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
282
Merhaba forum almanyadan yakın akrabamdan telefon isteyeceğim Android modellerini düşünüyorum kendisi gelirken getirse gümrükte sorun olur mu ben burda direk imei atarım cihaza hallederim yanlız ülkeye girerken sorun olur mu? Nasıl Olur? Yada kargolarsa ülkeye girsin gerisini hallederim ben..
bence telefonu getirmek yerine sen almanyaya git zarara girebilirsin

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
€ kuru artı IMEI kayıt ücreti yaptığın zaman Türkiye cihazları artık daha mantıklı. Vergi ödemen lazım..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
kendi telefonu diye geçirir sıkıntı olmaz ama hem garanti hemde bir süre sonra sadece tablet olarak kalır bende yurt dışında yaşıyorum ,kendi anneme Türkiye'den aldım kayıt parası vs vergilerle uğraşmamak için (=

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Çok önceden yurt dışından alınan cihazlar çok mantıklı bir gerekçesi vardı, ancak artık öyle bir cazibiyeti kalmadı. Gümrük vergileri vs. derken telefonun Türkiye fiyatının üzerinde bir ücret ödüyorsunuz + garanti konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Burdan alsan daha iyi... Başınız daha az ağrır...

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Klon imei yakında kaldırılıyor, sonradan imei yüklenmiş cihazlar kapatılacak, uzun süre kullanılmayan cihazlarda kapatılacağından artık imei yüklenen telefonlar bir işe yaramayacak