Almanya'dan PS5 getirtmek bana ne kadara patlar ???

Bu konuyu okuyanlar

KarakKartalAtiba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar bildiğiniz üzere PS5'in fiyatı ülkemizde çok pahalı , benimde bu konuda bir çözüm aklıma geldi. Benim bir akrabam Almanya'dan PS5'i alıp benim bulunduğu bölgeye PTT ile gönderebilirmi? 2. Sorum oyunları oynamamda bir sıkıntı olurmu yazilım anlamında? 3. Sorum'da olursa eğer vergi vb. Ne kadara patlar ?. Teşekkür ederim

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Böyle PTT kargo ile göderilmesi yasal bir şey mi ? Bana hiç mantıklı gelmedi kimse buradan almaz direk yurtdışından kargo ile göndertir öyle bir şey olsa.

Kendisi elden gelirken çantaya atıp getirse sorun olmazda bu tarz postalama işi bence olmaz. Bulgaristan'da fiyatlara bakmıştım 4800 TL bandında görünüyordu. Almanyada bir tık daha ucuz olsa 4500 TL bandına gelir heralde sana...

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Kargoyla gönderimde gümrük vergisi ödersiniz. Akrabanız kendisi getirirse maliyetine yani 500€ ya getirtirsiniz
Konusu varken ben de sorayım, ekran kartı getirtsem, kendileri gelirken getirse vergi oranı konsollara göre farklılık gösterir mi? 300 avroluk ekran kartı ne kadara gelir mesela?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Konusu varken ben de sorayım, ekran kartı getirtsem, kendileri gelirken getirse vergi oranı konsollara göre farklılık gösterir mi? 300 avroluk ekran kartı ne kadara gelir mesela?
Hocam çok fark etmiyor donanımda. Konsollara yönelik çok fazla vergi plduğu için arada bu kadar fark var. İndirime girdiği zaman ürünler aşağı yukarı dolarla kaç liraysa o miktara geliyor. Getirteceğiniz donanıma göre de değişir bu durum. İmkanınız varsa orada indirim kovalayıp alın.