Almanya´da Bir seyler Oluyor!

Bu konuyu okuyanlar

CAGRIBEYKANTURA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Almanyada bu gunden baslayarak bir hafta boyunca 10.01.2009 ve 17.01.2009 tarihleri arasinda
Burada bulunan ALDI ve Lidly isimli iki ünlü gida üstünlüklü satis yapan bu iki firma
tüm kazandiklari paraya hic dokunmadan Katliamin yapildigi Gazzeye degilde israil`e yardim amaci ile satis yapacaklarmis
bunu iki - üc gündür tüm türkler arasinda buyuk bir hayretlikle karsiliyoruz
bu magazalari etrafinda dolasan uyari görevini yapanlari bulmak mümkün genelde türklerin alis, veris yapmalari sebebiyle kalkinan bu magazalarin
bir hafta boyuncaki kazanclarini katledilenler icin degilde katledenler icin toplanmasi burada yasayanlar olarak bizleri ürküten bir davranis olarak algilanmaktadir
hicbir haber sayfasindada bulunmamasi bizleri iyiden iyiye karamsarliga sevketmektedir
Tesekkurler

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
show tvde geçen gün bir almanyalı programcıyla (israili savunan)iki filistini savunan (isim bilmem)kişi vardı.
orda bir şey dikkatimi çok çekti.
konuşmasını bileceksin veya susacaksın.yani haddini bileceksin.
yoksa yapılan işe legallik sağlamaktan başka bir şeye yaramazsın.

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sahibi yahudi kökenliyse söz konusu marketlerin cirolarını bağışlaması gayet normal...hatta örnek bir davranış.

bizim marketlerimiz de ordumuzun terörle mücadelesine 1-2 günlük kasalarında biriken paralarını bağışlasalar keşke....

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
almanlardan hep nefret etmişimdir
sarı kafalı mahlukatlar

almanyada yaşayan akrabalarımın bazılarından bile nefret ediyorum o derece...

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hitlerin yaptıkları için günahmı çıkartıyolar ne yapıyolar bunlar :icon_-1:
İnsanda bazı duygular yok olmuşsa :devil: bekler onu büyük bir sabırsızlıkla...

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
çok normal kafa yapıları aynıdır biz kendimize bakalım
almanı eleştiremek kolay
yahudinin en büyük destekçilerindeniz kendimizi kandırmayalım

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tarafsız olarak konuşmalara bakınca.
israil ve abd siyaset biliyor.
Radikal islam(dikkat edilirse ayrıştırıyor)
Bizim tayfa öyle bir konuşuyorki dağıtırız parçalarız kafirdir yahudi siyonist
(dikkat edilirse birleştiriyor).
konuştuğu dilin evrensel ,ortak; bir karşılığı yok.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Hiç bir haber sayfasında bulunmaması demişsiniz ama ben bunu habervaktim.com'da görmüştüm.

keanureeves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Radikal islam savsatası diye birsey tutturulmus gidiyor.Dünyada hicbir iktidar %66.4 le iktidara geldimi.Ayrıca bu secim arap ülkelerinde yapılan en mesru secim. Sen halkın tercihini hice sayıp haması yok etmeye kalkıyorsun.Aslında ordaki halkın vurluması bir tesadüf veya kaza degil bilinirek yapılan planlı bır soykırım.Halka ceza vermeye calısıyorlar.
Bilmiyorlarki bu yaptıkları filistinlileri daha da cok direncli hale getiriyor.

Belki bu isgal den sonra barıs anlasmaları imzalanacak israil daha da cok filistinin icislerine karısacak.Öldürülenler israilin basarısı sayılacak.
Ama asıl önemli olan biz yarın hesab gününde filistinlilerin yüzüne nasıl bakacagız.Ümmet orda katledilirken israil dünyaya savas naraları atarken biz sayımızdan guru duydugumuz islam alemi ne diye kendimizi savunacagız.

1.5 milyar mı daha büyük 20 milyon mu

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Radikal islam savsatası diye birsey tutturulmus gidiyor.Dünyada hicbir iktidar %66.4 le iktidara geldimi.Ayrıca bu secim arap ülkelerinde yapılan en mesru secim. Sen halkın tercihini hice sayıp haması yok etmeye kalkıyorsun.Aslında ordaki halkın vurluması bir tesadüf veya kaza degil bilinirek yapılan planlı bır soykırım.Halka ceza vermeye calısıyorlar.
Bilmiyorlarki bu yaptıkları filistinlileri daha da cok direncli hale getiriyor.
.........
1000 filistinli diyelim öldü.maddi zayiat cabası.israilden 10 kişi ölmüş olsun.
ve sen daha dirençli oldu diyorsun...bence şeytan seni kandırıyor ve kimsede senin gibi düşünmüyor.
......
Belki bu isgal den sonra barıs anlasmaları imzalanacak israil daha da cok filistinin icislerine karısacak.Öldürülenler israilin basarısı sayılacak.
Ama asıl önemli olan biz yarın hesab gününde filistinlilerin yüzüne nasıl bakacagız.Ümmet orda katledilirken israil dünyaya savas naraları atarken biz sayımızdan guru duydugumuz islam alemi ne diye kendimizi savunacagız.

1.5 milyar mı daha büyük 20 milyon mu
.........
Ortada büyük bir anlayış görüş tarz siyaset farkı var.
gavurlar akla tapıyorlar.biz aklı kullanmıyoruz.ilhamla zaten hareket etmiyoruz.
Söylediğin şeyler plan öngörü değil.olağan hissiyat

keanureeves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Orda ölenlerin ölümden korktugunumu sanıyorsun.

Hamasın elindeki silahlarla İsrailin elindeki silahları kıyaslama bile yapamayız.Ama israile gitmekte olan her kassam füzesi icin alarm verilir halk sıgnaklara girer.Ama filistinliler icin ölüm kacınılmazdır VE kutsaldır.bugun %66.4 gelen hamas iktidarı birdaha ki mesru secimde %80 le gelir.Hamasın filistinde yaptıklarını bir arastırmanı tavsiye ederim.

Siyaseti görüsü tarzı oralarda neler oldugunu bilerek yaparsak daha inandırıcı olur.Ben bu olayla ilgili televizyonlarda cıkıp ekranı isgal eden sözde siyaset ve toplum bilimcilerin cogundan iyi biliyorum.Filistin sorunu ayrı bir siyaset ayrı bir toplum bilimi ekseninde konusulması gerekn bir sorun cok farklı 1940 lardan günümüze gelen yahudilestirmenin siyonistlesmenin devamı dogal olarak sn. engin azaklı sana katılamıyorum kusura bakma gördüklerim ve gördüklerimden ayrı olarak bildiklerim buna engel(yanlıs anlama sizin görmediklerinizden kastediyorum)

Bu hissiyatı da yaratan benimde gördüklerim ve bildiklerim var.Eminim bunu gören ve bilen benim söyledigimden fazlasını söylemek ister.Daha fazla da uzatmak istemem.Anlatmaya kalksam ne zamanım elverir ne ömrüm.Söylediklerime inanmak icin filistinde bir gün olsa yasamak gerekir.

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim ne bildiğimide ne gördüğümüde sen bilemezsin.(hüsnüzan)
senin söylediklerinden bilmediklerimde yok.olan oluyor zaten.
Ben büyük bilge bir adam değilim.ama doğruyu ve yalnışı bilirim.sorduğun zaman söylerim.
son hadisede hamas o bombayı atmasaydı bahane olmıyacaktı.
daha öncede lübnan bombalanmasıda öyle olmuştu..(ALLAH c.c.israililerin çocuklarını yetim kadınlarını dul bıraksın)
Benim anlayışıma göre;eğer devamlı mağlup oluyorsan hata sendedir.
ve devamlıda şeytandan sen doğrusun diye teselli alırsın.
(burada kastım halk değil)
ilhamla hareket edecek birisini bulacak ALLAH c.c. ne diyorsa onu yapacaklar.
bunu yapmadıkları sürece.ALLAHın müslümanlara fırsat vermesini beklesinler.
Kendimden bir kesit...uyarılarımı dikkate almayan beni dinlemesi gereken kişiler dinlemedikleri yetmiyor başlarına gelen olaydanda beni suçluyorlar.(kendilerini uyardıklarımı bildiği halde).
benim bu yazdıklarım denetlenmemiş düşünsel söylemlerdir.
isabet vardır veya yoktur..marifet; ALLAHın muradı ne onu kestirebilmek.

keanureeves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Allah israili kahretsin tabiki daha önce de hamas bomba atmıyormu yada hizbullah israil askeri kacırmıyormu sorarım.Eger bir bombadan savas baslıyacaksa filistinde savas bitmez bu israilin planladıgı bir savasın sadece kücük bir basla isareti yoksa hamas hergün vuruyor hizbullah hergün vuruyor.Burda asıl olay israilin o bombayı nasıl anlamlandırmak istemesi.

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İzmirdeyken bir şarküterici vardı, Musevi kökenli.
Eve yakındı ve çırağıyla sabah akşam selamlaşırdık.
Arada adam kaybolurdu.
Farkettiğim zamanlarda sorardım ve cevabı hep :
"Patron memleketine gitti!" olurdu.
Sonradan öğrendim :
Memleket : İsrail
Gidiş nedeni : Yasal olarak para transferi yapmaktansa oradaki soydaşlarına elden parayı teslim etmek..

Şu veya bu ama bu duyarlılık bile imrenilir değil mi?