All-in-One bilgisayarımın ekran kartı değiştirilebilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

ILuthienI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, yaklaşık 3 yıldır Hp'nin TouchSmart520 PC kodlu All-in-one bilgisayarını kullanıyorum fakat bilgisayarı aldım alalı oyun oynama konusunda sıkıntı çekiyorum, ekran kartı hiçbir zaman tam olarak kaldırmıyor. Buraya bilgisayarın dxdiag görüntülerini ekliyorum, oradan da kontrol edebilirsiniz fakat özet olarak özelliklerini yazayım.
Ekran Kartı: Amd Radeon HD 7650a graphics 4 gb
İşlemci: İntel core i5 7390t
Ram: 6 gb ram
Özet olarak bu fakat detaylı olarak dediğim gibi buranın ekinde ekran görüntüleriyle bakabilirsiniz. Bu ekran kartının nvidia dengiyle tanıdığım insanlar şuan en güncel oyunları bile 1080p bir şekilde oynayabilirken bu ekran kartı oyun motoru nvidia destekli olan ubisoft vb firmaların oyunlarını bana yıllardır oynatmıyor. Örnek vermem gerekirse gta v ve dragon age'in son oyunlarını (2014-2015) 1080p çözünürlükte bir şekilde oynadım fakat ne hikmetse ubisoftun oyunları assassins creed black flag (2013) ile oynanabilirliğini yitirdi. Yanı bu oyunları sadece yüksek özellikleriyle deneyip böyle söylediğimi düşünmeyin özelliklerin tümünü kısıp oynamaya çalışsam bile bu oyunlar bir şekilde kastı. Sorunum böyle, merak ettiğim bu bilgisayarın ekran kartını değişebilir miyim? Biliyorsunuz günümüzde düzgün bir bilgisayar toplamak epey maliyetli olabiliyor bu yüzden eğer mümkünse bilgisayarımı yeni bir ekran kartıyla destekleyip oyunları çalıştırabilir hale getirmek istiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• spec-1.JPG
    spec-1.JPG
    59.3 KB · Görüntüleme: 442
  • spec-2.JPG
    spec-2.JPG
    57 KB · Görüntüleme: 368

Son mesajlar