Anket Alışveriş sitelerinin veri saklama koşullarına ne kadar güveniyorsunuz?

Alışveriş sitelerinin veri saklama koşullarına ne kadar güveniyorsunuz?

• Çok güveniyorum

• Güveniyorum

• Kararsızım

• Hiç güvenmiyorum

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Elliot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hepinizin bildiği üzere e-ticaret günümüzde çok farklı bir noktaya ulaştı. Bu sektörün daha da ileriye doğru gideceği aşikar. Ancak internet dünyasının alışveriş merkezlerinde bir önemli konu var ki, o da veri. Bu şirketlerin topladığı verileri, saklanma koşullarını hiçbirimiz tam olarak bilmiyoruz. Ama bu sitelere veya uygulamalara kişisel verilerimizi gözümüz kapalı teslim ediyoruz.

Günümüzün popüler alışveriş yani e-ticaret sitelerine güvenen kadar güvenmeyende var. Ancak günün sonunda hepimiz muhakkak kişisel ve finansal bilgilerimizi bu sitelere verip alışveriş yapıyoruz.

Peki, siz bu e-ticaret sitelerine ne kadar güveniyorsunuz?

Reaksiyon puanı
114
Valla sürekli farklı sitelerden bilgiler çalındığı için güvenemiyorum ama el mahkum alışveriş yapıyorum. Nedense veri konuma konusunda şirketler hep sınıfta kalıyor

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
Güvenmiyorum. Özellikle Türk şirketler bu konuda eksilerde. Yemeksepeti bunun en büyük örneği.

Reaksiyon puanı
114
Güvenmiyorum. Özellikle Türk şirketler bu konuda eksilerde. Yemeksepeti bunun en büyük örneği.
Nasıl güvenecez ki. E-Devlet verileri çaldırdı. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti bile koruyamadı. 3 kuruşun hesabını yapan şişko patronlar mı koruyacak?

Arishtat

Yunus Çakır
SDN
Reaksiyon puanı
18
Sanal alemde kim bilgilerimizi korunmuş ki alışveriş siteleri korusun. Bu platformları kullanıyorsan bilgilerinin ortalık malı olmasından gocunmayacaksın.

Son mesajlar