Alınmaması gereken cihazlar

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,189
Listeye A8 2018 ve A8+ 2018'i de ekleyelim.

modernist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Listeye A8 2018 ve A8+ 2018'i de ekleyelim.
neden öyle dedınız ? Ben ön kamerasını kağıt üzerınde epey beğendım. XA1 ultra'yı sıf ön kamerası ıcın almayı dusundum kı xa2 ultrayı beklemekteyım suan.

sızce neden çöp bır telefon bu

Reaksiyon puanı
10,189
neden öyle dedınız ? Ben ön kamerasını kağıt üzerınde epey beğendım. XA1 ultra'yı sıf ön kamerası ıcın almayı dusundum kı xa2 ultrayı beklemekteyım suan.

500 ve 600 euro fiyatları.
A serisini biliyorum aynen devam ettirmişler. Bence çok gerekli olan FHD 60 FPS ve OIS yok.
Fotoğraf becerileri iddia edildiği gibi değil özellikle düşük ışıkta.
Fiyatları çok pahalı. Bu fiyatlara Oneplus 5T alınır Tr'de fiyatı düşen S8 veya Plus alınır bu cihazlar aşırı pahalı ülkeye 3000-3500 civarı girme ihtimalleri var. Kesinlikle alinmazlar. 2600'e XZ1 var. Oneplus 5t gelecek s8 ve Plus var XZ Premium var HTC U11 var. Var da var.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayrıca Samsung'un orta segment cihazlarında kullandığı exyoslarda iyi olmuyor.
Bir kiyas için antutuyu örnek göstermek istiyorum. Geçen sene A7 2017'nin 2500 Tllik fiyatında olan S7,V20 ve HTC 10 anturudan 130 bin puan alırken A5 2017 60 bin puan alıyordu.
Aynı senaryo A8 serisinde de olacak.

modernist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
500 ve 600 euro fiyatları.
A serisini biliyorum aynen devam ettirmişler. Bence çok gerekli olan FHD 60 FPS ve OIS yok.
Fotoğraf becerileri iddia edildiği gibi değil özellikle düşük ışıkta.
Fiyatları çok pahalı. Bu fiyatlara Oneplus 5T alınır Tr'de fiyatı düşen S8 veya Plus alınır bu cihazlar aşırı pahalı ülkeye 3000-3500 civarı girme ihtimalleri var. Kesinlikle alinmazlar. 2600'e XZ1 var. Oneplus 5t gelecek s8 ve Plus var XZ Premium var HTC U11 var. Var da var.
arka taraftakı dıyafam değerı f1.7 on taraftakı ıse f1.9 , OIS ve EIS olmayınca dıyafram değerı fark etmeksızın kötü mü olur kamerası ?

Reaksiyon puanı
10,189
arka taraftakı dıyafam değerı f1.7 on taraftakı ıse f1.9 , OIS ve EIS olmayınca dıyafram değerı fark etmeksızın kötü mü olur kamerası ?
Diyafram önemli bir etken fakat herşey F değeri değil. J7lerin birinde de F1.7 olması lazım hangisi Note 8, S8 veya S7 performansı veriyor? Veya hangi orta segment F1.7 samsung F2.0 XZP performansı veriyor?
OIS düşük ışık fotoğraflarında yardımcı onun önemi bir kenara sensor ve piksel boyutları da önemli. Bunlarda samsung orta segmentlerinde iyi olmuyor.
Samsung'un amiralleri alınır gerisinden çogu fasa fiso.

Reaksiyon puanı
14,995
dslr kamera almıyorsun telefon alıyorsun eğer teller dslr'den iyi olursa kim dslr'ye 3-5-10-20K verir?
20.000TL'ye dslr var hemde sadece gövde lensler ayrıca...

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
347

A8 'lere hiç bakmamani tavsiye ederim . Ki Xa1 ultra ve Xa ultra'nin ön kamerası çoğu orta segmentin arka kamerasından bile iyi. A8'in yaptığı şey ikinci kamera ile bokeh efekti yapmaktan başka birşey değil. Ne kadar bokeh yapsa da bu kamerasının iyi olduğu anlamına gelmez. Aksine 2. Kamera ile göz boyadığı için o ön kameraya kalitesiz bile derim ben.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Tam bu sefer samsung alınabilir bir orta segment çıkardı derken 500-600 dolara çıkardı telefonu.O fiyata one plus 5t gibi amiral gemileri ile yarışan bir cihaz var.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
347
Tam bu sefer samsung alınabilir bir orta segment çıkardı derken 500-600 dolara çıkardı telefonu.O fiyata one plus 5t gibi amiral gemileri ile yarışan bir cihaz var.
Maalesef hüsran. 2. Ön kamera koymakla çok yüksek gibi gösterdi cihazı. Halbuki daha 60fps yok kameralarda. 18.5/9 ekran ve şık kasasıyla da göz boyuyor. 3000tl nasıl verilir o cihaza yazık günah.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Maalesef hüsran. 2. Ön kamera koymakla çok yüksek gibi gösterdi cihazı. Halbuki daha 60fps yok kameralarda. 18.5/9 ekran ve şık kasasıyla da göz boyuyor. 3000tl nasıl verilir o cihaza yazık günah.
2. kamera olsun diye vga kamera koyacaklar utanmasalar.Daha ağır çekim yok telefonda.

Oezld

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Bu liste kronik sorunları olup bilinmeyen veya fiyatı ile kazık olan cihazları içeriyor.
Sizde bu cihaz bu fiyata kazık dediğiniz veya kronik cihazları eklerseniz sevinirim. :D
Not: LG G4 gibi kronik ssorunlarını herkesin bildiği cihazları eklemeyeceğim.

Samsung A3 2017
Samsung Galaxy A3 2017 (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı

Dümdüz para israfı suya dayanıklılık dışında hiç bir albenisi yok. X Compact küçük telefon sevenler için kat kat daha iyi seçenek.

Sony Xperia XA Ultra (Sony Türkiye Garantili) Fiyatı

Sinyal ve batarya sorunu var.

Bu cihazı Apple iPhone 5s 16 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı hala alanlar var. Bu cihaz kazığın babası :D

Samsung A3-A5-A7 2016 Samsung Galaxy A7 (2016) donanım çöpleri.

Casper VIA G1 Plus Bu cihaz yılın kazığı olabilir. :D İşlemci çöp.

Samsung Galaxy J5 (2017) Başka bir donanım çöpü daha

Huaweı Y6 Iı Beyaz (y62white/2/16) Akıllı Telefon - n11.com İnşallah bu cihazı alan yoktur. İşlemci çöp. Gerisini saymaya gerek yok.

Samsung J ailesi
Örnek şu Samsung J7 Pro 2017 32gb Blue Silver GittiGidiyor'da 319178819
Elle tutulur bir bataryaları hafiften fotoğraf performansları var. İthalatçı korkusu varsa belki alınabilirler ama Zenfone 3 gibi cihazlar varken bunlar alınmaz bence.

Apple iPhone SE 16GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı Yıl olmuş 2017 16GB depolamalı cihaz mı olur?

Şu üstteki cihazlar varya hani onlar neden alınmazın TR garantili cevabı bu cihaz
Lenovo Moto Z (Lenovo Türkiye Garantili) Fiyatı 820 ve saf
androidi ile yağ gibi akan arayüzünden tut kamerasına ekranına herşeyi çok iyi tek sıkıntısı pil başka bir sorunu yok. Şu üstte saydıklarımın hepsi bu cihaz yanında bir çöp.
İthalatçı tarafına girdiğimizide zaten seçenekler çok daha fazla

Sony Xperia X (Sony Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri Güzel kazık satan arkadaşları tebrik ederiz.

Bir kaç Samsung amirali ve orta segmenti
Samsung Galaxy S6 Edge 64 GB (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı
Güzel kazık diyorum başka yoruma gerek yok uçuk fiyat bilerek şişirilmiş belli zaten.

Samsung Galaxy N920 Note 5 (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı
NOTE 5'İN DEVRİ BİTTİ. (Aynı şekilde kardeşi S6 Edge Plus'da o fiyatlara alınmaz.)

Arkadaşlar uzatmaya gerek yok bakın çöp: Samsung Galaxy A7 2017 (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı

Samsung'un A3-5-7 2017'leri çıktığında fiyatlara güzel bir küfür etmiştim. Bu cihazlar bu fiyata hala çöp (A5'i listeye yazmamışım evet o da çöp) Alınmaz. Samsung'un orta segmentte atmaya çalıştığı kazıklardan birisi alınmaz çok net.

Huawei Mate 10 Lite (Huawei Türkiye Garantili) Fiyatı
Mate 10 lite harbiden çok trajikomik bir cihaz :D Huawei'nin tüm litelerei kısmen de olsa trajikomik ama bu onların zirvesi

2100 TL'de 820'li cihazlar var ve kalktılar buraya SD625'den daha güçsüz işlemciye sahip trajikomik bir cihazı konumlandırlar bu cihaz çöp yahu :D Ya herşeyi geçtim bu fiyata ithalatçı garantili Mate 9 var P10 var TR garantili XZ var. :D

Apple iPhone 6 16 GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı :D :D Bu cihaz hakkında yorum yapmaya gerek yok sadece emoji atıyorum. :D :D

Xiaomi Mi Mix 256 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı Tasarıma aldanmayın kamera çöp.

Lenovo Moto Z2 Play 64 GB (Lenovo Türkiye Garantili) Fiyatı İşlemci bu fiyat için çöp.

Onur konuklarından ikisi :D
Hep düşünürdüm iPhone 6S kadar fiyat sömürü ürünü bir cihaz piyasaya sürülecek mi diye dedim ki olmaz 6S'i geçemezler dedim.
Ama trajikomik hareketler yapan Asus beni yine şaşırtmadı :D
Şu altta gördüğünüz iki cihazda çöp arkadaşlar.
2000 T L üstüne SD6XX serisi cihaz satmak ancak ve ancak adam kazıklamaktır.
Asus ZenFone 4 ZE554KL 64 GB (Asus Türkiye Garantili) Fiyatı
Asus Zenfone Zoom S 5.5 64gb Black Ze553kl Akilli Telefon GittiGidiyor'da 302985408

Şu yukardakiler niye çöp?
2600'e 835'li XZ1 varken 2000'e XZ, OnePlus 5 varken Mİ6 varken Huawei Mate 9, Huawewi P10 2200 civarlarında iken (ithalatçı garantili)
2500'e ithalatçı P10 Plus varken aha şu yukarıda gördüklerinizin topu çöp.

Apple iPhone 6S 32 GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı Kısa öz net açıklamamı yapayım. Bu cihazın ederi 1700-1600 belki daha aşağı
Bu cihaz bu diyata çöp.

Huawei P10 (Huawei Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri Yahu 2600''E XZ1 varken P10 nedir yahu :D :D

Apple iPhone 6S Plus 16 GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı İnşallah bu cihazı alan yoktur. :D

Apple iPhone 7 32 GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı
3100'E S8 2900'e XZ Premium 2600'e XZ1 varken bu cihaz kazıktır. Ederi en fazla taş çatlasın 2300 falandır.

Yani biri gelip de abi iOS yhaaa abi iPhone yhaaa abi karizma elma logusu yhaa demekten başka şu cihazın XZ1'e karşı tek bir üstünlüğünü sayamaz.(iOS'un bir üstünlük olduğu anlaşılmasın sakın)
Video mu çekeceksin? Bu da sınırsız 4k çekiyor. Stabilite mi stabilite. Şarj mı bekleme mi hepsi var. Ön kamera mı doğallık mı XZ1 tokatlar ezer geçer. Hiç bir üstün olduğu taraf yok.
Sağlamlık mı? Bu da metal kasa.

Artık herkes Apple'ın 4 senedir birşeyleri değiştirmedğini anladığı için düşmez denilen iPhone 8'in fiyatı bile düştü.
Apple iPhone 8 64 GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı

4 senelik tasarımı kaktırmaya çalışıyorlar. Bakın dile kolay tam 4 senelik tasarım.

Huawei Mate 10 Pro 128 GB (Huawei Garantili) Fiyatı Biliyorum bir kaç huawei fanboyu üzerime atlayacak ama Mate 10 Pro'yu bu listeye eklemeden duramadım.
Daha bir sene olmadı P10 Plus 128 GB 4200'den Avrupada S8'Den 100 eurp ucuz olmasına rağmen S8'den 200 tl pahalı girdi. Şuan 2900'E TR garantili 128 GB bulunabiliyor.
Bu cihaz ithalatçı garantili olarak 2800-2700 bandına düşecek TR garantilisi 3600-3700 civarına kesinlikle düşecek. O yüzden bekleyin.

Benim listem bu sizin eklemek istediğiniz cihazlar var mı?
iPhone 5s e neden öyle dediniz telefonda ne tür bir sıkıntı gördünüz. 6 çıktığından beri kullanıyorum hala gayet sıkıntısız çalışıyor ve memnunum.

Reaksiyon puanı
10,189
iPhone 5s e neden öyle dediniz telefonda ne tür bir sıkıntı gördünüz. 6 çıktığından beri kullanıyorum hala gayet sıkıntısız çalışıyor ve memnunum.
1300-1400 edecek bir cihaz mi sizce?

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
189
Her halta çöp diyorsun da herkes ithalatçı garantili telefonlar almak zorunda değil. Üstüne şu sürekli tavsiye ettiğiniz telefonların 1800-2200 lira arasında olduğunu düşünürsek herkes bu fiyatlara telefon almak zorunda da değil. Kafana göre o çöp şu çöp bu çöp. İnsanların canını sıkma arkadaşım. Şu forumda olup da bahsettiğin düşük donanımlı cihazları kullanan çok insan vardır. Üzersin milleti. Örneğin iphone 7 den P9 lite 2017 ye geçen arkadaşım var. Bir sıkıntısı yok memnun olduğunu söylüyor. Tabi geçiş sebebi maddiyat. Başka bir arkadaşım da aynı telefonu kullanıyor. O da memnun. A7 2017 kullanan arkadaşım bataryasından çok memnun mesela, o da seviyor. İki üç tane telefonu göklere çıkarmaya gerek yok sınepdıragon sekizyüzyirmi-sekizyüzotuzbeş kullanıyorlar diye...

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
347
2. kamera olsun diye vga kamera koyacaklar utanmasalar.Daha ağır çekim yok telefonda.
1 örneği de
Her halta çöp diyorsun da herkes ithalatçı garantili telefonlar almak zorunda değil. Üstüne şu sürekli tavsiye ettiğiniz telefonların 1800-2200 lira arasında olduğunu düşünürsek herkes bu fiyatlara telefon almak zorunda da değil. Kafana göre o çöp şu çöp bu çöp. İnsanların canını sıkma arkadaşım. Şu forumda olup da bahsettiğin düşük donanımlı cihazları kullanan çok insan vardır. Üzersin milleti. Örneğin iphone 7 den P9 lite 2017 ye geçen arkadaşım var. Bir sıkıntısı yok memnun olduğunu söylüyor. Tabi geçiş sebebi maddiyat. Başka bir arkadaşım da aynı telefonu kullanıyor. O da memnun. A7 2017 kullanan arkadaşım bataryasından çok memnun mesela, o da seviyor. İki üç tane telefonu göklere çıkarmaya gerek yok sınepdıragon sekizyüzyirmi-sekizyüzotuzbeş kullanıyorlar diye...
Amaç telefonların kötü olduğunu belirtmek değil . Arkadaşın amacı haklı olarak Yukarıda belirtilen cihazların hakkından fazla fiyatlı olması. İnsanlar boşuna fazla para vermesin hakkı olmayan cihazlara. Burada bana kalırsa kızacak tek insanlar Iphone kullanıcıları ve Iphone alacak insana zaten başka alternatif sunamazsin.

Son mesajlar