[Alındı] AMD A4 4000 nasıldır ?

Bu konuyu okuyanlar

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar öncelikle merhaba sistem şu olacak :
Amd A4 4000
Msı e68hm -e33 v2
Ddr3 1600 mhz
9600 gt ekran kartı
450 w Psu
1 Tb Wd Hdd

Bu sistem uyumlu mudur ve ne kadar performans verir çok acil yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Bütçe belirtir misin? Bütçe söylersen daha iyi sistem çıkarmaya çalışırım. :)

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bütçe belirtir misin? Bütçe söylersen daha iyi sistem çıkarmaya çalışırım. :)

Hocam bütçem en fazla bu donanımlara yetti . Pek bir beklentim yok Lol ve Cs go oynuyorum sadece bunlarda performansı nasıl olur ve uyumluluk açısından bu sistem sıkıntı çıkartır mı ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Aldın mı?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Fiyatını sormamda bir sakınca var mı?

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fiyatını sormamda bir sakınca var mı?
Şöyle ki zaten ekran kartım power ve kasam ve hdd vardı bir tek işlemci anakart ve ram sipariş verdim ve toplamda 400 liraya mal oldu . Sizce performansı dediğim oyunlarda basıl olur ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Core2duo gibi işlemci performansı alırsın. Ekran kartını darboğazlamaz.
Rahatça oynarsın dediğin oyunları orta ayarlarda.

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Core2duo gibi işlemci performansı alırsın. Ekran kartını darboğazlamaz.
Rahatça oynarsın dediğin oyunları orta ayarlarda.
Peki anakart işlemci veya ram arasında her hangi bir uyumsuzluk problemi yaşar mıyım ?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Peki anakart işlemci veya ram arasında her hangi bir uyumsuzluk problemi yaşar mıyım ?
Yaşamazsın, yalnız tam bir ölü yatırım olmuş. Ayrıca işlemci içindekine benzer GT 9600 varken o işlemci gereksiz olmuş... Siparişi iptal edin derim... Bütçeniz nedir?

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yaşamazsın, yalnız tam bir ölü yatırım olmuş. Ayrıca işlemci içindekine benzer GT 9600 varken o işlemci gereksiz olmuş... Siparişi iptal edin derim... Bütçeniz nedir?
160 tl ayırabilirim bütçeme sadece siparişi iptal ettim fakat pek bir alternatifim yok fm2 soket işlemci olarak sizce ne alınabilir ? A4 5300 düşünüyorum ben

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
İlk yanlışı yapman Bileşenleri sipariş verdikten sonra konu açman.
İkinci yanlışın ise Böyle bütçeyle Hep ikinci ele Yönelmek iyi oluyor. İkinci nesil İ3 + H61 anakart Ve 4GB ddr3 ram ile ondan daha iyi performans alırdın.

Mesela Bu aşşağıdakı linkteki gibi donanımları alsaydın. Bu sipariş verdiğinin 3-4 katı performansında olurdu.

PEGATRON 1155 PİN +İ3 2100+ 4 GB RAM SORUNSUZ - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 503238133

Dün mobildeydim. İnternetim sapıttırıyordu. Sadece forumda gezerken bu konuya denk geldim. Araştıramadım.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
İlk yanlışı yapman Bileşenleri sipariş verdikten sonra konu açman.
İkinci yanlışın ise Böyle bütçeyle Hep ikinci ele Yönelmek iyi oluyor. İkinci nesil İ3 + H61 anakart Ve 4GB ddr3 ram ile ondan daha iyi performans alırdın.

Mesela Bu aşşağıdakı linkteki gibi donanımları alsaydın. Bu sipariş verdiğinin 3-4 katı performansında olurdu.

PEGATRON 1155 PİN +İ3 2100+ 4 GB RAM SORUNSUZ - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 503238133

Dün mobildeydim. İnternetim sapıttırıyordu. Sadece forumda gezerken bu konuya denk geldim. Araştıramadım.
Siparişle alakası yok. Arkadaşın FM2 anakartı mevcut. Sadece işlemci için sipariş vermiş... Ben zaten gerekli uyarıyı yaptım. :)

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Siparişle alakası yok. Arkadaşın FM2 anakartı mevcut. Sadece işlemci için sipariş vermiş... Ben zaten gerekli uyarıyı yaptım. :)
Hocam zaten ikinci ele hiç sıcak bakmıyorum zaten bulunduğum bölge ve apartman tesisatı gereği elektrikler dalgalı ikinci el aldığım bi anakartta sorun çıkarsa uğraşmak istemiyorum garantili tercih ettim bu yüzden .Sonuç olarak A4 5300 ve belirttiğim sistem ile A4 4000 arasında belirttiğim oyunlarda fps farkı nasıl olur ve sana göre ortalama kaç fps alabilirim teşekkür ederim ☺️

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hocam zaten ikinci ele hiç sıcak bakmıyorum zaten bulunduğum bölge ve apartman tesisatı gereği elektrikler dalgalı ikinci el aldığım bi anakartta sorun çıkarsa uğraşmak istemiyorum garantili tercih ettim bu yüzden .Sonuç olarak A4 5300 ve belirttiğim sistem ile A4 4000 arasında belirttiğim oyunlarda fps farkı nasıl olur ve sana göre ortalama kaç fps alabilirim teşekkür ederim ☺️
Pek fark olmayacaktır. Siz yine de A4 5300 alın. Ayrıca oynamayı düşündüğünüz oyunlar neler.?

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pek fark olmayacaktır. Siz yine de A4 5300 alın. Ayrıca oynamayı düşündüğünüz oyunlar neler.?
Hocam günümün çoğunu zaten film izleyerek geçiriyorum fakat arada sırada Lol ve Cs Go oynuyorum bazen Ets 2 ,Pubg başlamayı düşünüyordum ama sanırım bu sistemle mümkün değil bu kadar

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hocam günümün çoğunu zaten film izleyerek geçiriyorum fakat arada sırada Lol ve Cs Go oynuyorum bazen Ets 2 ,Pubg başlamayı düşünüyordum ama sanırım bu sistemle mümkün değil bu kadar
ETS 2 ve PUBG mümkün değil maalesef... Film vb. LOL'e yetecektir....

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Kardeş senin sistem benimkinden daha iyi ama benim Zamanında Performanslı sistemim vardı Güzel fiyattan sattım ama Şuanki sistemim Core2Duo + 1gb ram + xfx Nvidia gt 9400

Test drive Unlimited Yüksek kalitede ancak düşük çözünürlükte tam kasmadan oynayabiliyorum.
Far Cry 2 ortalama Kalitede ancak ortalama grafikte tam kasmadan oynaya biliyorum.
Xtreme Counter strike Yüksek çöünürlük ve yüksek kalitede tam kasmadan oynaya biliyorum.
Bu üçü ile idare ediyorum şimdilik yağ gibide akıyor oyunlar.

Euro truck Sim 2 indirirsem. Düşük çözünürlükte orta kalitede oynayabileceğime tam inanıyorum.

Senin de EST 2 oyununu Orta grafiklerde güzelce kasmadan oynayacağını umuyorum.

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeş senin sistem benimkinden daha iyi ama benim Zamanında Performanslı sistemim vardı Güzel fiyattan sattım ama Şuanki sistemim Core2Duo + 1gb ram + xfx Nvidia gt 9400

Test drive Unlimited Yüksek kalitede ancak düşük çözünürlükte tam kasmadan oynayabiliyorum.
Far Cry 2 ortalama Kalitede ancak ortalama grafikte tam kasmadan oynaya biliyorum.
Xtreme Counter strike Yüksek çöünürlük ve yüksek kalitede tam kasmadan oynaya biliyorum.
Bu üçü ile idare ediyorum şimdilik yağ gibide akıyor oyunlar.

Euro truck Sim 2 indirirsem. Düşük çözünürlükte orta kalitede oynayabileceğime tam inanıyorum.

Senin de EST 2 oyununu Orta grafiklerde güzelce kasmadan oynayacağını umuyorum.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için konu kapanabilir. ☺️