Aliexpressten 1 ayı geçen siparişler hala gelmedi!

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Numara (Kayıtlı): SYL14327853SJ
: Transit
: Türkiye
: Malezya
2015/06/14 08:47 Türkiye, Madde İstanbul Atatürk geldi
2015/06/12 14:53 MPC PMIH (KLIA), Madde TÜRKİYE Gönderildi
2015/06/09 14:34 MPC PMIH (KLIA), Madde Türkiye’ye Reçetesiz gönderildi
2015/06/09 13:49 MPC PMIH (KLIA), Türkiye Tevzi PreAlert
======================================
Powered by http://www.17track.net

merhaba arkadaşlar ürünler türküye ye girmiş görünüyor ama ptt de hiç birsey görünmüyor ne yapa bilirim yardım lütfen…
ürünler telefon kılıfı ve kablosuz sarj cihazı
RI994468240CN
SYL14327853SJ

SYL14327853SJ bu ürününüz Türkiye'de takipsiz kargo durumuna düşüyor. Ürün takibi ancak Türkiye'ye kadar yapılıyor. Ayrıca o bilgiler tahmine göre sistemlerine yazıyorlar. Ülkeye gelmemişte olabilir. Bu ürün hiç size gelmeyebilir de 1-2-3 ay sonrada gelebilir.

AhmetaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Aliexpressten sanal gerçeklik gözlüğü sipariş verdim 1 ay oldu gelmedi kargo takip numarası sonunda harf yok ne yapabilirim?
YF062941247

Engin158

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar aynı şekilde bende de o durum oluyor yani bir türlü kargom gelmedi 2,5 aydır yani kargo takip no ise 03386441204 bu başında ne RE var ne de başka bir şey acaba ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba arkadaşlar aynı şekilde bende de o durum oluyor yani bir türlü kargom gelmedi 2,5 aydır yani kargo takip no ise 03386441204 bu başında ne RE var ne de başka bir şey acaba ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim.
Bazı ürünler gümrükten geçmiyor , cebe atan çok , kozmetik veya teknojik bişeydir geçmemiştir. Ptt ile iletişime geçiniz.

Yeniüye94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar sırf şu mesajı yazabilmek için üye oldum. Çoğu mesajı okudum ve bizim türkler de herşeye karşı bir önyargı ve şikayet etme gibi bir durum var. Aliexpress ten belkide bu kaçıncı alışverişim abartmıyorum ama en az 15 alışveriş yapmışlığım vardır. Ayrıca bunların yarısı takipsiz kargoydu hepsi geldi sadece bir tanesinde sorun yaşadım o da sonradan geldi zaten. Ürünü satın aldığınız da paranız havuzda olduğu için siz onaylamadıkça paranız satıcıya aktarılmıyor bu durumda satıcı sizi nasıl dolandırabilir? He ürünü beğenmezsiniz orada göründüğü gibi olmaz o ayrı birşey. Ama daha alışveriş yapmadan bu site dolandırıcı demek ne kadar doğru? Adamlar orada açık açık yazmış şu kadar sürede gelmezse paranız iade edilir diye ve gerçekten ürün gelmezse iade ediyorlar. Gümrük meselesine gelince bu Çinle alakası olmayan bizim ülkemizle alakalı bir durum. Bizim ülkemizde yasalarda ne yazıyorsa onlar gümrükte yasak. Mesela kozmetik, gıda, telefon bunlar yasak olan şeyler. Birde 65 doların üstü gümrükte takılıyor. Ayrıca ürünler kalitesiz demişsiniz de Türkiye'de üretilen malların kaçta kaçı Türkiye de üretiliyor. Bir bakın isterseniz ünlü markalara. Onlar nerden getiriyor sanıyorsunuz?

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
0b28a5b822bab1b5038cedbd8ecc8d10.jpg

Ufak tefek sorunlar, gecikmeler olması normal. Ama sistemi doğru kullanırsan kuruş kaybın olmaz. Hatta kâr edersin.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bende kendimi alışveriş yaptım zannediyordum. Gelmeyen veya gümrüğe takılan ürünler oldu mu?
Gelmeyen ara sıra oluyor. 1-2 kez süreyi uzatması için satıcıya msj yazarım. Uzatmazsa veya uzatıp süre dolmaya yakın ücret iadesi alırım. Bunlardan bazısı aylar sonra geldi. Satıcıya bildirip sipariş geriyorum ama göndermemesi söylüyorum. Ödemesini yapmış oluyorum.
2 defa gümrüğe takılan oldu. Belgeleri götürüp aldım. 1 defa gümrüğe takılanı refuse edip geri gönderdim. 1 defa gümrüğe takılanı vergi ödeyip aldım. 2-3 kere de postacıdan almayıp refuse ettim.
2 kez de yanlış ve arızalı ürün iadesi yaptım.
Hepsinde de paramı aldım.
Şu anda dolar yüksek. O yüzden cazipliği kalmadı. Burada bulunmayan veya yükte hafif pahada ağır şeyleri alıyorum sadece.

Yeniüye94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gelmeyen ara sıra oluyor. 1-2 kez süreyi uzatması için satıcıya msj yazarım. Uzatmazsa veya uzatıp süre dolmaya yakın ücret iadesi alırım. Bunlardan bazısı aylar sonra geldi. Satıcıya bildirip sipariş geriyorum ama göndermemesi söylüyorum. Ödemesini yapmış oluyorum.
2 defa gümrüğe takılan oldu. Belgeleri götürüp aldım. 1 defa gümrüğe takılanı refuse edip geri gönderdim. 1 defa gümrüğe takılanı vergi ödeyip aldım. 2-3 kere de postacıdan almayıp refuse ettim.
2 kez de yanlış ve arızalı ürün iadesi yaptım.
Hepsinde de paramı aldım.
Şu anda dolar yüksek. O yüzden cazipliği kalmadı. Burada bulunmayan veya yükte hafif pahada ağır şeyleri alıyorum sadece.
Haklısınız dolar aldı başını gitti. Bir zamanlar 3 lira olan dolar şimdi 3.80 malesef. Benimde bir ürünüm gelmemişti. Para iadesi aldım daha sonra ürün gelince sizin yaptığınız gibi ücretini geri ödedim. Başka bir daha ürün aldım $76.54 elektronik değil giyim üzerine. Daha sonra gümrük konusu aklıma geldi ve $75 üstü gümrüğe takıldığını okudum bir yerde. Sizce takılır mı, eğer takılırsa ve vergi parası çok olursa ürünü almasam paramı geri iade alabilirmiyim acaba?

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Haklısınız dolar aldı başını gitti. Bir zamanlar 3 lira olan dolar şimdi 3.80 malesef. Benimde bir ürünüm gelmemişti. Para iadesi aldım daha sonra ürün gelince sizin yaptığınız gibi ücretini geri ödedim. Başka bir daha ürün aldım $76.54 elektronik değil giyim üzerine. Daha sonra gümrük konusu aklıma geldi ve $75 üstü gümrüğe takıldığını okudum bir yerde. Sizce takılır mı, eğer takılırsa ve vergi parası çok olursa ürünü almasam paramı geri iade alabilirmiyim acaba?
Gümrük işi öyle denildiği gibi değil.
Takılmaz kolay kolay.
Ups dhl fedex vs tercih etmeyin.
Sadece post ve büyük paket olursa ems yani devlet postası ile gönderi seçilmeli.
Özel şirketler para almak için herşeyi takmaya çalışırlar. Vergi çıkmasa bile konşimento ambariye ücreti alırlar.
Gümrükten bildirim gelirse veya takipten görüp giderseniz pakedi hiç açmadan veya memurla birlikte açıp geri gönderebilirsiniz. Hiç gitmezsenez 1 ay bekler geri gider. Aynı takip no ile takip edilir.
Takipsiz gönderiler gümrüğe takılırsa ne oluyor fikrim yok.
Postacı getirdiğinde de almazsanız aynı no ile geri gider.
Bazı ürünlerde posta ücreti iade edilmeyebilir. Dikkat etmek gerek.
Ayrıca bayram ve yılbaşı öncesi yoğun olur. Gümrükte kontrol iyice gevşer.

Yeniüye94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gümrük işi öyle denildiği gibi değil.
Takılmaz kolay kolay.
Ups dhl fedex vs tercih etmeyin.
Sadece post ve büyük paket olursa ems yani devlet postası ile gönderi seçilmeli.
Özel şirketler para almak için herşeyi takmaya çalışırlar. Vergi çıkmasa bile konşimento ambariye ücreti alırlar.
Gümrükten bildirim gelirse veya takipten görüp giderseniz pakedi hiç açmadan veya memurla birlikte açıp geri gönderebilirsiniz. Hiç gitmezsenez 1 ay bekler geri gider. Aynı takip no ile takip edilir.
Takipsiz gönderiler gümrüğe takılırsa ne oluyor fikrim yok.
Postacı getirdiğinde de almazsanız aynı no ile geri gider.
Bazı ürünlerde posta ücreti iade edilmeyebilir. Dikkat etmek gerek.
Ayrıca bayram ve yılbaşı öncesi yoğun olur. Gümrükte kontrol iyice gevşer.
Ya işte bu aliexpress ten almıştım. China Post yazıyor ama Ptt teslim ediyor. İnşallah dediğiniz gibidir. Belki gümrükte takılmaz diye ümit ediyorum. Cevap için teşekkür ederim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Resmi sınır 30 dolara indi geçen ay.
Evet onu duydum da ptt nin sayfasında hala $75 üstü yazıyor. Devlet işi iyice abartmış. Dolar olmuş zaten kaç.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Ya işte bu aliexpress ten almıştım. China Post yazıyor ama Ptt teslim ediyor. İnşallah dediğiniz gibidir. Belki gümrükte takılmaz diye ümit ediyorum. Cevap için teşekkür ederim.

Evet onu duydum da ptt nin sayfasında hala $75 üstü yazıyor. Devlet işi iyice abartmış. Dolar olmuş zaten kaç.

Türkiye'ye gelene kadar china post taşıyor Türkiye'de Atatürk Havalimanında PTT teslim alıyor.

ugurdmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bende kasımın sonları gibi bir telefon kılıfı vermiştim nerdeyse 2 ayda geldi :)

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
2 kasım 2016 siparişim bugün geldi. Yılbaşında bu gecikme normal.

Yeniüye94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim de 11.11 de aldığım bir ürün gelmemişti 2 ayı geçti, anlaşmazlık açtım aliexpress paramı iade etti. Bakalım eğer gelirse tekrar ödeme yaparım . Gelmezse de sorun değil zaten paramı aldım.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Satıcı süreyi uzatıyorsa 3 aya kadar beklemek gerekecek artık. Sanırım hava şartları ve kontroller yüzünden kış boyunca gecikmeler olacak.

Yeniüye94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Satıcı süreyi uzatıyorsa 3 aya kadar beklemek gerekecek artık. Sanırım hava şartları ve kontroller yüzünden kış boyunca gecikmeler olacak.
Kış ve hava şartlarından dolayı değil bence daha çok 11.11 ve kara cuma günü yapılan yoğun satışlardan satıcılar ürünleri kargoya vermeye yetiştiremedi.

ismailkara198207

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm aliexpress den protez saç aldım 10 Aralık 2016 da ama daha elime ulaşmadı satıcı gelir diyor ama ilk alışverişim biraydir kargo takip aynı yerde görünüyor Çin takip numarası LP00065529805774 ptt takip numarası RQ047161297MY ben birşey anlamadım tartışma acmalimiyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170121-004726.png
    Screenshot_20170121-004726.png
    105.9 KB · Görüntüleme: 661
  • Screenshot_20170121-004752.png
    Screenshot_20170121-004752.png
    128.1 KB · Görüntüleme: 382

Yeniüye94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Slm aliexpress den protez saç aldım 10 Aralık 2016 da ama daha elime ulaşmadı satıcı gelir diyor ama ilk alışverişim biraydir kargo takip aynı yerde görünüyor Çin takip numarası LP00065529805774 ptt takip numarası RQ047161297MY ben birşey anlamadım tartışma acmalimiyim
Kargo takip hep öyle ne zaman gelir o zaman gözükür ürün. Daha bir ay olmuş bence sürenin bitmesine 10 gün kala açın açacaksanız.

bionicwitch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aliexpress çok sıkıntılı ürünler gümrükte kalıyor, gelmiyor. Zaten gelen mallar da aşırı dandik. Hiç bakmayın bile o siteye.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Aliexpress çok sıkıntılı ürünler gümrükte kalıyor, gelmiyor. Zaten gelen mallar da aşırı dandik. Hiç bakmayın bile o siteye.
artık 9 günde geliyor mallar da dandik degil çer çöp alirsaniz olacağı bu. burayı kullanmayin gidin instagramdan 1 dolarlik ürüne 25 lira verin.

ugurdmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bazen banada oyle oluyor saticiyla iletişime geç aliexpressten

cilosscc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AliExpressten 3-4 gün önce ayrı ayrı satıcılardan 10-19-20-69-78 dolarlık bi çok sipariş verdim. Bunların bir çoğu peruk ve tırnak malzemeleri. İlk alışverişim satıcılarla teker teker konuştum. Bi sorun çıkmayacağını söyledir. Bir tane kargomun takip numarası yok.(dhl ile yollanmış)Seller shipping method-aliexpress standart shipping- china post register air mail- e packet-dhl kargoları ile yollamışlar ama hiç birinin seçimlerini ben yapmadım. Sizce bir sorun çıkar mı ? Ve bir şey daha Kıbrıs'ta öğrenciyim. Ben Kıbrıs'a gidince gelir büyük ihtimal kargo. O gelen ürünlerin hepsini bana yollayabilirler mi ki ? peruk, elektrikli törpü ve uv lamba küçük boyutta cevaplarsanız çok sevinirim
Yani Türkiye'ye gelecek ailem bana kargolayacak problem çıkar mı ?

engiin_1825

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslr kargom cinden ayrilali 40 gun oldu hala gelmei 38 gundur ayni yazi yaziyor bu yaziyor gonderi yurt disina sevk edildi giden bakin bu yazi yazdigi zaman tarih 28haziran 2018 di simdi 2 ogustos hala ayni yaziyor satici kargo guvende sabirli olun diyior arkadaslar sizine bi tecrubeniz varsa bana mesaj atin lutfen resim attim bi bakin
Screenshot_2018-07-31-12-50-10.png