AliExpress ürün gelmedi

Bu konuyu okuyanlar

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim üzere AliExpress'ten sipariş ettiğim ürün 1 aydır gelmedi ve takip bölümünde "Item held by Customs Others" yazıyor. Bu ne demek oluyor?

Son düzenleme:

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
En son, benim 13 dolarlık bir siparişim tam 44 günde geldi...
Aynı üründen birkaç tane sipariş ettinizse ticari sayıp gümrükte alıkoyabiliyorlar...
--- Gönderi Güncellendi ---
Bizim gümrükte takılmışsa bile %20 vergi ekleyip adresinize getirirler, vergiyi de getiren görevli kapıda sizden tahsil eder...

Son düzenleme:

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
En son, benim 13 dolarlık bir siparişim tam 44 günde geldi...
Aynı üründen birkaç tane sipariş ettinizse ticari sayıp gümrükte alıkoyabiliyorlar...
Bizim gümrükte takılmışsa bile %20 vergi ekleyip adresinize getirirler, vergiyi de getiren görevli kapıda sizden tahsil eder...
Hangi gümrükte takıldığını nasıl öğrenebilirim acaba? Bir de sadece bir adet sipariş ettim.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
aliexpress sayfasında siparişlerim bölümünden viewdetail yapacaksınız. viewdeliverydetail butonuna basıp Çin'den çıkıp çıkmadığını anlayacaksınız.
daha sonra aynı sayfadaki tracking number'ı kaydedip PTTkargo sayfasında kargo takibi yapacaksınız. Ürünün nerede olduğu anlaşılacak...

Gorkem Avcıdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardesım zamanımda gelmistır sen evde felan yoksundur benım basıma geldı oyle olunca cine gerı gıdıyo

ErD58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığın ürünün muhtemelen 60 gün sana ulaşma süresi vardır. Bu süre içerisinde gelmez ise para iadesi yapabilirsin
Ayrıca her ürünün gelme süresi değişir örneğin ilk aldığım ürün 30 günde aldığım ikinci ürün ise 57 günde geldi aynı zamanda almıştım

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
En son buluduğum şehirdeki ptt merkezine ulaşmış fakat bana bir mesaj gelmedi ne yapmam lazım?
Aldığın ürünün muhtemelen 60 gün sana ulaşma süresi vardır. Bu süre içerisinde gelmez ise para iadesi yapabilirsin
Ayrıca her ürünün gelme süresi değişir örneğin ilk aldığım ürün 30 günde aldığım ikinci ürün ise 57 günde geldi aynı zamanda almıştım
En son buluduğum şehirdeki ptt merkezine ulaşmış fakat bana bir mesaj gelmedi ne yapmam lazım?

muhsinabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
geç de olsa geliyor. en iyisi karşı taraftan ptt takip kodunu alıp takip etmek arkadaşlar.