Aliexpress Kargoya Ücret Vermek

Bu konuyu okuyanlar

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Arkadaşlar 4 ay önce aliexpressten alışveriş yapmaya başladım her alışverişimde 2-3 dolarlık da sevkiyat seçtim kaybolma durumu olmasın diye.
Malum dolar arttı aldıgım şey kargo parasıyla aynı paraya denk geliyor,şimdi kargoyu ücretsiz kargo yapsak takip edebilir miyiz ? PTT şubesine geldigini nereden anlarım ?

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
yıllardır ücretsiz kargoyla alıyorum hiç kaybolmadı. Sİpariş sayısı yüksek mağazalardan sipariş verin

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
yıllardır ücretsiz kargoyla alıyorum hiç kaybolmadı. Sİpariş sayısı yüksek mağazalardan sipariş verin
Hocam peki takip numarası veriliyor mu türkiyeye girdiğinde ptt subesine geldiğinde görebiliyor musunuz

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Arkadaşlar 4 ay önce aliexpressten alışveriş yapmaya başladım her alışverişimde 2-3 dolarlık da sevkiyat seçtim kaybolma durumu olmasın diye.
Malum dolar arttı aldıgım şey kargo parasıyla aynı paraya denk geliyor,şimdi kargoyu ücretsiz kargo yapsak takip edebilir miyiz ? PTT şubesine geldigini nereden anlarım ?
Kargoya para vermek her zaman daha iyi kargo ile spariş verdiğiniz anlamına gelmiyor. Pahalı ürünler(20$ üstü) genelde hava yolu ile gönderiliyor. Bu tarz ürünlerde deniz yolu için 2 yada 3 dolar ücret çıkıyor. Eğer alınam ürün ucuz ise tam tersi deniz yolu ile gönderiliyor ve 2 yada 3 dolar verdiğinizde hava yolu ile gönderiliyor.