Ali Babacan'ın Akp'de Vekil İken Chp'nin Çatı Aday Görüşmelerinin Göbeğinde Olması !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Geçtiğimiz gün Halk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ali Babacan. CHP - Saadet- İYİ parti ve dışarıdan dolaylı yoldan HDP ittifakı ile çatı aday Abdullah Gül yapılması görüşmelerinin göbeğinde olduğu itiraf etti. ( Bu arada CHP'nin biz Abdullah Gül ile görüşmedik ki yalanı deşifre oldu. ) Ayrıca akşam HaberTürk yayınında İYİ partili vekil Ahat Andican CHP'den önemli isimler beni 1-2 kere arayıp Merel Hanımı ikna et Abdullah Gül'ü çatı aday yapalım dendiğini söyledi. ( O derece inanmışlar çatı aday Abdullah Gül'e )

2015 Yılında Ankara 1. Sıradan AKP Milletvekili olarak seçilen Ali Babacan bu süreçte AKP Milletvekili ve Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı olsun diye ilk İmza verenlerden birisi !!! Üstüne AKP kurucu üyesi ! AKP'de 4 dönem vekillik 3 dönem bakanlık yapmış birisi !

Bu sizce etik veya normal bir olay mı ? AKP'li bir vekilsin. Sabah Erdoğan için imza verip parti konuşmasında alkışlıyorsun Akşamına CHP ile gizlice iş tutup Erdoğan'ı devirme planları yapıyorsun ! Üstelik bunu açıklarken ben görünür değildim ama olayın tam göbeğindeydim diyor :(

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
ali babacan ekonomide herkesten iyi türkiyenin ekonomisinin geliştiği 2003-2012 arasıda o vardı sonra adam dedi avrupayla iyi geçinin akp hayır dedi adam istifa etti o gün bugündür ekonomi kötüye gidiyor

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
ali babacan ekonomide herkesten iyi türkiyenin ekonomisinin geliştiği 2003-2012 arasıda o vardı sonra adam dedi avrupayla iyi geçinin akp hayır dedi adam istifa etti o gün bugündür ekonomi kötüye gidiyor

Nerde istifa etti !!! Ali Babacan'ın istifa tarihi Temmuz 2019...

( 3 Dönem Bakanlık yaptı. ) AKP'de 3 dönem kuralı var sadece 1 dönem bakan değilde Milletvekili yapıldı. O dönem direk CHP'ye çalışmaya başlamış makam vevki varken her şey iyi tek kelime etmiyor eleştiri yok.

Bakan yapılmayınca 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP için çalışıyor ve halen istifası yok seçimi AKP kazanıyor halen AKP bünyesinde taa 1 yıl sonra istifa ediyorda parti kuruyor..

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Ali Babacan zamanında ekonominin geliştiğini o dönemlerde neden söylemediniz de şimdi göklere çıkardınız?? Ağaç bahanesiyle ağaçları söküp yollara barikat yaptınız??
Muhalefetin düştüğü duruma bak.. Ülkeyi yönetmeye aday olacak bir adam bulamıyorlar..

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Meral Akşener, Mansur Yavaş'ın çatı aday olmasını istiyormuş galiba. Kesin kaynak yok ama böyle bir dedikodu var. Umarım Mansur Yavaş olur.

@CtrlEnter, @OzkanK., İzninizle bir sorum var. Mansur Yavaş aday olsa, oy verir misiniz? Merak ediyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ali Babacan zamanında ekonominin geliştiğini o dönemlerde neden söylemediniz de şimdi göklere çıkardınız?? Ağaç bahanesiyle ağaçları söküp yollara barikat yaptınız??
Muhalefetin düştüğü duruma bak.. Ülkeyi yönetmeye aday olacak bir adam bulamıyorlar..

Bak oda muhalefetin SIĞ bir yönü. Ölümüne eleştirecem diye seçmende ki güvenide kaybediyorlar. Her şeye yanlış AKP'li herkes kötü diye diye artık yalancı çoban hikayesine döndü sistem.

Ali Babacan Ekonomide iken en genç bakandı adama Bebecan flan diye dalga geçerlerdi ekonomiyi yönetemiyor battık bittik öldük derlerdi şimdi ekonomiden en iyi anlayan efsane isim diye anlatıyorlar.

Abdullah Gül başbaban Cumhurbaşkanı iken demedikleri kalmadı ettikleri hakaretler küfürler seni Cumhurbaşkanı yaptıramyacaz lafları görüyoruz ki 2 sene önce çatı aday yapmak için haftalarca uğraşmış CHP. ( O zamanlar laiklik elden gidiyor İran olacaz şeriat gelecek gibi laflar ederlerdi. )

Veya Ahmet Davutoğlu Dış işleri bakanı veya Başbakan iken demedikleri kalmadı. Şimdi yüzde 99 uyuşuyoz çok iyi bir siyaseti vb laflar ediyorlar :( ( Ahmet Davutoğlu için Suriye'de başımızı o yaktı siyasetten anlamaz silik birisi Erdoğan'ın yancısı Emir eri flan gibi ne laflar ettiler zamanında. )
Mesaj otomatik birleştirildi:

Meral Akşener, Mansur Yavaş'ın çatı aday olmasını istiyormuş galiba. Kesin kaynak yok ama böyle bir dedikodu var. Umarım Mansur Yavaş olur.

@CtrlEnter, @OzkanK., İzninizle bir sorum var. Mansur Yavaş aday olsa, oy verir misiniz? Merak ediyorum.

Mansur Yavaş çatı aday olursa oy alamaz. ( O çatının içine HDP'yide sokacaklardır çünkü. ) bu durumda oy vermem.

Mansur Yavaş CHP'nin adayı olursa gene OY vermem prensip olarak Y-CHP yönetimine ve Kemal Kılıçdaroğluna karşıyım.

Ama İYİ parti CHP'den ayrı bir şekilde kendi adayı olarak Mansur Yavaş'ı aday gösterirse işte o zaman çarşı pazar karışır. 2023'teki konjektüre göre oy verebilirim.
( O gün oy vermesem bile İYİ partinin çatı adayı olarak seçimi kazanmış bir Mansur Yavaş beni sevindirir. ) Çünkü ülke için iyi bir değişim olmuş gözü ile bakarım...

Bu denklemlerde bana göre ittifakı zehirleyen iki parti var CHP ve HDP bunların taraf olduğu veya içinde olduğu hiç bir oluşuma çoğu muhafazakar veya Milliyetçi seçmen oy vermez. Sözde Atatürkçüler Erdoğan nefreti ile verebilir ama gerçek Atatürkçülerinde vermemesi lazım...

Son düzenleme:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Mansur Yavaş, yavaş yavaş seçim vaatleri videolarını kaldırdığından beri güvenmiyorum. Ülkenin en büyük 2. B.Ş. belediyesinin başkanı ne amaçla bunu yapar?? Ayrıca konuşmak isteyen meclis üyelerinin mikrofonunu kapatan kişi demokratik değildir.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
@OzkanK., @CtrlEnter, Teşekkür ederim yanıtlarınız için.

Siz olaya biraz farklı bakıyorsunuz. Aslında CHP'yi pek sevmeyen "ılımlı muhalif"ler olaya farklı bakıyor. Onlar tercihleri "Tayyip'ten" iyidir olarak değerlendiriyor. Bence kısmen doğru yapıyorlar.

Mesela CHP adayı diye Mansur Yavaş'a oy vermeselerdi, Ankara bundan çok daha kötü bir durumda olurdu.

Mansur Yavaş, yavaş yavaş seçim vaatleri videolarını kaldırdığından beri güvenmiyorum. Ülkenin en büyük 2. B.Ş. belediyesinin başkanı ne amaçla bunu yapar?? Ayrıca konuşmak isteyen meclis üyelerinin mikrofonunu kapatan kişi demokratik değildir.
Olayı bilmiyorum ama Mansur Yavaş'ın kusurları kesinlikle var. Hatta birçok fikrim uyuşmuyor kendisiyle. Yine de, Türkiye için ortalama üstü bir cumhurbaşkanı olabileceğini düşünüyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Siz olaya biraz farklı bakıyorsunuz. Aslında CHP'yi pek sevmeyen "ılımlı muhalif"ler olaya farklı bakıyor. Onlar tercihleri "Tayyip'ten" iyidir olarak değerlendiriyor. Bence kısmen doğru yapıyorlar.

Türkiye'de ılımlı muhalif diye bir şey yok ki Körlemesine Erdoğan düşmanlığı üstünden bakıyorlar muhalifler. O kadar gözü körlmeşmiş olanlar var ki. Atatürk'e hakaret edilmesini bile sindirebiliyor veya CHP'nin HDP çizgisine kaymasını bile kabul edebiliyor. Hatta ve hatta gerekirse ekonomi batsın Türkiye savaşa flan girsin terör azsın bombalar patlarsın veya koronadan yüzbinlerce insan ölsünde yeterki Erdoğan gitsin diyebilecek seviyede muhalifler var...

Hatta CHP'li bir vekil Erdoğan gitsin diye canımı bile veririm demişti canlı yayında.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
CHP'de oklar var ama hedef yok. Kısa vadeli geçici vaatler var sadece. Örneğin Ankara İstanbul İzmir 5 yıl sonra kendini nasıl hayâl ediyor? 2071 hedefi benzeri bir vizyon vs. yok.
Bizim dümdüz Mersin'de daha tramvay bile yokken, CHP'li başkanın yaptığı en büyük iki icraat BŞB. logosunu bir AVM logosuyla değiştirmek ve üniversite bahçesinde prezervatif dağıtmak oldu.
75450153_1627678157369131_6868734230608740352_n.jpg

75033705-bda6-4cd3-ac2a-00d376965b2a.jpeg

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Şuan öyle bir dönemde yaşıyoruz ki.Her gün yeni bir gündem.Her gün yeni bir sorun.her gün işler biraz daha ip yumağı haline geliyor.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Nerde istifa etti !!! Ali Babacan'ın istifa tarihi Temmuz 2019...

( 3 Dönem Bakanlık yaptı. ) AKP'de 3 dönem kuralı var sadece 1 dönem bakan değilde Milletvekili yapıldı. O dönem direk CHP'ye çalışmaya başlamış makam vevki varken her şey iyi tek kelime etmiyor eleştiri yok.

Bakan yapılmayınca 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP için çalışıyor ve halen istifası yok seçimi AKP kazanıyor halen AKP bünyesinde taa 1 yıl sonra istifa ediyorda parti kuruyor..
ali babacan 2002–2015 yılları arasında 13 yıl Türkiye dışişleri ve ekonomi Bakanlığı yaptı onu kastediyorum.