Haber Ali Babacan'dan mesaj var

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Ülke yönetim ekibinde yer alması gereken kişilerden bir tanesi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Siz şaka mısınz :)

Ali Babacan ekonominin başındayken sabah akşam sayıp söven bundan bakan mı olur Babacan değil Bebecan bu ufacık çocuğu getirmişler diye eleştiren farklı bir partimiydi !!! O dönem ki muhalif gazetelere veya yayınlara azcık bakın ağıza alınmayacak hakaretleri edenler kimlerdi !

2019 yılına kadar AKP bünyesindeyken çok kötü kaka adam :) Ama AKP'den ayrıldı mı çok iyi bir ekonomist efsane işler yaptı adam çalışıyor flan oldu birden :) Aynı Abdullah Gül gibi. AKP de iken yok abi bundan Cumhurbaşkanı olmaz bundan bir şey olmaz ülkeyi temsil edemez yok eşi kapalı olmaz adam laik değil Atatürk düşmanı o yok Resmi bayramlarda hastalanıyor dedikleri adamı Cumhurbaşkanı çatı adayı yapacaktılar. Veya Başbakanlık dönemini eleştirdikleri Ahmet Davutoğluna demedikleri kalmayan insanlar. AKP'den ayrılınca çok iyi birisi yüzde 99 uzlaşıyoz aynı yolda yürüyoz flan diyor :) Gerçekten bu muhalefet akıllanmayacak.

Not: Konuya gelirsek muhalefet kendi çalıyor kendi oynuyor :D Sistem referandum ile değişmiş 50+1 tekrar anayasa değişmeden veya referandum değişmeden olmaz. AKP'nin bunu yapacak sayısal gücü var mı yok zaten gücü bile olsa 40+1 ile ile seçim kazanma diye sistem mi olur bunu halk kabul etmez. En alt seviye muhtar seçilirken bile 50+1 kuralı aranırken Cumhurbaşkanı için 40+1 mi olurmuş. Bunu muhalefette biliyor ama SAÇMA SAPAN laf olsun torba dolsun diye SIĞ siyaset yapıyorlar işte.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Vallaha şu an öyle bir haldeyiz ki boş koltuğa bile oy vereceğiz çünkü daha iyi yönetiyor :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Vallaha şu an öyle bir haldeyiz ki boş koltuğa bile oy vereceğiz çünkü daha iyi yönetiyor :)

Bu ucuz siyaset oluyor işte.

AKP'de iken ölümüne kötü deyip ordan ayrılınca çok iyi adam bu en iyisi bu çok iyi çalışıyor üst düzey görevler hak ediyor ekonomi uzmanı kendisi demek flan ucuz ve SIĞ siyaset oluyor. Muhalif olmak bu değil. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilse muhalefet 20 yıldır iktidar olurdu zaten... Bu körlemesine muhalf kafası yüzünden yüzde 20 bandında geziyorlar...

Yarın çıksn Ali Babacan Erdoğan hakkında 1 tanecik iyimser kelime söylesin. Sen ve senin gibiler gene sövmeye saymaya başlamazsa bende bir şey bilmiyorum :) Veya Muharrem İnce gibi hemen harcarlar. Saraya gidiyor zaten yok o sarayın adamı deyip dışlarlar kovarlar.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Bu ucuz siyaset oluyor işte.

AKP'de iken ölümüne kötü deyip ordan ayrılınca çok iyi adam bu en iyisi bu çok iyi çalışıyor üst düzey görevler hak ediyor demek flan ucuz ve SIĞ siyaset oluyor. Muhalif olmak bu değil. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilse muhalefet 20 yıldır iktidar olurdu zaten... Bu körlemesine muhalf kafası yüzünden yüzde 20 bandında geziyorlar...
Ben öyle bir şey demedim çok iyi adam ve çok çalışıyor da demedim. Siyasilerde farklı özellikler arıyorum. Mesela yaş çok önemli benim için. 65+ birinin siyasi hayatının artık olamayacağı kanaatindeyim o yüzden otomatik olarak MHP, AKP, İyi Parti, CHP ve Saadet bir de Refah Partisini de eklersek gidiyor. Geriye kim kalıyor Ali Babacan [53], Muharrem İnce [57], Ümit Özdağ [59] gibi örnekleri çoğaltabiliriz fakat bu kişilere oy vereceğim anlamına gelmiyor sadece bir kriter bakış açısı. Zaten Recep Tayyip Erdoğan kendisi de söylemişti eski yıllarda benim partimde 65'e gelindiğinde artık adaylık yok 70'e gelindiğinde iş bitmiştir gibisinden bir şeydi tam hatırlayamadım :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Zaten Recep Tayyip Erdoğan kendisi de söylemişti eski yıllarda benim partimde 65'e gelindiğinde artık adaylık yok 70'e gelindiğinde iş bitmiştir gibisinden bir şeydi tam hatırlayamadım

Nerde demiş bunu ben böyle bir şey bilmiyorum.

Dediği şey 2000 li yıllarda Ecevit artık çok yaşlandı başbakanlığı bıraksındı. ( O sırada Ecevit 76 yaşındaydı nredeyse zordan yürüyordu. )

Dediği cümlede şuymuş:

Recep Tayyip Erdoğan "Bülent Ecevit ciddi şekilde rahatsız. Sağlık problemleri var. Artık istifa etmeli."

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Buldum ne kadar doğrudur bilemem zaten pek ilgilendirmiyor beni :) Şu an RTE 67, 2023'te tam 70 e basıyor galiba tam denk getiriyor.
photo5800871375479617418.jpg