Aleyna Tilki: “Keşke arkadaş satılan bir yer olsa”

BHA

Hasta siempre, Comandante!
Yönetici
Super Moderator
İçerik Ekibi

Açıklamalarıyla dikkat çeken 19 yaşındaki Tilki, Twitter hesabından “Keşke arkadaş satan bir yer olsa. Oradan arkadaş alsak” ifadelerini kullandı.

Acaba ne olmuş olabilir?​

Toprak Kokusu

Profesör
Ya zaten heryer arkadaş satanlar'la dolu... 😕

Açıklamalarıyla dikkat çeken 19 yaşındaki Tilki, Twitter hesabından “Keşke arkadaş satan bir yer olsa. Oradan arkadaş alsak” ifadelerini kullandı.

Acaba ne olmuş olabilir?​
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya zaten heryer arkadaş satanlar'la dolu... 😕
Ben bu kızdan nefret ediyorum acayip bir şekilde normal değil

"Arkadaş" dediğimiz olgu satın alınabilen bir değer değildir, "insan" eğer satılığa çıkarılmışsa bi yerde orada bunun adına "kölelik" denir. Kölelik kaldırılmıştır ve sanırım bazı insanlıktan nasipsiz cahiller bunun tekrardan özendirilmesi projelerinde ön saflarda "saf"lar olarak piyasadalar :)

SwateR

Rektör
Gündemde kalabilmek için sürekli saçma şeyler paylaşıyor. Millet de bunun söyledikleri hakkında yorum yapıp eğlence peşinde koştukça popüler kalmayı başarıyor. Söylediği lafa bak "Arkadaş satın alsak" Domates biber mi alıyorsun acaba.

Gündemde kalabilmek için sürekli saçma şeyler paylaşıyor. Millet de bunun söyledikleri hakkında yorum yapıp eğlence peşinde koştukça popüler kalmayı başarıyor. Söylediği lafa bak "Arkadaş satın alsak" Domates biber mi alıyorsun acaba.
Ben burda kişilerden ziyade oluşan ibretlik duruma yorum yazmak istedim, zira insanlığın gidişatı pek kötü bir zamanda pek kötü tuzaklarda cereyan olmakta... Gençlerimizin özellikle bu cereyanda kalarak çarpılmalarını önlemek için mümkünse yararlı konuşmak yoksa susmak en güzel yoldur, bu nispetle olumlu kanaatler belirtmekte fayda olur kanısındayım.

SwateR

Rektör
Ben burda kişilerden ziyade oluşan ibretlik duruma yorum yazmak istedim, zira insanlığın gidişatı pek kötü bir zamanda pek kötü tuzaklarda cereyan olmakta... Gençlerimizin özellikle bu cereyanda kalarak çarpılmalarını önlemek için mümkünse yararlı konuşmak yoksa susmak en güzel yoldur, bu nispetle olumlu kanaatler belirtmekte fayda olur kanısındayım.

Ben ise tam tersini düşünüyorum hocam. Susmak olumlu bir yol değil. Boş bırakıp sustukça iyice azıtıyorlar. Bakınız Tiktok. Twitter olsun, facebook olsun illa videoları denk geliyor. O videolardan bazılarını görünce hiçbirşeyim olmadığı halde vay be diyorum. Acaba ailelerinden birisi çıkıpda "ne yapıyor bu çocuklar" diye soruyormudur. Aman kendine zarar vermesinler, kaçıp gitmesinler vs. diyerek ses çıkarmıyor.
Günümüzdeki çocukların, gençliğin çoğunluğu maalesef bu halde. Kontrol eden yok.
İşte bunlardan biriside konu başlığında ki zat. Allah aşkına çektiği kliplere, sosyal medyaya attığı fotoğraflara bir bak. Yakıştırabiliyormusun. Ünlü olacak diye yaptığı hiçbir şeye karışmayan ailesi var belli ki. Orası beni ilgilendirmez ama çocuklara / geçlere kötü örnek oluyor. Zira dönemimiz özentilik çağı da olunca.

Son mesajlar