Alex ve Lincoln buluşabilir!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haziran 2007
Mesajlar
64,457
Reaksiyon puanı
519
Puanları
0
Geçtiğimiz günlerde geleceği hakkında konuşan ve önemli açıklamalarda bulunan Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, bir Brezilya ekibi tarafından hayal ediliyor, eski takımı Palmeiras.

alexfbsx.jpg


Brezilya Serie A ekiplerinden Palmeiras'ın futbol direktörü Wlademir Pescarmona Radyo Globo'ya yaptığı açıklamada Libertadores-2011'e hazırlanırken, önümüzdeki yılın da planlarını yapan takım için çeşitli isimlerle ilgilendiklerini ve bunların başında da Alex de Souza'nın geldiğini söyledi.

Pescarmona "Alex her zaman, her Palmeiraslı'nın rüyası. Fakat Türkiye'de kulübü onunla sözleşme yenilemek istiyor. Aldığı ücret çok yüksek. Bunun zor bir rüya olduğunu biliyoruz ama imkansız değil. Pazarlama sistemiyle onun imajı kullanılabilir ve biz de maaşını ödeyebiliriz" dedi.

Fenerbahçe tarihine şimdiden adını altın harflerle yazdırmayı başaran 33'lük Brezilyalı ise kendi internet sitesinde geçtiğimiz günlerde bir değerlendirmede bulunarak "Bu kulübe ve tarihine büyük saygım var. O yüzden ilk onlarla görüşeceğim. Şayet benimle ilgili planları yoksa diğer teklifleri düşünebilirim" ifadelerini kullanmıştı.

Sociedade Esportiva Palmeiras, Brezilya'da önemli bir tarihe sahip kulüp ve bir dönem Alex ile yerli medyada sürekli kıyası yapılan eski Galatasaraylı Lincoln Cassio de Souza Soares bu takımda 99 numaralı formayı giyiyor.

Alex, Brezilya'da ise Coritiba, Palmeiras, Flamengo ve Cruzeiro formalarını giymişti. 1997-2001 yılları arasında gerçekleşen Palmeiras serüveninde ise 141 maçta 78 gol atarak kulüp tarihinde önemli bir yer edinmişti.

Editör'ün Notu

Esat DERGİ http://twitter.com/esatdergi

Futbolda zaman zaman çok ağır acılar çeken ama yine de sevgisinden vazgeçmeyen Fenerbahçe taraftarı için bu yaz çok sert geçecek gibi gözüküyor. Alex de Souza onlar için farklı bir yerde. Fenerbahçelilerin çoğu bu ismi farklı hislerle karşılıyor içinde. "Her güzel şeyin bir sonu vardır" sözünü kabul etmek istemeyen yüzbinler var.

Fenerbahçe kendi düzenine göre davranmak ve profesyonel kararlar almak zorunda. Kulüp yöneticiliğinde, taktik tarafında da bu duygusallığa yer yok. Belki şu an taraftar kadar hassas düşünmüyor gibi gözükebilirler ama durum pek de böyle değil. Alex'in Fenerbahçe ile bu yaz yaşaması beklenen şeyin bir veda değil, ayrılık olması kuvvetli. Bir şeyler yaşanacağı ise kesin. Kimse neler olacak bilmiyor ama başkan Aziz Yıldırım'ın düşündükleri ve verdiği mesajlardan onunla bağların tamamen koparılacağını çıkarmak söz konusu değil.

Her şeyin ötesinde şunu düşünmek gerekiyor. Bu "istatistikleri döven" adam, pardon "profesör", bu ülkedeki rengi farketmeksizin bu kadar futbolsevere bazı hazları doya doya yaşatmış, futbolu göstermişken ayrıcalıklı olmayı haketmiyor mu? - Elinizi vicdanınıza koyun...

Alex gittikten sonra ne diyeceğiz? Ne konuşacağız? Gelenler nasıl karşılanacak, kelimeler uzun bir süre "Alex" ile başlamayacak mı? Böyle isimler kulüplere 10-15'er yıllık periyotlarda 1-2 adet olarak gelir, bunları değerlendirmek gerekli. Alex'in Brezilya'ya dönüşüne inansam da onla devam ettirilecek bir bağın uzun vadede kulübe saha dışında da katkı yapabileceğine inancım sonsuz.

Alex Fenerbahçe tarafının bir sevda projesi olabilir, fırsat ellerinde.

Kulüpler büyüyen taraftarların takımı benimsemesine gerek "özel" futbolcu, gerek başka hamleler katkıda bulunmalı, gelecekleri için, daha rahat büyümek için. Bu arada bir başka not Alex'in en büyük zaafı Coritiba, unutmayın. Bakalım Alex Fenerbahçelilere bırakılacak mı...

Sporx
 

Son mesajlar

Üst