18 Kasım tarihinde gerçekleşen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı. Gerek akademik personel olma ümidi, gerekse yüksek lisans için ALES sonbahar dönemi sınavına katılım gösteren binlerce aday ÖSYM'den gelecek açıklamaya kilitlenmişti. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklaması ile ALES sonuçlarının adayların erişimine açıldığı duyuruldu. Peki, ÖSYM AİS ile ALES sonuçları 2018 nereden ve nasıl öğrenilir? İşte Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonbahar dönemi sonuç sorgulama sayfası!


ALES/3 sonuçları için gözler ÖSYM'ye çevrildi. Yılın belirli dönemlerinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/3) sonbahar dönemi 18 Kasım tarihinde yurt genelinde gerçekleşti. Sınava katılım gösteren binlerce aday, 'ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt aramaya başladı. ÖSYM, konuyla ilgili tarih detayı paylaşırken soru ve cevapları da yayınlamıştı. Peki, Sonbahar dönemi ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
ALES SONUÇLARI 2018 AÇIKLANDI!
ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, ALES/3 Sonbahar dönemi sınav sonuçları açıklandı. Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:
"18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının 2018-ALES/3 (Sonbahar Dönemi) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 11 Aralık 2018 tarihinde saat 15.00'ten itibaren ÖSYM'nin ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir."
ALES SONUÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ
ALES/3 SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI
ÖSYM tarafından ALES soruları ve cevapları 22 Kasım tarihinde adayların erişimine açıldı.
ÖSYM BAŞKANI'NDAN ALES SONUÇLARI AÇIKLAMASI
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabında bir takipçisinin sorusunu cevapladı.
Aygün, takipçisinin;
"Sayın @halis_aygun @OSYMbaskanligi Ales 2018 /3 sonuçlarının 20 aralık'dan önce açıklanmasını talep ediyoruz. Bir çok üniversitenin ara dönemde yüksek lisans ve doktora başvuruları 20 aralıktan önce bitiyor. Ales sonuçları başvurulara yetişmiyor."
şeklindeki sorusuna
"Başvurulara yetiştiririz inşallah" şeklinde cevap verdi.


Kaynak: Sabah
 

Son mesajlar

Üst