Aldatma üstüne ilginç bir yazı

Jibbs

Doçent
Bu akşam eve geldiğimde Eşim Akşam yemeğini servis ediyordu. Elini tuttum ve ona söyleyeceğim şeyler olduğunu söyledim. Masaya oturdu ve sessizce yemeği yemeye başladı. Ve yine Gözlerinde o korkuyu gördüm.

Bir an da kasıldım ağzımı açamıyordum ama düşüncelerimi söylemem lazımdı. Ben boşanmak istiyorum. Sinirlenmedi Sözlerime karşılık vermedi, sadece sebebini sordu.

Bir cevap veremedim ve buna çok sinirlendi elinde ki Çatal Bıçakları fırlattı. Bana bağırdı ve Adam olmadığımı söyledi. Bu akşam tek kelime konuşmadık. Eşim bütün Gece ağladı. Farkındaydım Evliliğimiz ne olacağını merak ediyordu, ama onu tatmin edecek bir şey söyleyemeyecektim. Ben Jane'e aşık oldum, eşimi sevmiyorum artık.

Bu vicdan azabıyla bir Evlilik sözleşmesi hazırladım, Evi, Arabayı ve Şirkettin 30% ona verecektim. Sözleşmeye kısa bir süre baktı ve yırttı. 10 yıl hayatımı paylaştığım bu Kadın bana yabancı olmuştu. Onun harcadığı zamana ve enerjiye üzülüyordum, ama geri dönemezdim, Jane'e çok aşık olmuştum. Sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı, bu benim beklediğim bir tepkiydi. Onun ağlaması benim hafiflememe sebep olmuştu. Bir süredir aklımdan geçiriyordum boşanmayı, bu fikir bende saplantı haline gelmişti ve şimdi bu duyguyu daha da güçlü hissediyordum ve doğru karardı.

Bir sonra ki akşam eve geç gelmiştim ve Eşimi Masada yazı yazarken gördüm. Çok uykum vardı ve Akşam yemeğini yemeden uyumaya gittim. Jane ile geçirdiğim o kadar saat beni yormuştu. Bir ara uyandım ve onu hala yazı yazarken gördüm Masa da. Ama bu benim Umurumda değildi ve başımı çevirip uyumaya devam ettim. .

Ertesi sabah bana Şartlarını yazı halinde sundu. Benden hiç bir şey istemiyordu, sadece boşanmamızı ilan etmek için 1 ay müsaade istedi ve bu zamanda normal bir Aile gibi davranmamızı istedi. Bunun sebebi Oğlumuzun 1 ay sonra Sınavların olması ve bu dönemde ona bu yükü bindirmemekti. Bu kabul edilebilinir. Bir şey daha vardı, benden onu Evlilik Gecesinde onu kapıdan içeriye nasıl taşıdığımı hatırlamaktı, ve 1 ay boyunca her sabah onu Yatak odasında Kapıya kadar taşımamı istedi. Kafayı yediğini düşündüm, ama son günlerimizin iyi geçmesi acısından, kabul ettim.

Sonra bu şartlardan Jane bahsettim, yüksek ses ile gülüp bunun çok saçma olduğunu ve eninde sonunda Boşanmayı kabul etmek zorunda kalacağını söyledi.

Eşimle boşanma konusunu açtığımdan beri Fiziksel temasta bulunmadık. Bu sebepten ilk gün onu kucağıma alıp kapıya götürdüğümde tuhaf bir duygu yaşadım. Oğlumuz arkamızda duruyordu ve alkış yapmaya başladı 'Babam Annemi kucağında taşıyor' bu onu çok sevindirmişti, Sözleri canımı acıtmıştı... Yatak odasından Evin Kapısına kadar 10 metre taşıdım. Eşim gözlerini kapattı ve kulağıma' Oğlumuza boşanmamızdan bahsetme' diye fısıldadı. Bende başımı öne eğerek tamam dedim, ve içime bir üzüntü çöktü. Kapı önünde onu bıraktım Eşim Otobüs durağına gitti ve onu İşe götürecek olan Otobüsü bekledi. Bende tek başıma Ofise gittim.

2. Gün bu oyunu oynamak bize daha kolay gelmişti. Eşim başını Göğsüme yasladı, ve onun kokusunu duydum. Birden Eşime uzun süredir bakmadığımı anladım. Ve onun Evlendiğim zaman ki kadar Genç olmadığını fark ettim. Yüzünde hafif çizgiler oluşmuş saclarına ak düşmüştü. Gecen yıllar öylesine yanından geçmemişti, O an kendime ona bununla neler yaptığımı sordum.

4. Gün onu kucağıma aldığımda bir güven duygusu yaşadım. Bu bana Hayatının 10 yılını Hediye eden Kadın.

5. Gün bu güven duygusu daha da büyümüştü. Bundan Jane bahsetmedim. Günler geçtikçe onu taşımak daha da kolaylaşmıştı, belki de bu sayede yaptığım antrenman dan dolayıdır bu.

Bir Sabah onu ne giyeceğini düşünürken izledim. İsyan ederek her gün kıyafetlerin biraz daha bol geldiğini söyledi. Birden onun ne kadar süzüldüğünü ve kilo verdiğini fark ettim. Demek ki onu her sabah daha kolay taşıyabilmemin sebebi buydu. Birden yüzüme yumruk gibi vurdu. Bu kadar Acıyı ve Üzüntüyü Kalbinde taşıyordu. Farkında olmadan başını okşadım. O an Oğlumuz da geldi ve ' Baba Annemi taşıman lazım ' dedi. Bu hayatımızın bir parçası olmuştu, Babasının Annesini odadan Kapıya taşıması. Eşim Oğlumuzu yanına çağırdı ve ona sıkı sıkı sarıldı. Ben başımı cevirdim, son anda kararımdan vazgeçmek istemiyordum. Onu kucağıma aldım ve Yatak odasından Kapıya kadar taşıdım. Elini enseme koymuştu ve ben onu sıkı sıkı tutmuştum. Tıpkı Evlendiğimiz gün gibi.

Artık Huzursuzlaşmıştım bu kadar kilo vermesinden. Son Gün onu kucağım da taşıdığımda hareket etmedim. Oğlumuz okuldaydı ve Eşime Hayatımızda ki yakınlığın ne kadar eksildiğini söyledim. Ofise gittim arabadan fırladım kapıyı kilitlemeden bunun için zaman yoktu. Her anın kararımı değiştirmesinden korkuyordum ve Merdiven den yukarı koştum, yukarı varınca Jane kapıyı actı. Ona Karımdan boşanmayacağımı söyledim.

Şaşkın bir ifadeyle elini anlıma koydu ve ' Senin ateşin mi var' diye sordu. Üzgünüm Jane ama ben artık boşanmak istemiyorum dedim. Evliliğimizin renksiz kalması sevgi eksikliğinden değil, birbirimizin değerini unuttuğumuzdan dı. Şimdi aklıma geldi ki, ona Evlendiğimiz Gün kapıdan içeri taşıyınca ömrümün sonuna kadar Sadakat yemini verdiğimi........ Jane olayı anlayınca yüzüme bir tokat attı ve kapıyı kapatarak ağlamaya başladı. Hemen aşağı koşup ilk Çiçekçiye gidip Eşime bir Buket çiçek aldım, üzerinde ki Karta da'''seni her Sabah hayatımın sonuna kadar taşıyacağım'''' .

Eve vardığımda yüzümü bir gülümseme kapladı, elimde Çiçeklerle yatak odasına gittim ve Eşimi yatağın üstünde Ölü buldum. Eşim aylardır Kanser ile savaşıyordu ve ben Jane ile ilgilenmekten bunu fark etmemiştim. Fazla yaşamayacağını bildiği için, beni Oğlumun bana negatif tutumundan korumaya çalışmıştı . En azından Oğlumun gözünde iyi bir Eş olarak kalmamı istemişti.

İlişkide ki küçük şeylerdir önemli olan. Villalar, arabalar çok paralar değil . Bunlar hayatı kolaylaştırır ama asla Mutluluğun temeli olamazlar.

İlişkine zaman ayır ve ilişkinin güven ve huzur anlamına gelecek şeylere meşgul ol.

Mutlu bir beraberlik yaşa.
 

berinark

Asistan
Çok güzel bir yazı. Ancak okuyanlara ve jibbs'e uyarım, küçük bir anınızı bile pesimist yaşatmasın :) İyi geceler...
 

H SİZER

Doçent
vallahi kusura bakma ama forumu çöplüğe çevirmişsin teknoloji sitesinde aşk meşk konuları açıyorsunuz siteyi luzumsuz konularla tıkıyorsunuz konunun konumuzla ne alakası var orasını anlamadın bence bu tip konular başka bir konu başlığı altında toplanmalı yada silinmeli
 

skys

Profesör
Onursal Üye
vallahi kusura bakma ama forumu çöplüğe çevirmişsin teknoloji sitesinde aşk meşk konuları açıyorsunuz siteyi luzumsuz konularla tıkıyorsunuz konunun konumuzla ne alakası var orasını anlamadın bence bu tip konular başka bir konu başlığı altında toplanmalı yada silinmeli
Arkadaşın konuyu açtığı bölüme dikkatini çekmek isterim. Teknoloji haberleri bölümüne açmamış arkadaş.
 

agkorkmaz

Asistan
Arkadaşım bu ve buna benzer binlerce yazı var gerek internet gerek basılı materyaller. Biraz mantıklı olalım birbirinin aynısı binlerce hikaye...
Aynı hikayeleri ısıtıp ısıtıp insanlara sunmayın...
 

Jibbs

Doçent
vallahi kusura bakma ama forumu çöplüğe çevirmişsin teknoloji sitesinde aşk meşk konuları açıyorsunuz siteyi luzumsuz konularla tıkıyorsunuz konunun konumuzla ne alakası var orasını anlamadın bence bu tip konular başka bir konu başlığı altında toplanmalı yada silinmeli
güzel kardeşim abim ablam herhangisi.
konuyu açtığım yere dikkat et zaten uygunsuz konu başlıgı ve uygunsuz yere açılmış olsaydı senden önce modlar konuyu silerdi.
forum teknoloji forumu olabilir bunu farklılaştırmak daha cok üyeye sahip olmak ve sosyal bir forumun oluşması için nice farklı konular var
evde karınla çocugunla kavga edip buraya gelip insanları eleştirmek gereksiz ve saçma.lafı daha fazla uzatmadan madem sizin bu forumdaki işiniz ve göreviniz teknoloji o zaman ona ait konuların takibini yapın bu konu başlığı altına girmenizin luzumu yok manaylada görmemiş olursunuz

Arkadaşım bu ve buna benzer binlerce yazı var gerek internet gerek basılı materyaller. Biraz mantıklı olalım birbirinin aynısı binlerce hikaye...
Aynı hikayeleri ısıtıp ısıtıp insanlara sunmayın...
benim anlamadığım neden bana karşısınız?
internette milyonlarcasıda olabilir milyarlarcasıda
ben bunu dolaşırken buldum ve sizlerle paylaşmak istedim
fikirlerinizi ve yorumlarınızı yazabilirsinizde direkt olarak beni eleştirmenizin manası nedir çözebilmiş değilim...
 

mardecity

Asistan
bu yazıyı daha önce de okumuştum ama bir daha okudum çünkü çok güzel ve anlamlı. teknoloji sitesinde paylaşılmış olması onu okumayacağımız anlamına mı geliyor ,-hayır.
 

Mai Nai

Guru
Onursal Üye
Konu başlıklarında kısa ve açıklayıcı olmaya dikkat edelim,
Kültür sanat dışı olan yazıları konu dışına açmaya özen gösterelim arkadaşlar.
 
Üst