Albert Einstein'ın Tanrı ve Din Hakkındaki Görüşlerini Anlattığı Mektubu Satıldı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kwen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Zeka kibirdir . inanmak Kalpten gelen girşey inanırsın veya inanmazsın . Ateistler zekidir demiyorum . Büyük çoğunluğu özenti zaten ne için ateist olduğunu bile bilmyo . Ama bazı insanlar da zeki olduğu için kibirlerinden dolayı Allah' a inanmamayı seçerler . Öyle insanlar da vardır ki onlardan daha da zekidir kibirlerine yenik düşmez . Koca evrendeki yaşama düzeninin tesadüf olmadığına inanır . Dünya insanlar için hazırlanmış bir yer . Yaratan olmasaydı bu kadar yaşam için olanak nasıl sunulacaktı mesela bir Bakterinin bile hayat döngüsünde ne kadar önemi var . Bunlar özenle yerleştirilmiş şeyler . İnanmayanlara acıyorum . Din olmasa hayatımızın hiç bi anlamı kalmaz . Max insan ömrü 100 yıl :D sonrası yoksa hiç yaşamayın . Einstein ' e acıdım kısacası .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki her şeyi Allah yarattıysa Allah nasıl yaratıldı? Allah bizi her yerde görüyorsa , biz niye hala Allah'ı göremiyoruz? Allah hiç görülmedi nasıl her yerde olduğu biliniyor?

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
simdi bu sorularn cevabi icin belli bir birikim olmali insanda ama yinede ben elimden geldgnce sorulara cevap vereblrm insallah bu arada merak edenler icin allahin matematiksel ispatini bile yapablrm merak edenler pm atsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clover: adam tanrıya inanmıyor diye bir şey yok elbette bir tanrıya inanıyor fakat dinlere inanmıyor çünkü onun içinde inandığı kendi dini var her insanın içinde kendi dini vardır bunu sorgulamakta kimseye düşmez onu ayakta tutan şey kendi dini ve tanrısıdır adam için yok yatçak yeri yok bilmem ne diyenler tanrınızı gerçekten seviyor musunuz yoksa ateşten mi korkuyorsunuz tanrı ve biz arkadaşızdır o benim tüm sırlarımı bilebilir tanrıyı anlamak onun yaptıklarıyla anlaşılabilir ben tanıyı matematik şeklinde bilmek istiyorum diyen bir adam nasıl inançsız olabilir ki ister dinsiz deyn ister ateist yaşasaydı bunları pek umursayacağını zannetmiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Einstein nın neye inanıp inanmaması bizi etkilememesi gerekir şayet her insanın zekası ne kadar üstün olursa olsun dini etkileyen temel sebep insanın görüş ve bakış açısıyla alakalı birşeydir.
Ama konu Einstein nın inancı olduğu için kısmi bilgime ve düşüncelerime göre Einstein Yaratıcıya inanır.
Einstein bilim yaşamı boyunca çeşitli bilim adamlarının "tanrı yokdur" ifadesini çürütmeye çalışmıştır. Burada tanrının varlığını kabul ettiği veya kararsız ise bile hala varlığının olabileceği konusunda görüşünün olduğu ortaya çıkar. Daha sonrasında bilimin yönünü değiştirecek yasa, kuram veya teorileri Tanrının kanıtını ap açık ortaya koyuyor.Dönemin önde gelen bilim adamı olan Bohr nun tanrının olmadığını her ne kadar ispatlamaya çalışsa da Einstein her defasında çabalarını boşa çıkartmışdır.
Kaldı ki Einstein yıllarca tanrıyı ispat edecek sonuçlar ortaya koyduğu halde ölümüne bir yıl kala( ki yılın pek bir önemi yok) böle bir mektup yazıyor ve bu mektubda hayatı boyuca yanıldığını yazıyor ve dünyaya gerçek düşünceleri yerine aksine bilgi sunuyor.
Bu mektubun net olmadığı ve somut delillerin medyaya açıklanmaya na kadarda sahte bilgi taşıdığına inanıyorum..

Hakan Ergül
(Sydney Carton)

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Ey tanrim varsan eger cildirmak üzereyim yardim et.

6. mesajin sahibi Parlak medeniyet ?

Süriyede kafa kesenler mi parlak medeniyet , coluga cocuga kursun sikanlar mi

Yoksa beline bomba baglayipda camileri hava ucuran mi ?

El kol bacak kesip kadini taslayarak öldürmek mi parlak medeniyet ?

Coluk cocukla evlenmek mi ?

Teroristler mi parlak medeniyet ?

Ne medeniyetmis yahu elini sallasan elisi.

Bir müslüman degil diye bicakla kafa kesen dindara bakiyorum birde gazdan bogulacak diye kediye aglayan ateist kadina bakiyorum. Beynimde depremler oluyor. Parlak medeniyet ha...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...