Donanım Aktif dönüştürücü sorunu.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

californ1a

Asistan
Arkadaşlar başka birinin başına geldi mi bilmiyorum, rx 570 nitro+ ekran kartım var xigmatek 600w 80+ psu yani güç yeterli durumda lakin eski monitörümden dolayı aktif dönüştürücü kullanmaktayım (hdmi to vga-- dvi-d to vga) yalnız sürekli bozuluyorlar yada bir sorun var. League of legends gibi düşük sistem gereksinimli oyunlarda bir problem çıkmıyor fakat çok sevdiğim war thunder bf5 pubg dirt rally 2.0 gibi yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlarda 5-10-15 dakika aralığında oyun içinde birden monitör power save mode yazıyor sesler donuyor ve pc kendini resetliyor. şunları açıklayım sürücülerim güncel ısınma sorunu kesinlikle yok kart(gpu) boşta 32 derece yük altında en fazla 66 dereceyi görüyor.

Şimdi ilk kullandığım hdmi to vga çok sorun çıkardı bu hatayı ilk taktığım gün vermeye başladı
bir gün sonra dvi-d to vga aldım o beni bayağı götürdü sorunsuz çalıştı ama 3 gün önce oyun içinde birden ekran gidip gelmeleri başladı ve kullanamaz hale geldim
dün ise yeni bir tane hdmi to vga aldım sonuç değişmedi lol de sorun yok yada düşük sistem isteyen oyunlarda ama diğer oyunlarda ekran kapanıyor reset atıyor.

Edit: fanlar dönmüyor diyenler olacaksa belli sıcaklığa kadar dönmüyor zaten fansız da serin çalışıyor kart oyun anında fanlar dönüyor.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Üst
stat counter