Akşener’den Erdoğan’a: Maaş yetmez, Katar uçağını bağışla

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Katılım
22 Ağu 2019
Mesajlar
4,082
Reaksiyon puanı
3,398
Puanları
113
İYİ Parti lideri Meral Akşener Fox TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Akşener corona virüsü salgını sebebiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kampanyalarına üçer maaşını bağışladığını açıkladı. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı corona virüsü kampanyasına ilişkin de "Erdoğan'a önerim maaş yetmez, o Katar uçağını hemen bağışlasın" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Akşener'in konuşmasından satır başları:

* İktidar partisi maalesef 18 senelik iktidarda ekonomi dışında çok büyük krizlerle karşılaşmadı.

* Kriz yönetimi konusunda çok başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim. Ayrıştırıcı bir dil üzerinden giden bir siyasi dile sahiptiler, birlik ve beraberlik üzerinden oy almak yerine kutuplaştırma üzerinden oy aldılar. Birlik ve beraberlik konusunda zorluk yaşadılar.

* Valilerin başkanlığında her ilde bir sağlık komitesi kurulması tavsiyesi vermiştim, bunu yaptılar teşekkür ediyorum.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI YAPMAYACAKLAR”

* Vatandaş, devleti yanında görmek ister. Zorunlu bir karantina, 3 haftalık bir sokağa çıkma yasağı ilan edilebilseydi bazı şeyler yolunda gidebilirdi.

* Ben Sayın Erdoğan'ın siyasi partilerle bir toplantı yapmasını isterdim. Bu, hepimizi ilgilendiren bir durum. Sokağa çıkma yasağını yapmayacaklar.“VATANDAŞIN PARASINI ÖDEYECEK KAYNAKLARI YOK”


* Bizim Merkez Bankası'nın ihtiyat akçesi vardı, bu bizim kefen paramızdı. Anlaşılan harcanmış. Askerin sokağa inmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan etmediklerini söylüyorlar, ben buna inanmıyorum, polisle de halledilebilir. Vatandaşın parasını ödeyecek kaynakları olmadığından ilan etmiyorlar.

“3 EMEKLİ MAAŞIMI ANKARA’YA, 3 EMEKLİ MAAŞIMI İSTANBUL’A BAĞIŞLADIM”

* Ben Millet İttifakı’nın belediye başkanlarını takip ediyorum Sayın Yavaş 6 milyon Yürek Ankara’da diye bir yardım kampanyası başlattı. Sayın İmamoğlu’nun da birlikte başaracağız diye başlattı, diğer arkadaşlar devam ettiriyorlar.

*Keşke iktidarda kamu dediğimiz devleti yönetenler de yerel yönetimlerle ayırt etmeden el ele verselerdi ve bu işin altından birlikte kalkılır bilseydi, çok yalnız bırakıldıklarını görüyorum iktidar tarafından.

*Şimdi bu kampanyalara Ben de bugün buraya gelirken milletvekili maaşı almıyorum, emekliyim 3 emekli maaşı 3 aylık Ankara’ya, 3 emekli maaşımı da İstanbul’a başladım.

“ERDOĞAN MEŞHUR KATAR UÇAĞINI HEMEN BAĞIŞLASIN”

*Sayın Erdoğan’dan ihtiyacı olan insanlara yönelik nakit yardımı beklerken ne gördük; IBAN numaralarını şu adrese gönderin demesini beklerken; O şuralara para yatırın diye bir IBAN numarası verdi. Şimdi benim bir önerim var.

* Benim daha burada verdiğimin öneri aşağı yukarı hastanelere yani şehir hastanelerine, yollara, havaalanına müşteri garantili hasta, araba garantili yol.


* Bu meşhur müteahhitlere bu sene ödenecek para yani geçmediğimiz için hepimizin cebinden çıkacak. Bu aşağı yukarı 21 milyar TL dolayısıyla hiç değilse 3 ay bu mücbir sebep dolayısıyla bu insanlara devletimiz para ödemesin.

* Sayın Erdoğan’a bir önerim var maaş yetmez. 500 milyon dolarlık o meşhur Katar uçağını hemen bağışlasın. Bakanlar ve milletvekilleri insanlar bağış yapabilirler. Bu millet büyük millet bir dilim ekmeğini paylaşır.

* Şu anda benim ikamet ettiğim sokakta ihtiyaç sahipleri var ben bakıyorum. Biz de dahil durumu daha iyi olanlar bu insanlara hiç belli etmeden yardımlar yapıyor.

“İNFAZ YASASINI AÇIK VE NET ŞEKİLDE KAMUOYU İLE PAYLAŞSINLAR”

*Biz infaz yasası diye biliyoruz. Ama onu hapishanelerde yatan insanları aileleri af diye bilir. Bu sistemin ağzınızdan çıkardığınız andan itibaren müthiş bir beklenti olur. Yakınları hapiste olanların talepleriyle gittiğimiz her yerde karşılaştık. Bir şey anlayamadık. Bu iki partinin sayıları yeterli. Muhalefete ihtiyaçları yok.

* Virüsle ilgili bir meclis bünyesinde bir araştırma kurulu kurulsun diye bir teklif verdik. Bu iki partinin oylarıyla reddedildi. İkincisi, ilginç bir biçimde bize getirilen teklifin içinde çocuk tecavüzü, artı çocuk tacizi, kadına şiddet ve çocuk evlilikleriyle ilgili bir de torbacılarla ilgili infaz indirimi mevcut.

* Bunlar bizim kırmızı çizgimiz. Bu infaz yasasını açık net bir şekilde kamuoyuyla paylaşsınlar. Açık net yayınlasınlar biz tekliflerimizi istemediklerimizi söyleyelim ondan sonra elbette bir orta yol bulunur dedik. Biz ilkesel olarak bu yasaya karşı değiliz. Bu kurnazlık işi doğru değil.

“SAYIN ERDOĞAN'I ALDATMIŞLAR”

*Mazot ve gübre desteklemeleri bugün ödenmeye başlandı. Çiftçilerimiz destekleme paralarını almayı Ziraat Bankası’na gittiğinde hak edilen miktarın altında ödeme yapıldığını gördüler.

* Nedenini sorduklarında sulama birliğine olan borçlarının kesildiğini ifade etmişler. Bu olur mu? Dün Sayın Erdoğan çiftçilere devlet desteğinin yarısının 2020’ye ait paranın yarısını ödendiğini söyledi.

*Kendisini yani bu tarım bakanı ile mutlaka bir görüşsün aldatmışlar. 2019’un borcu ödemeye çalışılıyor.


 

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eyl 2019
Mesajlar
8,810
Reaksiyon puanı
10,708
Puanları
113
Keşke Akıl vereceğine Meral Hanım kendiside birşeyler bağışlasaydı... ( Tabi şuan aktif millet vekili veya bakan olmadığı için Maaşı yok maaş bağışlayamamış :) )
Hiç yoktan çamur attığınız şu kampanyaya bak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaşta körlemesine eleştirmektense 3 maaşını bağışlamış darısı diğer muhalefet partili isimlere.
 

bilexsamet

Profesör
Katılım
18 Ara 2013
Mesajlar
3,174
Reaksiyon puanı
2,458
Puanları
113
*Benim daha burada verdiğimin öneri aşağı yukarı hastanelere yani şehir hastanelerine, yollara, havaalanına müşteri garantili hasta, araba garantili yol.
* Bu meşhur müteahhitlere bu sene ödenecek para yani geçmediğimiz için hepimizin cebinden çıkacak. Bu aşağı yukarı 21 milyar TL dolayısıyla hiç değilse 3 ay bu mücbir sebep dolayısıyla bu insanlara devletimiz para ödemesin

Meral AKŞENER burada önemli bir noktaya değinmiş. Şu an olağanüstü bir durum var ve bu yap-işlet-devretlerin parası da cepten çıkarsa cort. Az para değil.
 

Szayel

Profesör
Katılım
14 Ağu 2019
Mesajlar
2,035
Reaksiyon puanı
1,151
Puanları
113
OzkanK
Akıl vermekle kalmamış Meral hanım. Dikkatli okuyalım;3 aylık maaşını Ankara'ya, diğer 3 aylığı ise İstanbula bağışlamış. Yani ayrıştırıcı bir politika ile Tayyip bey'i eleştiren çok saygıdeğer Meral hanım, ayrıştırıcı şekilde gitmiş ittifak kurduğu yerlere bağışta bulunmuş. Yani kısaca ittifakına destek vermiş.

Sayın imamoğlu, yavaş ve akşener'in, milli hareketleri siyasi eylemlerle siyasi şekilde desteklemelerine karşıyım.

Tayyibin uçağından özel mülkünden sanane ? Ne kadar ayıp bir hareket , hele ki sağ görüşe..

Koskoca abd imfden hesaplayamayacağımız nakit para talep ediyor, halkına haftalık ödeme yapabilmek için. Ki abd kadar vergi alan bir devlet olmamamıza rağmen, birlik beraberlik ile halktan rica edilmesi bence çok yanlış değil. Ünlüler de o kadar vergi kaçırıp şov yapıyor birde tam şu dönemde. Vergiden kaçırdığınız da kaçıramadığınız da size kalsın. Ha bu arada; Birliğinizi de siyasetinizi de tam bu dönemde alın başınıza çalın. Biz kendimize yeteriz Allah'ın izniyle.
 
Son düzenleme:

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eyl 2019
Mesajlar
8,810
Reaksiyon puanı
10,708
Puanları
113
Akıl vermekle kalmamış Meral hanım. Dikkatli okuyalım;3 aylık maaşını Ankara'ya, diğer 3 aylığı ise İstanbula bağışlamış. Yani ayrıştırıcı bir politika ile Tayyip bey'i eleştiren çok saygıdeğer Meral hanım, ayrıştırıcı şekilde gitmiş ittifak kurduğu yerlere bağışta bulunmuş. Yani kısaca ittifakına destek vermiş.
Bu yazıdan benim anladığım 3 maaş Ekrem İmamoğlu 3 maaş Mansur Yavaş vermiş. ( İttifak yapılan isimler olduğu için oda dile getirdi gibi anladım ben şahsi bir bağışı yok )

Tayyibin uçağından özel mülkünden sanane ? Ne kadar ayıp bir hareket , hele ki sağ görüşe..
O uçak özel mülk değil. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Cumhurbaşkanlığı uçağı yani devletin malı. Ayrıca Katar Emiri sana hediye ettiği uçağı Erdoğan'ın kendi malı gibi satması bence yakışı kalmaz ve bu söylem dediğin gibi çok yanlış başka biride çıkar Meral Hanıma şuradaki Yazlığını sat değer diğeri sende villanı sat der arabanı sat der muhabbet uzar gibi. Burada gönüllük esası ile kimin gönlünden ne koparsa.
 

Son mesajlar

Üst